Na czym polega doradztwo zawodowe i jaka jest rola psychologa?

0
Na czym polega doradztwo zawodowe i jaka jest rola psychologa

Doradztwo zawodowe to proces, którego celem jest pomoc różnym grupom osób w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery, zawodu lub kierunku studiów. Ważną rolę odgrywa tu doradca, który musi mieć wykształcenie wyższe, najlepiej psychologiczne lub pedagogiczne.

Czy da się naprawić negatywną historię kredytową?

0
Czy da się naprawić negatywną historię kredytową

Przy rozważaniu naszego wniosku o kredyt brane pod uwagę będzie bardzo wiele różnych czynników. Należą do nich chociażby nasze przychody i wydatki, ale także historia kredytowa. W Polsce przechowuje ją Biuro Informacji Kredytowej, zwane potocznie BIK-iem https://habzafinanse.com.pl/jak-sprawdzic-swoj-bik-poradnik-krok-po-kroku/. W wyniku błędów młodości czy rosnących problemów finansowych łatwo nagromadzić w bazie BIK-u negatywne wpisy, co później będzie znacznie utrudniało zaciąganie kolejnych zobowiązań. Wobec tego czy da się naprawić negatywną historię kredytową?

Czy rzeczywiście można „wyczyścić BIK”?

Spotkać się można z firmami, które oferują profesjonalne „czyszczenie BIK-u”. Za całkiem niemałe pieniądze oferują one możliwość usuwania z bazy Biura Informacji Kredytowej negatywnych wpisów. Czy jednak rzeczywiście?

W praktyce coś takiego jest po prostu niemożliwe. Negatywne wpisy (czyli wpisy o przeterminowanych płatnościach) zniknąć z BIK-u mogą jedynie po 5 latach, kiedy to są przenoszone do bazy danych statystycznych i nie mają już do nich wglądu banki czy firmy pożyczkowe.

Pozytywne wpisy z kolei znikają z bazy od razu po spłaceniu danego zobowiązania, pod warunkiem, że nie wyrazimy zgody na ich dalsze przechowywanie. Oczywiście warto taką zgodę wyrazić, ponieważ w ten sposób budujemy lepszą historię kredytową i przynajmniej częściowo jesteśmy w stanie „przykryć” negatywne wpisy pozytywnymi.

Jak budować dobrą historię kredytową?

Budowanie pozytywnej historii kredytowej najlepiej zacząć w jak najmłodszym wieku. Oczywiście można to zrobić także i później, ale proces ten jest czasochłonny i im szybciej go rozpoczniemy, tym lepiej dla nas.

Wielu osobom mogłoby się wydawać, że najlepsza historia kredytowa to pusta historia kredytowa i nie warto brać pożyczek czy kredytów, jeśli ich koniecznie nie potrzebujemy. Kończy się to tak, że kiedy przyjdzie czas zaciągnąć na przykład kredyt hipoteczny, to pusta historia kredytowa będzie działała przeciwko nam.

Wobec tego już w młodym wieku warto pomyśleć o braniu niewielkich i tanich kredytów (bądź na przykład sprzętu elektronicznego na raty), oczywiście tylko pod warunkiem, że będzie nas stać na ich spłacanie. Ważne jest, aby najmniejszym możliwym kosztem zgromadzić jak najwięcej pozytywnych wpisów. Jeśli nie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami, warto niektóre z tych kredytów spłacać przed czasem.

Dzięki temu nie dość, że zwiększymy swoje szanse na otrzymanie kredytu, to jeszcze w razie jakichkolwiek poślizgów w spłacie któregoś ze zobowiązań negatywny wpis nie będzie dla nas taki szkodliwy.

Naprawa negatywnej historii kredytowej nie będzie łatwym ani szybkim procesem. Tak naprawdę polega on w dużej mierze na cierpliwości i generowaniu pozytywnych wpisów w BIK-u. Nie warto dawać wiary firmom, które twierdzą, że są w stanie magicznie „wyczyścić” negatywne wpisy z naszej historii kredytowej.

Powody odrzucenia wniosku kredytowego

0
Powody odrzucenia wniosku kredytowego

Starasz się o kredyt, a bank odrzucił Twój wniosek? Sprawdź, co może wpłynąć na taką sytuację i co sprawia, że bank uznaje Cię za niewiarygodnego klienta!

To, czy bank przyjmie, czy odrzuci wniosek może zależeć zarówno od błahych, jak i bardziej poważnych czynników. Oto niektóre z nich:

Błędy podczas wypisywania wniosku – jeśli niewłaściwie uzupełnisz wniosek, bank może go odrzucić. Zarówno brak wymaganych danych, jak i wpisanie ich w nieodpowiednie rubryki mają tutaj znaczenie. Wypełniając wniosek staraj się to zrobić dokładnie, by zapobiec niepotrzebnemu stresowi.

Zbyt niska zdolność kredytowa – to parametr, który ma istotne znaczenie podczas ubiegania się o kredyt. Jeżeli posiadasz zbyt niską zdolność kredytową, bank odrzuci wniosek. Jednak nic straconego. Możesz bowiem wnioskować o niższą kwotę lub wydłużyć czas spłaty zobowiązania. Być może wtedy wysokość miesięcznej raty będzie na tyle niska, że bank uzna twoją zdolność kredytową za odpowiednią.

Forma zatrudnienia – na najlepsze warunki mogą liczyć osoby zatrudnione na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Oczywiście osoby zatrudnione w innej formie też mają szanse na kredyt, jednak mogą trafić na pewne trudności. Kiedy pracujemy od niedawna, mamy problemy ze znalezieniem zleceń lub pracujemy sezonowo nasz wniosek może zostać odrzucony. Musimy wtedy wykazać w odpowiednich dokumentach, że nawet nieregularne zarobki pozwolą nam na terminowe regulowanie zobowiązania. Nie jest to łatwe, ale jest możliwe.

Zła historia kredytowa lub jej brak– na najlepszej pozycji będą osoby, które spłacają swoje zobowiązania w terminie, bez żadnych opóźnień. Jeżeli masz problemy z bazami dłużników i widnieją tam negatywne informacje, możesz mieć trudności w otrzymaniu kredytu. Co ważne, brak jakichkolwiek zobowiązań również nie wpływa na naszą korzyść. Banki mogą uznać Cię za niewiarygodnego klienta, ponieważ nie mają żadnego punktu odniesienia.

Za duża wysokość zobowiązań – im więcej zobowiązań posiadasz tym niższa będzie twoja zdolność kredytowa i bank może odrzucić wniosek. Warto wtedy, przez wnioskowaniem o nowy kredyt spłacić część poprzednich zobowiązań lub je skonsolidować.

Gdzie szukać ofert pracy?

0
Gdzie szukać ofert pracy

Współcześnie proces poszukiwania zatrudnienia jest znacząco ułatwiony za sprawą Internetu. Na rozmaitych stronach i portalach dostępne są oferty pracy z wielu różnorodnych branż. Dzięki temu, w kilka chwil można znaleźć ogłoszenie dostosowane do preferencji konkretnego pracownika.

Samochody na akumulator dla dzieci – jak wybrać pierwszy pojazd?

0
czy warto kupić dziecku samochód zasilany akumulatorem?

Samochody na akumulator dla dzieci są spełnieniem marzeń naszych maluchów, wiele z nich w końcu marzy o posiadaniu własnego, pierwszego pojazdu. Samochody na akumulator są doskonałym prezentem dla dziecka w każdym wieku. Na rynku dostępne są przeróżne modele, a producenci zapewniają, że jazda nimi jest całkowicie bezpieczne.

Rodzaje samochodów na akumulator

Obecnie na rynku samochody na akumulator dostępne są w wielu, różniących się od siebie modelach. W sklepach z zabawkami znajdziemy samochody jednoosobowe, dwuosobowe, takie które są sterowane pilotem oraz takie, które posiadają akumulator. Pojazdy występują w różnych rozmiarach, różnią się od siebie przeznaczeniem oraz funkcjami. Do najczęściej wybieranych samochodów na akumulator należą:

Samochody na akumulator dla dzieci

  • samochody jednoosobowe, są najbardziej popularne, wielu rodziców się na nie decyduje. Charakteryzują się tym, że posiadają mniejsze nadwozie, które jest przeznaczone wyłącznie do przewożenia jednego dziecka. Dzięki temu mają lepsze właściwości jezdne, czyli samochód szybciej się rozpędza. Jeżeli mamy dwójkę małych dzieci w domu, taka wersja się nie sprawdzi. Odradza się wożenie dodatkowe pasażera, ponieważ obciążenie takiego samochodu wynosi maksymalnie 30 kg.
  • samochody dwuosobowe, takie zabawki są większe, dzięki temu umożliwiają transport dwójki dzieci. Zazwyczaj dostępne są jako SUV-y lub popularne pick-upy. Zawsze przed wyborem odpowiedniego auta na akumulator, należy sprawdzić maksymalne obciążenie danego modelu. W przypadku samochodu dwuosobowego, należy wybierać samochód, który jest w stanie udźwignąć 40-50 kg.

Jak szybko może jechać samochód na akumulator?

Zazwyczaj samochody na akumulator mają dwie prędkości. Niższa prędkość wynosi 2-3 km/h, dedykowana jest dla młodszych dzieci, ponieważ jest to dość wolna jazda. Z kolei druga prędkość to prędkość do 4- 5 km/h. Jest to idealne rozwiązanie na dłuższe spacery z dzieckiem, które nie bardzo lubi spacerować.

Niektóre samochody na akumulator dodatkowo posiadają pilot do zdalnego sterowania. Jest to bardzo przydatne, jeżeli dziecko porusza się samochodem na zewnątrz. Pilot umożliwia sterowanie samochodem rodzicowi, gdy dziecko znajduję się w pojeździe.

Przeczytaj też: http://www.royalproperties.pl/place-zabaw-dla-dzieci-jak-stworzyc-idealne-miejsce-do-zabawy/

Wanna wychwytowa jako praktyczne wyposażenie do każdego magazynu i zakładu pracy

0
wychwytowa wanna

Na wyposażeniu każdego magazynu – czy to tego małego, czy dużego, powinny znaleźć się odpowiednie narzędzia i akcesoria usprawniające jego pracę. Jednym z nich jest dostępna w sklepie internetowym Magazynuj.pl, we współpracy z którym powstał ten artykuł, wanna wychwytowa, której zapewnienie jest niekiedy wymagane ustawowo. Czym jest, kiedy trzeba i dlaczego warto w nią zainwestować? Oto odpowiedzi na te i inne pytania na ten temat.

Czym jest wanna wychwytowa i jakie pełni funkcje?

Wanna wychwytowa to nic innego jak podstawka wykorzystywana w różnego typu magazynach i fabrykach do przechwytywania wycieków płynów – zarówno tych niebezpiecznych i żrących, jak i neutralnych, pochodzących np. z produktów takich jak soki czy szampony, których opakowania uległy uszkodzeniu.

Wanny ociekowe wchodzą zazwyczaj w skład wyposażenia magazynów, w których używane, przechowywane lub utylizowane są substancje uznawane za niebezpieczne (magazynowane w specjalistycznych beczkach i kontenerach), ponieważ ich stosowanie jest wymagane prawnie.

Wanny wychwytowe przydają się jednak i w takich miejscach pracy, w których nie występują tego typu zagrożenia. Zapobiegają bowiem przed powstawaniem plam na podłodze, a tym samym groźnym wypadkom przy pracy, dzięki czemu ułatwiają zachowanie odpowiednich standardów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kiedy trzeba zainwestować w wanny wychwytowe?

Oferowane w sklepie internetowym Magazynuj.pl wanny ociekowe, muszą znaleźć się w każdym magazynie i zakładzie produkcyjnym, w którym składowane są substancje niebezpieczne, zagrażające zdrowiu i życiu lub środowisku.

Wyposażenie firmy w tego typu wanny jest obowiązkiem jej właściciela, co jest uregulowane prawnie. Oznacza to, że w wanny wychwytowe muszą inwestować wszyscy przedsiębiorcy wykorzystujący w swoich zakładach substancje wyszczególnione jako niebezpieczne – czy im się to podoba, czy nie.

Wanny wychwytowe stosowane w celach ochronnych, ze względu na wymogi ustawowe, muszą spełniać określone normy. Z tego względu, na rynku oferowane są przede wszystkim trwałe wanny stalowe oraz modele wykonywane z odpornych na działanie substancji niebezpiecznych tworzyw sztucznych.

Niezależnie od tego, czy w wanny ociekowe musisz, czy jedynie możesz – dla bezpieczeństwa i higieny pracy w Twojej firmie, zainwestować, najlepiej zrobisz, jeśli nabędziesz je w specjalistycznym sklepie internetowym z wyposażeniem dla magazynów, takim jak Magazynuj.pl. W serwisie znajdziesz różnego typu wanny wychwytowe ze stali nierdzewnej i tworzyw sztucznych, wolnostojące oraz mobilne (na kółkach). Tak szerokiego wyboru produktów nie ma w żadnym innym miejscu. Skorzystaj z oferty!

Czy lepiej kupić czy wydzierżawić kserokopiarkę do firmy?

0
Czy lepiej kupić czy wydzierżawić kserokopiarkę do firmy?

Kserokopiarka to często urządzenie niezbędne już na samym początku działalności firmy, pomaga ona utrzymać odpowiedni obieg dokumentów i porządek. Takie narzędzie zwykle nie wiążę się bezpośrednio z profilem działalności firmy. Jest to jednocześnie urządzenie drogie, koszt zakupu urządzenia może pochłonąć dużą część budżetu. Rozwiązaniami które mogą rozłożyć koszty, lub odsunąć duży wydatek na czas gdy firma będzie funkcjonować lepiej są leasing i dzierżawa kserokopiarki.

Na czym polega dzierżawa kserokopiarki

Dzierżawę kserokopiarki zaczynamy od podpisania umowy, jej okres trwania zależy od naszych potrzeb, ale także od tego jaki sprzęt wybierzemy. W przypadku sprzętu nowego okres ten jest dłuższy (3-4 lata), natomiast dla sprzętu poleasingowego jest on krótszy i wynosi 12-24 miesiące. Następnie sprzęt instalowany jest w siedzibie naszej firmy i tak naprawdę, nie musimy się już niczym martwić. Firma która dzierżawi nam sprzęt zajmie się zarówno bieżącym serwisem, wymianą materiałów eksploatacyjnych i konserwacją, wszystko w ramach czynszu za wynajem, który jednostkowo jest dużo niższy niż zakup całego urządzenia.

Zakup czy dzierżawa

Wydanie wysokiej kwoty na zakup urządzenia wiążę się z dużym ryzykiem, szczególnie na początku działalności firmy. Po pierwsze istnieje ryzyko, że nowy biznes nie uda się, wówczas taki sprzęt będzie trzeba ze znaczącą stratą sprzedać. Po drugie ciężko dobrać sprzęt odpowiedni do potrzeb, szczególnie gdy brak nam doświadczenia, a zakup jest decyzją poniekąd nieodwracalną. W przypadku dzierżawy możliwy jest miesiączny okres próbny, który pozwoli na sprawdzenie czy dane urządzenie pasuje do naszych potrzeb. Z czasem, gdy firma zacznie przynosić odpowiednie dochody będzie można pozwolić sobie na zakup nowego urządzenia, wówczas po doświadczeniach ze sprzętem z dzierżawy, będzie wiadomo jakiej maszyny szukać, co oszczędzi nerwów i pieniędzy. Ponadto wynająć można urządzenie na które w warunkach zakupu nie można by było sobie pozwolić, ze względu na jego koszta, większe, droższe i bardziej zaawansowane niż pozwalałby budżet firmy, dzięki czemu urządzenie to lepiej sprawdzi się w rozwijającej się firmie. Łatwiejsza jest także obsługa serwisowa takiej kserokopiarki, jak już wspomniałem, dzierżawiąca nam ją firma zwykle zajmuje się nią w pełni w ramach czynszu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że koszty dzierżawy firma będzie mogła odpisać sobie od podatku dochodowego.

Wszystkie te uwarunkowania powodują, że szczególnie nowo powstałe przedsiębiorstwa i firmy, korzystniej wyjdą dzierżawiąc kserokopiarkę niż kupując sprzęt na własność.

Nerwica natręctw – jak ją rozpoznać i jak leczyć?

0
Nerwica natręctw

Nerwica natręctw, inaczej zwana zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, może skutecznie utrudniać życie oraz powodować dyskomfort w kontaktach z otoczeniem. Z czego wynika, jak się objawia i jak sobie z nią radzić?

Biuro rachunkowe 24 godziny na dobę

0
Biuro rachunkowe 24 godziny na dobę

Każdy proces w dobie cyfryzacji da się usprawnić. Dotyczy to również szeroko rozumianej księgowości. Dzięki zaawansowanym technologiom rozliczanie firmy i księgowość mogą stać się dużo prostsze niż były dotychczas. Wiąże się to również ze znaczną redukcja kosztów. Do tego typów rozliczeń idealnie nadaje się oprogramowanie dla księgowych mb24.pl. Beneficjentami tego innowacyjnego systemu rozliczania są biura rachunkowe i ich klienci. To własnie do nich skierowana jest oferta portalu wraz z dostępnymi na nim narzędziami.

Klient internetowego biura otrzymuje darmowy program do fakturowania o rozbudowanej funkcjonalności.Nie jest to jedyna korzyść, programy księgowe dla biur rachunkowych obejmują również integrację z takimi platformami sprzedażowymi i finansowymi jak Allegro i Dotpay. Klient dzięki pozostałym narzędziom ma podgląd na wiele innych danych. Może w każdej chwili sprawdzić swoje zobowiązania i zobowiązania swoich kontrahentów. Ma możliwość rozpoczęcia z poziomu komputera procesu windykacji i ściągania należności. W każdej chwil może przejrzeć dokumenty księgowe swojej firmy, wystarczy tylko kilka kliknięć myszką.

Internetowe biuro natomiast zapewnia i gwarantuje rzetelne rozliczenie zobowiązań podatkowych, terminową wysyłkę deklaracji i zarządzania płatnościami w stosunku do ZUS. Biuro również przejmuje na siebie zarządzanie kadrowo płacowe. Taka hybryda doskonale sprawdza się funkcjonowaniu firm i biur rachunkowych. Program dla biura rachunkowego od Moje Biuro 24 jest gwarancją dokładności i pewności rozliczeń. Dobry soft nie przeoczy żadnego terminu płatności ani nie pozwoli na przeoczenie wysyłki deklaracji podatkowej. Ważną informacja dla klientów jest fakt, że pomoc techniczna w funkcjonalnościach biura jest całkowicie bezpłatna.

Korzystanie z usług internetowego biura to wygoda, oszczędność czasu i minimalizowanie ryzyka pomyłek księgowych. To podwójne rozwiązanie doskonale sprawdza się w praktyce i znajduje coraz więcej klientów dla swoich innowacyjnych rozwiązań.

Druk 3D: przełomowa technologia

0
Druk 3D: przełomowa technologia

Druk 3D to technologia, która w teorii została opracowana już w XX wieku. Jednak ze względu na ograniczenia dostępnej wówczas techniki z realizacją tych planów trzeba było czekać wiele lat. Obecnie drukarki 3D stają się coraz popularniejsze – zarówno jako maszyny przemysłowe, jak i wyposażenie zakładów pracy czy prywatnych mieszkań.

Jak działa druk 3D?

Druk 3D (drukowanie przestrzenne) jest procesem, w którym komputerowy model zostaje przekształcony w fizyczny przedmiot. Dzieje się to przy pomocy specjalnego urządzenia, które warstwa po warstwie odtwarza obiekt z projektu, wykorzystując w tym celu półpłynne tworzywo lub proszek z lepidłem. Taką maszynę nazywa się drukarką 3D. Rodzaj użytego materiału oraz dokładne działanie urządzenia mogą się różnić, jednak odwzorowanie modelu komputerowego i wykorzystanie metody addytywnej (czyli warstwowe tworzenie elementu) są wspólne dla wszystkich drukarek 3D.

Podstawowe technologie

FDM

Najpopularniejszą metodą drukowania przestrzennego, która jest dostępna również poza użytkiem specjalistycznym, jest FDM (Fused Deposition Modelling). Polega ono na wyciskaniu półpłynnego budulca przez dyszę znajdującą się w głowicy drukarki (surowiec dostarcza się w postaci specjalnych żyłek – filamentu). Przy pomocy odpowiednich ruchów głowicy i/lub manewrowania stołem roboczym warstwa po warstwie formowany jest przedmiot. Ta metoda pozwala na drukowanie przy pomocy termoplastów – głównie ABS i PLA. Jej zaletą jest niski koszt i ogólna dostępność. Natomiast do wad można zaliczyć niską dokładność czy widoczność warstw, z których składa się model.

SLA

Stereolitografia i podobne do niej metody (na przykład DLP, LCD) polegają na utwardzaniu pojedynczych warstw żywicy światłoutwardzalnej przy pomocy lasera lub wyświetlacza, a następnie „wynurzaniu” modelu warstwa po warstwie poprzez manewrowanie stołem roboczym. Metody te różnią się od siebie przede wszystkim źródłem światła, które jest wykorzystywane do utwardzania żywicy. Pozwalają one na uzyskanie bardzo dokładnych modeli (również przezroczystych). Minusem jest większy niż w przypadku FDM koszt oraz toksyczność żywic, a także konieczność wyczyszczenia obiektu przed użyciem. Podobną metodą, choć raczej niedostępną poza zastosowaniami specjalistycznymi, jest MJP (Multi-Jet Printing) – sposób polegający na selektywnym natryskiwaniu warstw żywicy i utwardzaniu jej przy pomocy UV.

Technologie proszkowe

Technologie proszkowe, takie jak SLS, CJP czy EBM, polegają na selektywnym natryskiwaniu na proszek spoiwa lub spiekaniu jego warstw (na przykład przy pomocy lasera lub wiązki elektronów). Zaletą jest ogromna precyzja i możliwość wykorzystywania takich materiałów, jak metale czy ceramika. Jednak ze względu na duże koszty i skomplikowanie procesu produkcyjnego, metody te wykorzystywane są niemal wyłącznie w przemyśle i badaniach naukowych.

Inne rodzaje druku 3D

Istnieją również inne, bardziej specjalistyczne, technologie drukowania przestrzennego. Można do nich zaliczyć między innymi biodrukowanie (przy pomocy żywych tkanek) lub druk 3D z mas plastycznych (na przykład czekolady).

Z jakich materiałów można drukować

Na obecnym etapie rozwoju technologicznego w warunkach domowych możliwe jest drukowanie przestrzenne z tworzyw sztucznych (na przykład ABS), materiałów pochodzenia organicznego (PLA) oraz żywic światłoutwardzalnych. Natomiast w warunkach przemysłowych powstają również przedmioty drukowane z metalu, gipsu, gumy, betonu, kompozytu plastikowo-drewnianego, czekolady, cukru, ceramiki czy piasku.

Zalety technologii druku przestrzennego

Technologia drukowania przestrzennego pozwala zmniejszyć zużycie materiału i obniżyć masę tworzonych obiektów, a także osiągnąć precyzję wykonania i odwzorowanie skomplikowanych kształtów w stopniu nieosiągalnym przy pomocy innych metod. Oczywiście, podobnie jak każda inna technologia, druk 3D ma swoje ograniczenia. Jednak dziedzina ta rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki czemu możliwe jest ciągłe wprowadzanie ulepszeń i minimalizowanie problemów charakterystycznych dla takiej metody produkcji.

Ty również możesz drukować w 3D

Jeżeli interesuje Cię technologia druku przestrzennego, możesz zacząć tworzyć trójwymiarowe wydruki samodzielnie. W sklepie Botland znajdziesz szeroki wybór drukarek 3D w technologii FDM i SLA, a także żywic światłoutwardzalnych, filamentu i różnego rodzaju akcesoriów.

ZOBACZ TEŻ