Wysokiej jakości naklejki

0
Wysokiej jakości naklejki

Zastanawiasz się nad remontem, jednak wciąż brakuje Ci na niego czasu? Chcesz zmian, ale Twój budżet jest ograniczony? Nie możesz już patrzeć na plamę na ścianie po ostatniej imprezie? A może znudził Ci się wygląd salonu/gabinetu/sypialni? Od dziś to żaden problem! Przekonaj się, jak wiele możliwości jest w zasięgu Twoich rąk. Wysokiej jakości naklejki odmienią każdego pomieszczenie w mgnieniu oka.

Szukasz biura rachunkowego, które pomoże Ci w odzyskaniu zwrotu podatku z Holandii? Sprawdź nasz niezależny ranking biur podatkowych

0
Szukasz biura rachunkowego, które pomoże Ci w odzyskaniu zwrotu podatku z Holandii? Sprawdź nasz niezależny ranking biur podatkowych

Do Holandii w celach zarobkowych udaje się spora liczba Polaków. Mają oni zagwarantowane godne warunki płacowego i bytowe w tym kraju. To najczęściej prace sezonowe na kilka miesięcy, po których z powrotem wracają do Polski. Wielu z nich żyje tak całe życie, aby zapewnić swojej rodzinie godne warunki. Ci, co pracują tam legalnie, mają odprowadzane składki przez swoich pracodawców na rzecz podatku dochodowego. Podczas rocznego rozliczenia z Belastingdienst, mogą oni liczyć na zwrot podatku z Holandii. Jeśli poszukujesz biura podatkowego, które pomoże Ci z formalnościami, koniecznie sprawdź niezależny ranking i rozlicz swój podatek.

Zwrot podatku z zagranicy – sprawdzone biura do rozliczeń z Holandii

Zwrot podatku z Holandii może wynieść nawet 1300 euro. Czas, w którym pieniądze trafiają na konto podatnika oscyluje wokół 3 miesięcy. Przyczyną tego, dlaczego Polacy chcą skorzystać w tej kwestii z biura podatkowego jest przede wszystkim brak znajomości języka. Skompletowanie i kontakt z Belastingdienst może budzić przerażenie. Rozwiązaniem tego problemu jest kontakt z biurem rozliczeń zagranicznych. Wystarczy, że jesteś w posiadaniu holenderskiej karty podatkowej – jaaropgave. Zawiera ona informacje o uzyskanych dochodach w ciągu roku podatkowego i wystawiana jest przez naszego pracodawcę. 

Rozliczpodatek.pl – niezależny ranking biur rozliczeniowych

Na https://rozliczpodatek.pl/ znajdziesz zaufane firmy, które zajmują się rozliczeniem podatku z zagranicy. Dzięki nim masz szansę na zwrot podatku, który może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Niezależny ranking biur rozliczeniowych pomoże Ci dokonać właściwego wyboru spośród kilkunastu podmiotów. Wszystko załatwisz przez Internet. Szybko i wygodnie wyślesz zeznanie podatkowe, a cała procedura odbędzie się w pełni bezpiecznie. Rozliczenie podatku z Holandii jeszcze nigdy nie było tak proste. 

Sprawdź najlepsze biura podatkowe w Polsce

Wybierz biuro i skontaktuj się ze specjalistami z zagranicznego prawa podatkowego. Powierz swoje sprawy rozliczeniowe osobom trzecim, które odzyskają Twój podatek z zagranicy. Ranking biur podatkowych zawiera wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym zweryfikujesz, czy warto zaufać danej firmie. Zobacz pełny opis oferty, przeczytaj opinie zadowolonych klientów czy znajdź dane kontaktowe, aby samodzielnie wykonać telefon do doradców podatkowych. Nie czekaj i rozlicz swój podatek już teraz!

Blackboard Collaborate – Nowa jakość e-learningu?

0
Blackboard Collaborate

Czym jest Blackboard Collaborate?

Blackboard Collaborate to jedna z najbardziej zaawansowanych platform e-learningowych na świecie. Udostępnia wiele zaawansowanych funkcji, takich jak:

– Konferencje internetowe (Web conferencing),
– Nauka społecznościowa,
– Wirtualna klasa,
– Mobilne uczenie się.

Udostępnia ona bardzo ciekawe rozwiązania, które pomagają w przeprowadzeniu zarówno zajęć nowych i bardziej zaawansowanych, jak i takich, które mają na celu powtórzenie materiału.

Kontrolowane narzędzia do współpracy online dla uczniów są bezpłatne. Istnieją również narzędzia dodatkowe, do których dostęp można uzyskać za niewielką opłatą. Zależy to od potrzeb użytkownika i funkcji, z których chce korzystać. Niektórzy użytkownicy uznają Blackboard za łatwy w użyciu, podczas gdy inni mogą mieć trudności z korzystaniem z niego na początku bez odpowiednich wskazówek i wsparcia. Jednak przy tak wielu dostępnych zaawansowanych funkcjach warto dostosować swoje metody nauczania, aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez Blackboard.

Zalety Blackboard Collaborate

Blackboard Collaborate umożliwia nie tylko prowadzenie w pełni funkcjonalnych zajęć, ale także utrwalanie już posiadanej przez uczniów wiedzy. Narzędzie udostępnia dość ciekawe rozwiązania, które pomagają w prowadzeniu zarówno mniej zaawansowanych zajęć, jak i tych mających na celu utrwalenie posiadanej już wiedzy.

Dodatkowo platforma umożliwia przeprowadzanie różnego rodzaju konkursów i quizów o różnym poziomie trudności. Dzięki temu można szybko sprawdzić, czy wszyscy uczniowie rozumieją dany temat lub czy jest coś, co wymaga dodatkowych wyjaśnień. Uczeń nie powinien mieć problemu z korzystaniem z aplikacji, ponieważ Blackboard Collaborate ma świetny interfejs, który jest intuicyjny i łatwy w obsłudze.

Oprócz standardowych funkcji, na platformie można nagrywać zdarzenia i odtwarzać je później, aby upewnić się, że dana wiadomość została odebrana przez słuchacza. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku bardziej zaawansowanych zajęć, podczas których uczniowie muszą wykonywać ćwiczenia praktyczne. Dzięki temu narzędziu nauczyciel może mieć pewność, że każdy będzie się uczył we własnym tempie. Więcej szczegółów na temat tej platformy można się dowiedzieć na stronie: pcgacademia.pl/educloud/ksztalcenie/blackboard-collaborate/.

Blackboard Collaborate jest bardzo użyteczną wersją oprogramowania, której dostosowanie może wynieść e-learning na wyższy poziom. Można prowadzić proste wykłady i prowadzić efektywną komunikację z uczestnikami bez konieczności oddalania się od pulpitu. Blackboard Collaborate pomaga wykładowcom i słuchaczom na całym świecie, czyniąc edukację bardziej dostępną i efektywną.

Sprawdź też metodyczne podejście do usprawnienia i automatyzacji procesów z wykorzystaniem platformy WEBCON BPS >>

Jakie umiejętności pomagają zdobyć dobrą pracę?

0
praca

Na każdym stanowisku pracodawcy będą wymagać od swoich pracowników nieco innych umiejętności i innych ogólnych kompetencji. Pracę w IT zdobędą osoby posiadające wykształcenie informatyczne, a stanowisko copywritera zajmą ludzie po studiach dziennikarskich bądź marketingowych. Ten, kto myśli jednak dosyć ogólnie o tym, jak znaleźć dobrą pracę w Sosnowcu, czyli ten, koto nie interesuje żadna konkretna posada, może jednak skupić się na pozyskaniu pewnych uniwersalnych umiejętności, które za każdym razem sprawią, że to CV stanie się nieco atrakcyjniejsze i zyska dodatkową wartość.

Co to jest kredyt obrotowy i jak go otrzymać?

0
Co to jest kredyt obrotowy i jak go otrzymać

Każde przedsiębiorstwo, aby dobrze funkcjonować, potrzebuje pieniędzy. Niezbędne są fundusze na zakup materiałów, wypłaty dla pracowników, zapłacenie składek i podatków. Potrzebne są pieniądze na nowe inwestycje, rozwój przedsiębiorstwa, budowę nowych obiektów, utwardzenie placu czy modernizację istniejących linii produkcyjnych.
Często firma potrzebuje także środków na bieżącą działalność. Właśnie z myślą o takich sytuacjach udzielany jest kredyt obrotowy.

Co to jest kredyt obrotowy

Tego typu produkt przeznaczony jest dla przedsiębiorców którzy już działają na rynku. Kredytu obrotowego nie można zaciągnąć na rozpoczęcie działalności. Musi być przeznaczony na bieżącą działalność firmy przy czym przedsiębiorca nie musi się tłumaczyć bankowi na co dana kwota będzie wydana. Mogą to być towary niezbędne do działalności firmy, surowce, wypłaty, spłata wierzytelności. Pieniądze wypłacane w ramach kredytu obrotowego pojawiają się na rachunku bieżącym firmy i przedsiębiorca może swobodnie dysponować takimi środkami.

Tego typu rozwiązanie traktowane jest często jako poduszka finansowe pozwalająca na utrzymanie płynności finansowej firmy. Co ciekawe, kredyt obrotowy może być udzielany na okres nawet do 5 lat i nie ma problemu by był udzielony w obcej walucie.
Przez cały okres umowy, kredyt może być wielokrotnie spłacany i zaciągany na nowo.

Jak otrzymać kredyt obrotowy

Przede wszystkim trzeba być czynnym przedsiębiorcą i zwrócić się do banku o udzielenie takiego kredytu. Ponieważ trzeba poświęcić dużo czasu na poszukanie odpowiedniej oferty i wszystkie formalności, warto skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego, którego ofertę można znaleźć między innymi pod adresem https://habzafinanse.com.pl/kredyt-obrotowy/. Wykorzystanie takiego rozwiązania nie tylko zaoszczędzi czas przedsiębiorcy. Najważniejszą zaletą jest to, że specjaliści wyszukają najlepszego rozwiązania dla firmy i przeprowadzą przez zawiłości związane z uzyskaniem kredytu.

Jakie warunki trzeba spełnić

Kredyt obrotowy uzyskać może wyłącznie przedsiębiorca. Najczęściej wymagany jest co najmniej 12-miesięczny staż firmy na rynku biznesowym. Bardzo często oczekiwane jest także to aby firma założyła rachunek w banku udzielającym kredytu. Przedsiębiorca musi również ponieść koszty udzielenia i obsługi kredytu w tym oprocentowanie, koszty rozpatrzenia wniosku, prowizję przygotowawczą i marżę.

W większości przypadków bank oczekuje także zabezpieczenia kredytu. Może to być zastaw na majątku ruchomym, hipoteka na nieruchomości albo cesja polisy ubezpieczeniowej.
Harmonogram spłat na rachunku bieżącym uzależniony jest od banku i ustalany jest indywidualnie dla każdego klienta.

Aby ułatwić sobie poruszanie się po tych wszystkich zawiłościach, przedsiębiorca powinien skorzystać z pomocy. Specjaliści od kredytów obrotowych np. https://habzafinanse.com.pl/kredyt-obrotowy/ na co dzień mają do czynienia z tego typu sprawami. Korzystając z usług pośrednika kredytowego można mieć pewność, że wybrany produkt będzie dopasowany do potrzeb a warunki kredytu będą najbardziej korzystne.

Plecak dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
Plecak dla dziewczynki

Bez wątpienia okres nauki szkolnej to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego dziecka oraz nastolatka. Rodzice powinni w miarę swoich możliwości dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić swojemu dziecku jak najbardziej optymalne warunki do przyswajania szkolnej wiedzy oraz nauki nowych, cennych umiejętności. Bez wątpienia jednym z najważniejszych zakupów przed rozpoczęciem roku szkolnego bądź w trakcie jego trwania jest wybranie plecaka. Powinien on być dopasowany nie tylko pod kątem wielkości do danego dziecka (bierze się pod uwagę przede wszystkim wzrost), ale również zapewniać komfort i wygodę noszenia.

Szybko, wygodnie i bezpiecznie – rozlicz swój PIT-11 z aplikacją Pitbot

0
rozlicz swój PIT-11

Szukasz sposobu na błyskawiczne rozliczenie swojego PITu-11? Zależy Ci na czasie i wygodzie i nie lubisz załatwiania zbyt wielu formalności? W pełni Cię rozumiemy, dlatego przedstawiamy Ci innowacyjny program do rozliczania PIT, który powstał po to, aby jak najbardziej ułatwić przygotowanie deklaracji do Urzędu Skarbowego. Dowiedź się, jak możesz wykorzystać to narzędzie – zapraszamy!

Poznaj zalety aplikacji do rozliczania podatkowego Pitbot

Pitbot to innowacyjna aplikacja, która daje możliwości złożenia zeznania w 100% przez Internet. Zrezygnuj z uciążliwego stania w długich kolejkach i użerania się z dokumentami w tradycyjnej papierowej torbie. Wykorzystaj swój smartfon, tablet lub laptopa i postaw na funkcjonalne narzędzie, które wyręczy Cię ze wszystkich formalności. 

Główne zalety aplikacji Pitbot to:

  • prosta obsługa, 
  • pomoc specjalistów, 
  • krótki czas przygotowywania deklaracji, 
  • bezpieczeństwo danych  
  • zero ukrytych kosztów. 

Formalności podatkowe kojarzą nam się z czymś skomplikowanym i trudnym, dlatego naszym celem było przedstawienie wszystkiego w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Dlatego przygotowaliśmy interfejs składający się z przejrzystych okienek i intuicyjnego panelu sterowania, dzięki czemu rozliczenie jest bardzo proste i przyjemne. Również zastosowany prosty język, przysłuży się do ułatwienia sprawy nawet największym laikom w kwestiach podatkowych.

Aplikacja do rozliczania PIT-11 zapewnia całkowite bezpieczeństwo – wszystkie przechowywane przez nas dane są odpowiednio szyfrowane na naszych serwerach. Spełniamy wszystkie normy i posiadamy systemy zabezpieczeń zgodne z wymaganiami narzuconymi przez Ministerstwo finansów. Nie masz się więc czego obawiać – chwyć za swój telefon, ściągnij naszą aplikację i rozlicz się szybko i wygodnie już dziś!

PIT/ZG online – rozlicz swoje dochody z zagranicy

Aplikacja Pitbot wspiera także osoby uzyskujące dochód poza granicami naszego kraju. Jeżeli jesteś jedną z nich, wiesz już zapewne, że musisz złożyć specjalną deklarację w postaci PIT-36/ZG. Oferujemy Ci bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie gdy nie planujesz powrotu do Polski, lub nie masz takiej możliwości. Dzięki naszemu innowacyjnemu programowi rozliczysz swój PIT/ZG online – nie ma znaczenia, gdzie się obecnie znajdujesz. Potrzebny będzie Ci jedynie telefon z dostępem do internetu – ściągnij naszą aplikację, załóż darmowe konto, a resztę załatwimy za Ciebie. Dosłownie kilka kliknięć dzieli Cię od załatwienia wszystkich formalności!

Podyplomówka jako sposób na rozwój kariery

0
Podyplomówka jako sposób na rozwój kariery

Z roku na rok powiększa się oferta studiów podyplomowych na uczelniach w całej Polsce. Wiele osób rozpoczyna je z myślą o potrzebie przebranżowienia się, jednak ukończenie podyplomówki może pomóc także w rozwoju kariery w dotychczasowej branży.

Studia podyplomowe: co dają i kto powinien się na nie zapisać?

Studia podyplomowe zazwyczaj trwają rok – zajęcia najczęściej odbywają się co drugi weekend, w sobotę i niedzielę (czasem – od piątku w godzinach popołudniowych). Obecnie coraz częściej zajęcia odbywają się także w formie online, hybrydowej czy w trybie wieczorowym.

Aby móc się zapisać na studia podyplomowe, trzeba wcześniej ukończyć studia co najmniej I stopnia. Studenci podyplomówki, podobnie jak studenci studiów licencjackich czy jednolitych studiów magisterskich (lub II stopnia), są zazwyczaj zobowiązani do napisania pracy dyplomowej na koniec nauki.

Charakterystyczne dla studiów podyplomowych jest to, że ich uczestnicy zdobywają wiedzę z stosunkowo konkretnej dziedziny. Programy podyplomówek są skonstruowane w taki sposób, by nawet osoby, które do tej pory pracowały w innej branży, mogły rozpocząć pracę w zupełnie nowym miejscu. Z tego względu studia podyplomowe – jako że trwają tylko rok – są postrzegane jako doskonały sposób na zdobycie nowych umiejętności. Warto też zauważyć, że ukończenie studiów podyplomowych może być ważnym krokiem na drodze do awansu. Absolwent podyplomówki, który zdobędzie dodatkowe kompetencje, może zyskać realny argument w rozmowie o podwyżkę czy właśnie o awans.

Osoby, które chciałyby zdobyć dodatkowe kompetencje z danego obszaru, mogą wybrać studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej. W ofercie uczelni znajdują się studia podyplomowe z różnych dziedzin – od IT i programowania, przez sprzedaż, marketing, finanse, prawo, aż po turystykę, języki obce czy BHP (z listą kierunków prowadzonych w poszczególnych uczelniach Grupy WSB można zapoznać się na stronie https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki). Program wszystkich studiów podyplomowych w WSB jest konstruowany w taki sposób, by ich uczestnicy mogli zdobyć umiejętności, które przydadzą im się w codziennej pracy.

Studia podyplomowe: czy warto?

Odpowiedź na pytanie, czy warto zapisać się na studia podyplomowe, wydaje się zatem prosta. Wydatek poniesiony na podyplomówkę może bardzo szybko się zwrócić. Często uczestnictwo w studiach podyplomowych to też najlepszy sposób, by w stosunkowo krótkim czasie zdobyć wiedzę z obszaru, w którym dana osoba chce się rozwijać. Ukończenie podyplomówki zajmuje również mniej czasu niż np. kolejne uzupełniające studia magisterskie, co dla wielu osób może być także niezwykle istotne. Tym samym studia podyplomowe to po prostu opłacalna inwestycja – niezależnie, czy ktoś chce rozwijać się w dotychczasowej branży, czy też planuje całkowitą zmianę kierunku kariery zawodowej.

Artykuł sponsorowany.

Tłumaczenie artykułów naukowych online – czy warto?

0
Tłumaczenie artykułów naukowych online

Prace naukowe są najbardziej rzetelnymi źródłami informacji. Można z nich czerpać wiedzę do pisania własnych artykułów albo wykorzystywać ją w praktyce. Problem pojawia się wtedy, gdy mamy dostęp do wartościowej pracy, ale nie znamy języka, w którym została ona napisana. Czy warto w takiej sytuacji tłumaczyć artykuł?

Dobrze płatne zawody

0
Dobrze płatne zawody

Żyjemy w czasie, kiedy wszystko drożeje coraz więcej osób rozgląda się za nową pracą lub po utracie wcześniejszej, po zamknięciu własnej działalności szuka czegoś dla siebie. I tu pada pytanie w jakich branżach pracodawcy dobrze płacą, jakie są dobrze płatne zawody, gdzie znajdę stabilne zatrudnienie z wysokim wynagrodzeniem?

ZOBACZ TEŻ