Kim jest doradca zawodowy i w czym może pomóc?

0
Kim jest doradca zawodowy i w czym może pomóc

Czy zastanawiasz się nad podjęciem właściwej ścieżki kariery? A może poszukujesz zmian i potrzebujesz profesjonalnego doradztwa? W zakresie zawodu, kierunku kształcenia i doboru szkoleń pomaga doradca zawodowy. Kim dokładnie jest doradca zawodowy i w czym pomaga? Na te i kilka innych pytań, odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Kim jest doradca zawodowy?

Doradca zawodowy to specjalista, który w swojej codziennej pracy łączy zagadnienia z wielu obszarów nauki, a wśród nich są m. in. zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach, prawo pracy czy coaching. Doradca zawodowy pracuje w różnych miejscach, w których dokładniej udziela informacji na temat konkretnych branż czy warunków na rynku pracy.

W czym pomaga doradca zawodowy?

Pomoc doradcy zawodowego dostępna jest w różnych placówkach, a korzystać z jego usług mogą zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Wiąże się to z tym, że doradca zawodowy pośredniczy w pewnych wyborach na trzech etapach: wybór szkoły zawodowej, wybór kierunku po szkole średniej oraz doradztwo w zakładzie pracy, gdy zachodzi konieczność zmiany stanowiska, pracy lub zawodu.

Warto też wspomnieć, że doradca zawodowy to specjalista, który może pomóc w opracowaniu ścieżki kariery, obierając konkretne cele, ale też jest w stanie wydobyć skrywane umiejętności, które mogą okazać się przydatne w przyszłości.

Doradca zawodowy – czym powinien się charakteryzować?

Praca doradcy zawodowego to rozmowy z wieloma osobami, a każda z nich posiada różne osobowości, dlatego osoba na tym stanowisku powinna mieć określony zestaw cech, by sprawdzić się w tej roli. Kluczowe są także kompetencje, które definiują sposób działania specjalisty i podejście do poruszanych kwestii. Tylko odpowiednie umiejętności ze znajomości danego obszaru, pozwolą doradcy odpowiedzieć na zadawane pytania. Podstawą jest także znajomość rynku pracy i warunków, jakie tam panują oraz ewentualnych możliwościach.

Ważne jest, by doradca zawodowy nie unikał odpowiedzi na zadawane pytania ani ich nie ignorował, a do przedstawianych mu spraw podchodził obiektywnie, przedstawiając zarówno pozytywne, jak i negatywne strony danego rozwiązania. Rzetelne podejście do każdej sprawy, szacunek do różnic oraz świadomość własnych uprzedzeń i motywów składają się na profesjonalizm, którym powinien charakteryzować się dobry doradca zawodowy.

Doradca zawodowy – pomoc

Wyżej wspominaliśmy, że doradca zawodowy uczestniczy w decyzjach wielu osób w trzech możliwych etapach, dlatego możliwe jest umówienie się na wizytę w instytucjach związanych z edukacją i rynkiem pracy, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, centrach informacji przy wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy oraz w prywatnych centrach doradztwa zawodowego. Istnieją również alternatywne rozwiązania dla bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Jakie są to możliwości?

Doradca zawodowy online

Jednym z rozwiązań jest opcja wideoterapii z doradcą zawodowym. W sieci coraz bardziej popularne są serwisy online, które oferują pomoc psychologiczną i doradztwo, m. in. jest to Avigon.

Doradca zawodowy avigon.pl jest również dostępny, a rezerwacja wizyty jest szybka i gwarantuje pełną transparentność co do ponoszonych kosztów. Wystarczy podać swój e-mail i wybrać termin konsultacji, by odbyć rozmowę z wytypowanym przez siebie specjalistą. Całość odbywa się dzięki bezpiecznemu łączu wideo, a dzięki możliwości odbycia wizyty we własnym domu sama konsultacja wydaje się być bardziej komfortowa.

Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, jednak praca to ważny element naszego życia i w dużej mierze poświęcamy jej czas i energię, dlatego satysfakcja z wykonywanych obowiązków jest niezmiernie ważna. Poszukujesz nowych zawodowych wyzwań? Nie wiesz jaką ścieżkę rozwoju wybrać? Wszystkie te problemy powinien rozwiązać kompetentny doradca zawodowy. Pamiętaj, że czasem poza tradycyjnymi sposobami, warto poszukać alternatywnych opcji, które w tym przypadku akurat są łatwo dostępne i nie trzeba ich daleko szukać – wystarczy rozejrzeć się po Internecie.

Jak zarządzać czasem by znaleźć czas na wszystko?

0
Jak zarządzać czasem by znaleźć czas na wszystko

Czas to najcenniejsze aktywo. Nie można go cofnąć ani odzyskać. Niestety wiele osób narzeka, że doba nie wystarcza na załatwienie wszystkich spraw. Na szczęście jest na to lekarstwo.

Żeby przejąć kontrolę nad własnymi działaniami, odpowiednio gospodarować czasem i mieć go więcej warto…

Robić najpierw rzeczy ważne

W pierwszej kolejności dobrze jest zająć się sprawami najbardziej istotnymi. Są to takie czynności, które mają największy wpływ na życie, pomagają w rozwoju i przynoszą określone rezultaty. Praca, biznes, rodzina czy jakiekolwiek inne zajęcie zapewniające niezbędne środki na utrzymanie są najwyżej na liście. Przygotowanie własnego planu dnia i skupienie na nim jest kluczem, który pozwala zamknąć drzwi przed nosem wszystkiemu, co niepotrzebne. Jeśli się pracuje, to na tym trzeba się skoncentrować. Żadnych zbędnych rozmów, zbyt długich przerw i wyjść bez celu. Podobnie jest z biznesem – albo się go robi na 100%, albo lepiej sobie odpuścić. Grafik przedsiębiorcy powinien uwzględniać np. rozmowy z klientami i partnerami biznesowymi. Dzięki takiemu podejściu można zrobić wszystko szybciej, skuteczniej i otrzymać w prezencie więcej czasu na inne rzeczy. To dotyczy każdej ważnej czynności.

Z czego jeszcze można zrezygnować, by zyskać więcej czasu?

Należy przyjrzeć się dosłownie wszystkim aktywnościom w ciągu dnia. Ile czasu spędza się przed telewizorem, grając w gry na komputerze czy przeglądając nieistotne informacje w social mediach? Lista bezproduktywnych rzeczy, które człowiek wykonuje w ciągu doby, jest praktycznie bez końca. Gdyby podsumować te wszystkie stracone minuty i godziny to rezultat byłby szokujący. Częściowa lub całkowita rezygnacja z tych czynności przynieść może spore korzyści. Prosty przykład. Grając dwie godziny dziennie przez 7 dni w tygodniu, traci się 14 godzin. W ciągu 30 dni jest to już 60 godzin. To dwie i pół doby w miesiącu! A mowa jest tylko o jednej czynności. Skracając czas spędzony przed monitorem chociaż o połowę zyskuje się 30 godzin w miesiącu. O ile zwiększy się satysfakcja, kiedy te godziny przeznaczy się na robienie czegoś konstruktywnego, na co nie miało się wcześniej czasu? Warto to rozważyć.

Wszystko zależy od dobrej organizacji

Przygotowanie planu dnia, zarządzanie sobą i trzymanie się tego to absolutna podstawa. Jeśli nie ma się rozkładu jazdy to i czas się roztrwoni na próby zrobienia wszystkiego. A to najczęściej kończy się fiaskiem. Najpierw trzeba uwzględnić rzeczy istotne, potem te mniej i na końcu te, bez których można się obejść. Dobrze jest zastanowić się też, ile czasu zajmie ich wykonanie. Możliwość zredukowania czasu poświęcanego na jedną rzecz z listy stwarza okazję do zajęcia się inną. Najczęstszym problemem z brakiem czasu jest brak planu i świadomości tego, co się właściwie robi. Dyscyplina również ma duże znaczenie. Nauka zarządzania sobą i czasem pomoże zająć się tym, na co do tej pory nie starczało czasu. Każdy potrafi to zrobić. Wystarczy odrobina chęci. To niewiele w porównaniu do tego, co można zyskać. Nie wspominając już o zadowoleniu.

Więcej informacji znajdziecie na: https://leadership-center.pl/

Marzysz o tym, by lepiej posługiwać się programem Adobe Photoshop?

0
Marzysz o tym, by lepiej posługiwać się programem Adobe Photoshop

Adobe Photoshop jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych i cenionych programów graficznych, jakie istnieją. Jego ogromne możliwości i zaawansowanie sprawiają, iż jest chętnie wybierany zarówno przez hobbystów, jak i zawodowych grafików. Jeśli chciałbyś do nich dołączyć, będziesz jednak potrzebował wiedzy o jego obsłudze.

Dla kogo jest najlepszy Adobe Photoshop?

Program graficzny Adobe Photoshop to potężne narzędzie, umożliwiające obróbkę grafiki rastrowej. Jego historia zaczyna się w 1990 roku, kiedy ukazała się pierwsza, oficyna wersja programu właśnie pod taką nazwą.

Od tej pory jest on jednym z najchętniej wybieranych programów do obróbki i tworzenia grafiki. Nic dziwnego – z jego pomocą powstają obrazy, które są prawdziwymi dziełami sztuki i zachwycają wszystkich miłośników digital art.

Kto jednak korzysta z programu? Tak naprawdę odpowiedź brzmi każdy, kto tylko interesuje się grafiką. Prędzej lub później nawet amatorzy, zaczynający dopiero swoją pracę z ilustracjami rastrowymi, decydują się po niego sięgnąć. Hobbyści uczą się na nim często rysowania swoich pierwszych obrazów, z czasem doskonaląc się w tej sztuce.

Adobe Photoshop jest jednak przede wszystkim dedykowany profesjonalistom. Z chęcią korzystają z niego zawodowi graficy, fotografowie i twórcy stron internetowych. Wykorzystywany jest w pracy twórców wideo, managerów, specjalistów od reklamy i rożnego rodzaju artystów. Jeśli więc do nich należysz albo zamierzasz dołączyć do ich grona – wiedza o Photoshopie jest właśnie dla ciebie.

Nauka na własnych błędach, internetowy poradnik czy kurs?

Aby rysować, trzeba… rysować. Nie ulega wątpliwości, iż ćwiczenie czyni mistrza, niezależnie od tego, czy decydujesz się na klasyczną sztukę, czy na digital art. Jednak własnoręczne wypróbowywanie każdej opcji w tak zaawansowanym programie to ogromna ilość poświęconego czasu i energii, która w początkowej fazie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. To z kolei może doprowadzić do zniechęcenia i porzucenia nauki.

Nic więc dziwnego, że młodzi twórcy chętnie sięgają oo poradniki internetowe i filmiki instruktażowe. Są one ogromnym źródłem wiedzy, nie pokazują jednak wszystkich tajników programu. Co więcej, korzystając z nich, można nauczyć się obsługi programu i poznać jego tajniki, a nawet stworzyć swoje pierwsze dzieła. Nie pozwolą jednak na zdobycie profesjonalnej, zaawansowanej wiedzy, a tym bardziej certyfikatu.

Dlatego w pewnej chwili przychodzi pora na profesjonalny kurs Adobe Photoshop. Jest on okazja do zdobycia gruntownej wiedzy, która przyda się początkującym, ale też utrwali i poprawi umiejętności osób, które już miały do czynienia z grafiką komputerową. Dobrze przygotowany kurs rozwinie umiejętności krok po kroku, a co więcej – pozwoli także na ewaluację całego procesu nauki.

Decydując się na kurs od firmy IT Media, będziesz mógł skorzystać z oferty wygodnego nauczania online, dzięki któremu nie musisz mieszkać w pobliżu. Wystarczy jedynie połączenie internetowe, a każda lekcja odbędzie się na żywo, z udziałem profesjonalnie przygotowanego trenera. Dzięki temu zobaczysz szybkie postępy, a co więcej – w każdej chwili będziesz mógł skonsultować swoje problemy i wątpliwości. Na koniec otrzymasz certyfikat, który możesz potem wykorzystać jako atut na przykład podczas poszukiwań pracy.

Ślusarz wyrobów artystycznych

0
ślusarz

Osoby wykonujące zawód ślusarza wyrobów artystycznych możemy określić rzemieślnika, który nie tylko potrafi przygotować niesamowite rzeczy, ale również wykona dla nas niesamowite dekoracje do naszego domu. Do takich wyrobów artystycznych będą należały dekoracje przede wszystkim z metalu. Osoba na tym stanowisku wykonać świeczniki czy piękne żyrandole. Coraz bardziej popularne stają się metalowe dodatki do wystroju wnętrz. Właśnie takie ozdoby będą możliwe do wykonania przez ślusarze artystycznych. Dodatkowo możemy liczyć również na usługi naprawcze i odtworzenie bądź rekonstrukcja metalowych elementów. Ślusarz takich wyrobów zajmuje się także odlewami i kształtowaniem prętów. Jakim zostać oraz co potrafi taka osoba? Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/slusarz-wyrobow-artystycznych/

Jak zostać ślusarzem wyrobów artystycznych?

Praca na takim stanowisku wymaga od nas przede wszystkim zamiłowania do sztuki oraz predyspozycji. Nie są potrzebne tylko artystyczne zdolności, ale również smykałka do majsterkowania. Sprawa i wiedza teoretyczna również są bardzo pożądane przy takim stanowisku. Aby zostać ślusarzem wyrobów artystycznych najlepiej jest wybrać się do szkoły zawodowej lub technikum Ślusarskiego. Kwalifikacje, które można uzyskać w wyniku kształcenia na takim kierunku są to między innymi MG. 20. Wykonywanie oraz naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

Co potrafi ślusarz wyrobów artystycznych? Taka osoba wykazuje się przede wszystkim szeroką kreatywność. Dodatkowo istotna jest również ścisła umiejętność czytania dokumentacji technicznej oraz wykonywania działań w sposób poprawny. Wykonywanie szkiców, o który poprosi klient również jest wymagane. Ślusarz będzie musiał dobrać do tego odpowiednie materiały oraz sposoby na ich łączenie. Jego praca, ważna jest pod kątem wymiarowanie oraz przygotowywania warsztatu pracy z przedmiotami różnej wysokości oraz szerokości. Czasami zlecenia Wykonywane są u klienta na miejscu. Jednak w większości przypadków odbywają się w pracowni ślusarza artystycznego. Wszystko to zależy tak naprawdę od charakteru prowadzonego przedsiębiorstwa danej osoby.

Pracownia ślusarza artystycznego

Jest to miejsce, w którym ślusarz wykonuje swoją pracę z zakresu obróbki ręcznej, posługiwanie się narzędziami ślusarskim i elektronarzędziami. Do jego pracy istotne będzie również spawanie metodą MAG/MIG i TIG. W takiej pracowni będzie odbywała się konserwacja różnych elementów oraz ich ocena.

Zobacz też: http://www.lancuchludzi.pl/slusarz-samochodowy-wszystko-jego-pracy/

Powiew egzotycznego gorąca – Botswana

0
Botswana

Warunki panujące na terenie położonej w południowej części Afryki Botswanie nie są łatwe. Ziemia jest głównie sucha i pokryta ciernistą sawanną. Brak dostępu do morza dodatkowo potęguje działanie tamtejszego klimatu podzwrotnikowego. Opady są niewielkie, a ludność skupia się wokół położonej przy południowo-wschodniej granicy kraju rzece Limpopo. Botswana to jednak znacznie więcej niż pogoda i ukształtowanie terenu, o czym zdecydowanie warto się przekonać.

Delta Okawango

Jeśli coś jest największe na świecie, prawdopodobnie warto to zobaczyć. Tak też jest w tym przypadku. Delta Okawango uznana jest za najbardziej rozległą śródlądową deltę rzeczną, jaką można znaleźć na Ziemi. Odizolowana od znacznych wpływów człowieka stanowi okno na dziką Afrykę. Na odważnych turystów czekają bliskie spotkania z całkowicie wolną zwierzyną. To miejsce, w którym różnorodne gatunki, również te zagrożone wyginięciem, żyją ze sobą w naturalnej harmonii, która pozostaje niezmienna od tysięcy lat. Sama delta jest wyjątkowo zróżnicowana i pozwala napawać się widokami wodnych szlaków porośniętych w jednym miejscu palmami, a w innym papirusem. To szansa na przyglądanie się bezludnym wysepkom i przepięknym lagunom chowającym się częściowo przed wzrokiem pod ogromem dzikich lilii.

Wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i określana jako Klejnot Kalahari delta to jeden z siedmiu cudów Afryki. Od lipca do września staje się celem migracji ponad 200 000 dzikich zwierząt, takich jak lwy, słonie, żyrafy, zebry, bawoły, nosorożce czy hipopotamy. To obowiązkowa pozycja dla miłośników nietkniętej ludzką ręką natury.

Park narodowy nad rzeką Chobe

Najstarszy Park Narodowy w Botswanie jest miejscem, w którym nie można przegapić słoni. Ich ogromna populacja sięga około 120 000 okazów. Objęty ochroną obszar to ponad 10 tysięcy kilometrów kwadratowych, na który składają się równiny i gęste lasy, bagna, a także rozdzielający je gorący i wysuszony ląd. Mnogość sposobów przyglądania się tamtejszej florze i faunie zadziwia. Wycieczki samochodowe, rejsy mniejszymi i większymi łódkami, a nawet możliwość obejrzenia wszystkiego z lotu ptaka podczas podróży helikopterem to szansa na zanurzenie się w świecie dzikich zwierząt. Pobyt w tym Parku Narodowym jest niepowtarzalną okazją spotkania ponad 400 gatunków niesamowitych ptaków, 17 gatunków samych tylko antylop, a do tego różnorodnych stworzeń kojarzonych z Afryką.

Safari, ale gdzie?

Wakacje w Afryce nie byłyby pełne bez safari. Jednym z najlepszych miejsc, wartym zapamiętania na całe życie, jest region Savuti. Spędzenie tam zaledwie kilku dni pozwoli zobaczyć wszystkie główne afrykańskie gatunki. Wolno przeżuwające żyrafy, dostojne słonie, szybkie zebry, gnu, gepardy, dzikie psy, hieny i wiele, wiele więcej. Słynący z drapieżników Sauvati nikomu nie pozwoli się nudzić. Oprócz safari, na które można się wybrać za dnia i w nocy dostępne są również krótkie spacery, pływanie łódką, a nawet kryjówki pozwalające zobaczyć i sfotografować z niebywale niewielkich odległości zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Luwr pustyni – Tsodilo

W przerwie od podziwiania nieujarzmionej Afryki warto zobaczyć również ludzkie wytwory. Niepozorne pasmo wzgórz Tsodilo kryje w sobie wyjątkową grupę stanowisk archeologicznych. Znajdujący się od 2001 roku na liście UNESCO obszar liczący mniej więcej 10 kilometrów kwadratowych wyróżnia się największym na świecie skupiskiem malowideł naskalnych. Przepiękne obrazy zwierząt, świadectwa życia codziennego dawnych ludzi pokazują różnorodne zmiany, jakie zachodziły na przestrzeni przynajmniej 10 tysięcy lat. Ponad 4500 unikatowych malowideł to świadectwo zmieniającego się świata i naturalnych warunków panujących w czasach życia dawnych artystów. Tsodilo jest miejscem świętym dla zamieszkującej jego okolice ludności. Zgodnie z ich wierzeniami przebywają tam duchy przodków. To jedyna w swoim rodzaju okazja zobaczenia jednych z najstarszych przykładów tworzonej przez ludzi sztuki.

Początek życia – Matsieng Footprints

Zgodnie z botswańskim folklorem Matsieng to miejsce, w którym wszystko się zaczęło. W zależności od wierzeń uważa się, że z tamtejszego wodopoju wyszedł jedno lub dwunożny gigant, od którego imienia pochodzi nazwa tej lokalizacji. Za nim podążały różnorodne zwierzęta. Wyłaniające się stworzenia pozostawiły za sobą odciski stóp w miękkiej ziemi. Z czasem stały się one twarde i obecnie odbite są w kamieniu.

Matsieng Footprints to petroglify, czyli wyryte w skale rysunki. Archeologowie przypuszczają, iż dawniej pełniły one, wraz z sąsiadującym wodopojem, teren kultu, w którym odprawiano ceremonie w celu przywołania deszczu. Obecnie służy podobnej funkcji. Wiele śladów przypomina ludzkie odciski stóp. Inne kojarzą się z odbiciami łap zwierząt. Jest to kolejna gratka dla osób ciekawych pozostałości po dawnych społeczeństwach.

Nieokiełznana Afryka w kontraście z kolebką ludzkości

Choć gorąca i sucha, Botswana ma wiele do zaoferowania. Dzikie i naturalne elementy krajobrazu skrywają miejsca, w których prehistoryczni przodkowie ludzkości żyli i tworzyli jedne z pierwszych dzieł sztuki. Wycieczka w głębię Afryki pozwala zobaczyć we własnym środowisku zwierzęta, które do tej pory znało się jedynie z wypraw do zoo. Niesamowite widoki, klimatyczne zachody i wschody słońca – to i wiele więcej czeka na każdego, kto odważy się odwiedzić piękną Botswanę.

Co może ci dać pożyczka chwilówka?

0
Co może ci dać pożyczka chwilówka

Życie potrafi nas dobić w najmniej odpowiednim momencie. W końcu nie bez powodu próbujesz się teraz dowiedzieć, czym jest porównywarka pożyczek chwilówek w internecie i jak ona dokładnie działa. Zainteresowałeś się szybkimi kredytami. Być może dopiero co utraciłeś swoją posadę, a masz całą rodzinę na utrzymaniu, a być może zacząłeś planować swoje wesele i uznałeś, że nie masz wystarczających finansów na wynajęcie sali bądź zarezerwowanie wymarzonego cateringu. Powód tak naprawdę nie ma tu jednak większego znaczenia. W każdej z wymienionych sytuacji możesz bowiem spróbować wykorzystać chwilówkę, bo jest to akurat taka forma kredytu, którą załatwisz w przeciągu krótkiej chwili.

Dlaczego warto zdecydować się na ofertę telefonu na kartę?

0
oferta telefonu na kartę

Telefon na kartę jest ciekawym rozwiązaniem, którym najbardziej zainteresowane są osoby młode, w tym nastolatki. Największą zaletą telefonu na kartę prepaid jest możliwość kontrolowania swoich wydatków oraz dokupywania dodatkowych pakietów.

Jak wybrać antywirus dla małej firmy?

0
Jak wybrać antywirus dla małej firmy

Antywirus dla małej firmy, bezpieczeństwo informatyczne w małej firmie, ochrona przed wirusami w przedsiębiorstwie

Jeżeli chcemy zadbać o bezpieczeństwo informatyczne w małej firmie, powinniśmy zacząć od zakupu odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Profesjonalny antywirus pozwoli chronić urządzenia służbowe przed wszelkimi zagrożeniami czyhającymi w internecie.

Skuteczna ochrona przed wirusami w przedsiębiorstwie to także odpowiednie przeszkolenie naszych pracowników. Stosowanie dobrych praktyk i procedur zapewni, że zatrudnione przez nas osoby nie będą także podatne na telefoniczne ataki socjotechniczne oraz e-mail phishing.

Skuteczny i profesjonalny antywirus dla małej firmy

Dla wielu przedsiębiorców głównym kryterium wybory profesjonalnego antywirusa będzie jego cena. Nie należy się jednak kierować wyłącznie kosztami, gdyż ryzyko finansowe wynikające z działań przestępców lub zainfekowania serwerów jest wielokrotnie wyższe.

Z drugiej strony skuteczne oprogramowanie antywirusowe nie musi być drogie, czego dowodem są produkty marki Bitdefender. Zawierają one wiele funkcjonalności, wśród których na uwagę zasługuje ochrona poczty elektronicznej przed wirusami i phishingiem.

Niezbędna ochrona bankowości w przedsiębiorstwie

Istotną funkcją, na której obecność należy zwrócić uwagę, jest ochrona bankowości oraz płatności online. Operacje finansowe wykonywane poprzez internet są codziennością w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. Dlatego niezbędne jest dbanie o ich bezpieczeństwo.

Warto również sprawdzić, czy interesujące nas oprogramowanie antywirusowe jest wzbogacone o zaporę ogniową, czyli firewall. Chroni on system operacyjny przed atakami przestępców, którzy mogą chcieć wykraść m.in. dane logowania do banku internetowego.

Zalety stosowania oprogramowania antywirusowego

Decyzja o stosowaniu antywirusa w małej firmie niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Jakie są zalety korzystania z programów antywirusowych?

  • Ochrona przed zainfekowaniem i zaszyfrowaniem newralgicznych danych.
  • Zapobieganie utracie ważnych plików oraz kradzieży tożsamości pracowników.
  • Zabezpieczenie przed e-mail phishingiem oraz niebezpiecznymi załącznikami.
  • Wykrywanie złośliwego oprogramowania spowalniającego pracę komputerów.
  • Minimalizacja ryzyka kradzieży danych logowania do bankowości internetowej.
  • Analiza wszelkich procesów działających w systemie i wykrywanie spyware.
  • Automatyczne skanowanie poczty elektronicznej i pobieranych z internetu plików.

Wybierając antywirus dla małej firmy, zabezpieczamy nie tylko system komputerowy, lecz również naszą działalność przed utratą danych i stratami finansowymi.

Rozważając zakup oprogramowania, warto wybierać rozwiązania komercyjne. Stosunkowo niewielka inwestycja jest gwarancją stałego wsparcia producenta. Zapewnia też dostęp do aktualizowanych baz wirusów, które są uaktualniane od kilku do kilkunastu razy dziennie.

Wybierz niezawodny antywirus do swojej firmy!

Kupując pakiet bezpieczeństwa do firmy, warto wybrać rozwiązania, które oferują zarówno ochronę komputerów stacjonarnych oraz laptopów, jak i urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów). W ten sposób zapewnimy kompleksowe zabezpieczenie całej infrastruktury.

Darmowe antywirusy nie zawsze działają stabilnie, często również spowalniają działanie systemu operacyjnego. Dlatego warto wybrać sprawdzone rozwiązania, takie jak profesjonalne i tanie oprogramowanie antywirusowe dostarczane przez Bitdefender.

Radca prawny w Gdyni

0
Gdynia - radca prawny

Radca prawny w Gdyni to osoba, która zajmuje się naprawdę wieloma rzeczami. Przede wszystkim świadczy usługi związane z pomocą prawną. Bez problemu udziela wszelkich porad czy konsultacji, które zapewnią wsparcie społeczeństwu.

Czym są granty dla nauczycieli? W jaki sposób można je uzyskać? Poznaj program Edukacja Inspiracja

0
granty dla nauczycieli

Istnieje wiele rodzajów wsparcia finansowego lub pozafinansowego dla osób bądź organizacji. Wśród nich możemy wyróżnić tzw. granty. Pojęcie grantów odnosi się do wsparcia w realizacji konkretnych celów. Granty mogą być przyznawane przez różnorodne grupy, rzadziej przez jednostki. Jaką rolę pełnią granty dla nauczycieli? Kto najczęściej je przyznaje? W jaki sposób można je uzyskać?

Granty – co to takiego?

Granty to środki finansowe (lub wsparcie innego rodzaju) przyznawane grantobiorcom (grupom lub jednostkom) przez instytucje państwowe, organizacje międzynarodowe, uczelnie, firmy, stowarzyszenia i fundacje. Przeznaczeniem grantów jest realizacja określonych celów – najczęściej naukowych, społecznych lub artystycznych. Dzięki istnieniu wsparcia w formie grantów może zostać zrealizowanych wiele projektów, korzystnych dla rozwoju edukacji, społeczeństwa i kultury.

Edukacja Inspiracja – granty dla nauczycieli

Jedną z form wspierania projektów edukacyjnych są granty dla nauczycieli. Tego typu wsparcie przyznawane jest na przykład przez Fundację EFC w ramach programu Edukacja Inspiracja.

Program ten dedykowany jest dla nauczycieli z małych miejscowości, uczących w szkołach podstawowych. Nauczyciele mogą zgłaszać się do programu w celu uzyskania wsparcia finansowego na realizację swoich autorskich projektów. Tematyka projektów może być dowolna, ograniczona jedynie wyobraźnią. Ważne, aby odkrywały i rozwijały potencjał oraz zainteresowania uczniów, a także wzmacniały ich kompetencje społeczne. Wybierając temat warto również odpowiedzieć sobie na pytanie „Czy dany projekt spełnia potrzeby społeczności szkolnej?”.

W skład zespołu projektowego warto zaangażować jak największą ilość uczniów – dziewczynki i chłopców, aktywnych i zaangażowanych w życie szkolne oraz tych, którzy potrzebują dopiero zachęty do działania, zainteresowanych daną tematyką, ale również tych, którzy dopiero odkrywają swoje zainteresowania, pasje i talenty. Warunkiem zgłoszenia się do programu jest zgłoszenie projektu, który będzie realizowany z grupą co najmniej 5 uczniów z klas 4-8.

Uczestnicy programu zostają wybrani w drodze konkursu. Podczas oceny projektu najważniejsze są: pomysłowość, praca zespołowa, samodzielność, adekwatność do potrzeb, odpowiedzialność społeczna oraz kompetencje społeczne i obywatelskie.

Granty w ramach programu Edukacja Inspiracja

Nauczyciele, którzy zostaną zakwalifikowani do programu, a ich autorski projekt zostanie wybrany przez komisję konkursową, mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości do 3 500 zł, a także wsparcie merytoryczne w formie szkoleń i warsztatów. Uczestnikom programu Edukacja Inspiracja zostanie zapewnione spotkanie sieciujące (bezpłatne, dwudniowe szkolenie), pomocne w realizacji projektu materiały edukacyjne i metodyczne, wsparcie coachingowe, dostęp do wirtualnej tablicy Edukacji Inspiracji, gdzie nauczyciele będą mogli dzielić się doświadczeniami z innymi uczestnikami projektu, wizyty międzyszkolne w szkołach programowych, lokalne szkolenia Edukacji Inspiracji, spotkanie podsumowujące oraz raport Edukacji Inspiracji.

Więcej na temat programu Edukacja Inspiracja znaleźć można na stronie EFC: https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja.

ZOBACZ TEŻ