Po czym rozpoznać, że ma się problem z alkoholem?

0
Po czym rozpoznać, że ma się problem z alkoholem?/

Polska wielu osobom nieodłącznie kojarzy się z piciem alkoholu. Jego spożywanie w naszym kraju stało się niemal tradycją, szczególnie podczas różnego rodzaju imprez rodzinnych. Na ogół pijemy właśnie od okazji do okazji, niektórzy jednak przekraczają pewne granice i zaczynają mieć duży problem z alkoholem.

Myjnia samochodowa franczyza, czyli twój pomysł na biznes

0
Myjnia samochodowa franczyza, czyli twój pomysł na biznes

Choć dziś otworzyć swój własny biznes jest trudniej niż na początku lat 90. XX wieku, wciąż są branże, w których można się wybić. Jedną z nich jest branża motoryzacyjna, a konkretnie usługi myjące. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć franczyzę myjni samochodowej.

„Dziki” kapitalizm przełomu epok

Końcówka lat 80. i początek lat 90. ubiegłego wieku przez wielu nazywana jest okresem „dzikiego” kapitalizmu. Był to czas, w którym każdy, kto miał głowę na karku mógł bardzo szybko się wzbogacić i zmienić swój status społeczny. Dziś najbardziej przedsiębiorczy są prezesami wielu polskich firm, które powstały w tamtym okresie. Ten nagły „skok” spowodowany był zmianą, a właściwie brakiem, przepisów prawa regulujących działalność gospodarczą. Słowem – wolna Amerykanka. Dziś oczywiście możemy jedynie pomarzyć o tym, że uda nam się w ciągu kilku tygodni zbudować małą fortunę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować znaleźć swoją niszę i zostać liderem branży. Jedną z takich dziedzin są usługi myjące, czyli myjnia samochodowa.

Dlaczego właśnie myjnia samochodowa?

Powodów, dla których powinieneś poważnie zastanowić się nad myjnią samochodową jest co najmniej kilka. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na fakt, że z roku na rok przybywa samochodów. Oznacza to, że baza twoich potencjalnych klientów stale rośnie. Nierozsądnym posunięciem byłoby ignorowanie tego faktu. Zwłaszcza, że ludzie coraz bardziej dbają o swoje auta. Chętniej oddają swoje samochody do mycia profesjonalistom, zamiast korzystać z bezdotykowej myjni, która służy bardziej do opłukania niż umycia samochodu. Warto również zwrócić uwagę na aspekt geograficzny. Jeżeli mieszkasz w mieście, w którym nie ma zbyt wielu myjni samochodowych, to dobry moment, by wejść na rynek ze swoją ofertą.

Myjnia samochodowa franczyza – najrozsądniejsza opcja

Jeżeli jesteś na „tak” z otwarciem swojej myjni, najrozsądniej będzie zdecydować się na franczyzę. Dlaczego? Myjnia samochodowa franczyza, http://gtlux.pl/franczyza-2/, ma o wiele więcej wad niż zalet. Oczywiście, musisz każdego miesiąca płacić franczyzodawcy, jednak to nic w porównaniu z zyskami. Przede wszystkim otrzymujesz prawo do korzystania z marki, co bardzo pomaga. Ludzie chętniej zaufają znanej marce niż myjni samochodowej „u Józka”. Oprócz tego możesz liczyć na wsparcie swojego franczyzodawcy, zaczynając od pomocy we wzięciu kredytu/uzyskaniu dofinansowania, na stałej opiece merytorycznej kończąc. No i jeszcze jedno. Myjnia samochodowa franczyza nie musi martwić się szkoleniami z obsługi sprzętu. We wszystkim wspiera cię twój „mentor”, czyli franczyzodawca.

Filologia języka obcego – opanuj język na najwyższym poziomie

0
Filologia języka obcego

Znajomość języka obcego jest obecnie wymagana przez większość pracodawców. Zazwyczaj chodzi o język angielski, chociaż coraz częściej zdarza się, że konieczna jest umiejętność komunikatywnego porozumiewania się także w języku niemieckim, hiszpańskim czy włoskim. Osoby, które zastanawiają się nad studiami umożliwiającymi intensywną naukę języka obcego, powinny dokładniej przyjrzeć się studiom filologicznym.

Dlaczego znajomość języka jest dzisiaj tak ważna?

Niemal wszystko ulega globalizacji. Międzynarodowe korporacje działają na całym świecie, obywatele różnych państw stawiają wszystko na jedną kartę i wyjeżdżają na drugi koniec świata. Kwitnie turystyka. Dużą popularnością cieszą się wymiany studenckie. Coraz częściej zamawiamy produkty z różnych państw. Wiedzę czerpiemy z książek i czasopism anglojęzycznych. Chcemy i musimy umieć porozumiewać się w obcym języku. Dotyczy to zwłaszcza osób marzących o pracy w firmach podbijających zagraniczne rynki lub starających się o zatrudnienie w filiach międzynarodowych spółek. Biegła znajomość języka przyda się zatem najbardziej mieszkańcom dużych miast, takich jak np. Wrocław. Filologia angielska, germanistyka, italianistyka czy hispanistyka mogą być w takiej sytuacji kierunkami studiów, które pozwolą na nabycie umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia kariery zawodowej w wymarzonej firmie.

Co daje filologia języka obcego?

Po pierwsze warto zaznaczyć, że filologia języka obcego to intensywna nauka języka na poziomie, który trudno osiągnąć, uczęszczając jedynie na kursy. Ponadto studenci filologii mogą liczyć na mnóstwo ćwiczeń i warsztatów z praktycznego używania języka; nauczą się robić profesjonalne tłumaczenia, osiągną także najwyższą biegłość językową na wszystkich polach (słuchanie, czytanie, mówienie, pisanie). Studiowanie filologii języka obcego we Wrocławiu jest możliwe np. w Wyższej Szkole Filologicznej. Studia filologiczne wymagają dużego zaangażowania, silnej motywacji i mnóstwa nauki. Warto uświadomić sobie, że to nie tylko nauka samego języka, ale również kultury, zwyczajów, nierzadko literatury danego kraju – wszystko po to, by móc rozumieć w pełni kontekst wypowiedzi padającej z ust obcokrajowca. Filologia angielska, germanistyka, italianistyka czy hispanistyka to zatem nie tylko studia umożliwiające nabycie konkretnych umiejętności, ale także kierunki poszerzające horyzonty i pozwalające lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Artykuł sponsorowany.

Terminal bez abonamentu? Poznaj rozwiązanie!

0
Terminal bez abonamentu? Poznaj rozwiązanie!

Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa każdy przedsiębiorca, który pozytywnie przejdzie proces weryfikacji, może otrzymać m.in. terminal za 0 zł. Dowiedz się więcej i dołącz do rewolucji w płatnościach.

ANALIZA BEZPIECZEŃSTWA MASZYN W PRZEDSIĘBIORSTWIE

0
ANALIZA BEZPIECZEŃSTWA MASZYN W PRZEDSIĘBIORSTWIE

            Bezpieczeństwo w firmie powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Pamiętaj, że zaniedbując przepisy stwarzasz zagrożenie nie tylko dla funkcjonowania firmy, ale przede wszystkim ryzykujesz życie pracowników. Dbaj o to, by twoi podwładni mieli bezpieczne stanowiska pracy, a w sytuacji, gdy wykonywane działania wiążą się z niebezpieczeństwem – zapewnij im odpowiednią znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Teoria a praktyka… skąd się bierze tyle wypadków w pracy?

Statystyki dotyczące wypadków są porażające: aż 70% wszystkich wypadków w pracy ma związek z obsługą różnych maszyn i urządzeń. Skąd biorą się tak duże liczby, skoro zakładamy, że osoba prowadząca pojazd posiadała do tego odpowiednie kwalifikacje? Cóż, jak się okazuje – doświadczenie to jedno, a przestrzeganie zasad bezpieczeństw to drugie.

Co robić, by te straszne statystyki nie dotyczyły twojej firmy? Przede wszystkim należy wdrożyć wymagania dotyczące używanych maszyn i urządzeń. Warto zlecić to profesjonalistom, ponieważ nieprawidłowo wdrożone wymagania mogą przynieść więcej złego niż dobrego.

Zastanawiasz się, czy analiza bezpieczeństwa maszyn w przedsiębiorstwie to na pewno najlepszy pomysł? A co, jeśli będzie ona wiązała się z dużymi kosztami w związku z koniecznością wymiany urządzeń? Spokojnie. Profesjonaliści w pierwszej kolejności zawsze sprawdzają inne możliwe opcje. Dzięki temu często  okazuje się, że nie trzeba wymieniać wszystkich maszyn, a jedynie poszczególne. Czasem też wystarcza wyeliminowanie ryzyka wypadków. Poza tym warto myśleć jak wielkie przedsiębiorstwa, które osiągają międzynarodowe sukcesy i… stawiać bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Tylko tyle i aż tyle! Być może teraz zapłacisz więcej, ale czy życie ludzkie nie jest tego warte? Poza tym jednorazowa kontrola pomoże Ci uniknąć błędów  w przyszłości. Maszyny i tak się zużywają i kupienie nowych będzie konieczne wcześniej czy później. Lepiej, by stało się to wcześniej niż później, ale kosztem zdrowia lub życia pracownika.

Organizacja ma znaczenie

Badania przeprowadzone w przedsiębiorstwach pokazują, że winę za dużą liczbę wypadków często ponosi zła organizacja. To akurat napawa optymizmem, ponieważ organizacja jest czymś, nad czym można popracować w każdej firmie. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że zapewniasz swoim pracownikom maksymalne bezpieczeństwo, skorzystaj z doradztwa fachowców. Osoby, które zajmowały się już zapobieganiem wypadków przy maszynach wiedzą, gdzie trzeba położyć szczególny nacisk oraz jakie kontrole przeprowadzić w firmie.

Jako przedsiębiorca możesz też zachęcać swoich podwładnych do korzystania z dodatkowych kursów doszkalających. Dzięki nim pracownicy będą mogli zwrócić szczególną uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z podejmowanego przez nich stanowiska. Teoretycznie powinni zapoznać się ze wszystkim na kursie z bezpieczeństwa i higieny pracy, ale takie kursy organizowane są raz na jakiś czas, warto więc regularnie odświeżać wiedzę swoją i pracownika z zakresu bezpieczeństwa.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki współpracy z przedstawicielem firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

Na jakiej zasadzie działają elektrozaczepy?

0
Na jakiej zasadzie działają elektrozaczepy?

Odpowiednie zabezpieczenie budynku nie może obejść się bez elementów infrastruktury stanowiących część tak zwanego systemu kontroli dostępu. Nawet, jeżeli właściciel budynku nie uważa, że taki system jest niezbędny, w przypadku wielu firm warto zastosować tę metodę ograniczenia dostępu do określonych pomieszczeń osobom niepowołanym.

Polacy nie oszczędzają na zwierzętach domowych

0
Polacy nie oszczędzają na zwierzętach domowych

Cały czas jeszcze w naszym kraju, ale też i w całym naszym kręgu kulturowym, w różnym stopniu zderzają się dwa podejścia do zwierząt. Pierwsze z nich, podejście bardziej tradycjonalne, zakłada serwilistyczną rolę zwierząt jako elementu otoczenia człowieka, wartościowego na tyle, na ile jest w stanie dowieść swojej użyteczności. Jeśli zwierzę przestaje być użyteczne, jest odsuwane lub wręcz eliminowane. Drugi, nowoczesny sposób patrzenia na zwierzęta, zrównuje je niemal w statusie z ludźmi. Zwierzę, zwłaszcza to najbliższe domowe, staje się pełnoprawnym domownikiem, co wiąże się z wszystkimi należnymi przywilejami. Jeśli spojrzeć na wydatki Polaków na opiekę medyczną dla zwierząt, trudno odrzucić tezę, że drugie z omawianych podejść zaczyna zdecydowanie dominować.

Leczenie zwierząt domowych bywa drogie

Niewydolność narządów u psów rasowych jest często uwarunkowana genetycznie i kiedy się pojawi, nie ma dla zwierzęcia ratunku. W niektórych przypadkach możliwe jest jednak leczenie podobne jak w przypadku ludzi. W środowisku weterynaryjnym bardzo znany był przypadek właściciela owczarka niemieckiego, który ze względu na niewydolność nerek potrzebował dializ. W ciągu 18 miesięcy właściciel wydał na to ponad 50 000 złotych. Jest to oczywiście przypadek skrajny, ale koszty leczenia w sytuacjach bardziej przyziemnych także bywają odczuwalne dla domowego budżetu.

Częstym urazem kotów jest zaklinowanie nogi w czasie próby przeskakiwania między przeszkodami. Zaklinowana noga powoduje panikę kota, który stara się uwolnić za wszelką cenę. Efektem tego jest uszkodzenie kości i mięśni, nie wspominając nawet o skórze i ścięgnach. Leczenie tego typu rany szarpanej wymaga szycia, podawania antybiotyków, zmiany opatrunku i często wzmacniania zwierzęcia. Typowy koszt leczenia to około 2000 złotych.

Co ile kosztuje?

Koszty pojedynczych zabiegów i usług różnią się o kilkaset procent w zależności od standardu leczenia i lokalizacji gabinetu weterynaryjnego. Sama wizyta może kosztować od 30 do 100 złotych, za badanie krwi zapłaci się do 100 złotych, podobnie za proste badanie USG. Zdjęcia RTG to koszt około 50-100 złotych, a podanie leków w kroplówce to zazwyczaj kwota od kilkunastu do 100 złotych. Są też leki znacznie droższe. Leczenie kota lub małego psa po wypadku, szacuje się zazwyczaj na 500-2500 złotych, w zależności od skali obrażeń.

Kariera weterynarza

W związku ze zmianami społecznymi oraz z faktem, że kotów w Polsce jest 6 milionów, a psów 8 milionów, licząc tylko zwierzęta domowe, otwiera się gigantyczny rynek dla weterynarzy. Studia podyplomowe z weterynarii są stosunkowo trudne , zwłaszcza jeśli prowadzi je renomowana uczelnia, jak na przykład Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale potencjalne możliwości pracy i zarobkowania są potem znakomite. Trzeba też pamiętać, że weterynaria nie kończy się na psach i kotach. Pomijając nawet zwierzęta gospodarskie, poważne operacje wykonywane na królikach i żółwiach nie są już dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Ponadto SGGW oferuje inne kierunki studiów takie jak np.architektura krajobrazu, bioinżynieria, finanse i rachunkowość, biotechnologia.

Nauka angielskiego dla każdego

0
Nauka angielskiego dla każdego

Angielski to język przyszłości. To język, który nie tylko pomaga nawiązywać nowe znajomości, ale również może otworzyć przed Wami wiele drzwi.

Sale szkoleniowe i konferencyjne na wynajem – jak i gdzie skutecznie zorganizować konferencję lub szkolenie

0
Sale szkoleniowe i konferencyjne na wynajem

W dzisiejszych czasach dzisiejszych rynek przychodzi falę rozkwitu. Niewątpliwie wpłyną na to fakt, że organizacja konferencji w środowisku biznesowym jest bardzo pozytywnie postrzegana. Każdy kto organizuje konferencje wie, że na jej powodzenie składa się kilka czynników. Zdradzamy jakie realne korzyści odniesie firma organizując konferencje.

Opiekun osób starszych – idealna praca dla nauczycieli na wakacje

0

Dlaczego warto wyjechać do sezonowej pracy w charakterze opiekuna, będąc nauczycielem? Jak wygląda taka praca? Czy jest bezpieczna? Jak zostać opiekunem seniora?

Nauczyciele mają naprawdę długie wakacje – dwa miesiące przerwy od pracy. Mogą oczywiście w tym czasie wypoczywać albo podreperować swoje finanse. Świetnym pomysłem jest kilkutygodniowy wyjazd za granicę w charakterze opiekuna seniorów. W ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym i nie tylko zarobić, ale także pozwiedzać. To idealna praca na wakacje. Dzięki firmom zajmującym się pośredniczeniem w tego typu wyjazdach wszystko przebiega sprawnie, a opiekunowie mogą czuć się bezpiecznie.

Oczywiście jest to propozycja nie tylko dla nauczycieli, ale także świetny pomysł na wakacyjną pracę dla studentów.

Dlaczego warto wyjechać do pracy na wakacje, będąc nauczycielem?

Zalet takiej pracy jest wiele, tj. przede wszystkim możliwość zarobku i to znacznie atrakcyjniejszego niż w przypadku dorywczej pracy w kraju, gdyż jako wiadomo, wynagrodzenie za pracę w Niemczech czy pracę w Anglii jest wyższe. Kolejny plus to kontakt z językiem obcym, który można podszkolić. A poza tym poznanie innej kultury – obyczajów, kuchni itp. Główne korzyści to zatem atrakcyjne wynagrodzenie, rozwój osobisty i poszerzanie horyzontów. To także możliwość poznania nowych i ciekawych miejsc poprzez zwiedzanie.

Jak wygląda praca opiekuna seniorów?

Cechy, jakie powinna mieć osoba ubiegająca się o pracę w charakterze opiekuna osób starszych to: empatia, cierpliwość, otwartość, komunikatywność, chęć pomocy. Praca ta jest odpowiedzialna i dość wymagająca, więc na pewno nie jest to zajęcie dla każdego. Cały czas ma się kontakt z człowiekiem starszym, czyli cierpiącym z powodu wielu ograniczeń wynikających z wieku oraz chorób.

Obowiązki opiekuna to m.in.: pomoc w codziennych czynnościach (mycie, korzystanie z toalety, jedzenie, ubieranie), robienie zakupów, dbanie o porządek w domu podopiecznego, dotrzymywanie towarzystwa seniorowi (rozmowy, spacery, czytanie, oglądanie telewizji).

Czy praca opiekuna seniorów za granicą jest bezpieczna?

Zaufane firmy pośredniczące w takim zatrudnieniu oferują bezpieczną i legalną pracę dla opiekunów, a jednocześnie bezpieczeństwo i komfort podopiecznym, którzy mają zapewnioną profesjonalną opiekę w domu.

Ważna jest odpowiednia organizacja i podejście do wyjeżdżających pracowników. Dobra firma organizuje szkolenia podnoszące kwalifikacje osób zainteresowanych pracą opiekuna, szkolenia językowe, także na poziomie podstawowym, zapewnia bilety na przejazdy, ubezpieczenie, oferuje wysokie zarobki i inne profity, zapewnia także możliwość kontaktu z konsultantem.

Jak zostać opiekunem seniora?

Zostanie opiekunem nie jest wcale trudne. Należy wypełnić formularz dostępny na stronie, następnie odbyć rozmowę telefoniczną z konsultantem, w tym ustalić termin spotkania rekrutacyjnego. Podczas rekrutacji sprawdzane są kwalifikacje kandydata, czyli m.in. znajomość języka obcego i doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. W przypadku pozytywnego wyniku rekrutacji osoba zostaje przydzielona do konkretnego podopiecznego. Przed wyjazdem opiekuna podpisywana jest umowa, która obowiązuje podczas pobytu za granicą. Jeśli opiekun wyjeżdża do pracy sezonowej, okres obowiązywania umowy wynosi od kilku tygodni do trzech miesięcy.

Artykuł sponsorowany.

ZOBACZ TEŻ