Co musisz wiedzieć o wirtualnym biurze

Wirtualne biura rosną w swojej popularności, stając się doskonałą alternatywą dla „standardowych” form. Właściciele firm, który cenią sobie pracę zdalną oraz podmioty, które szukają tańszych i funkcjonalniejszych rozwiązań, niezwykle chętnie korzystają zalet tak tworzonych e-office’ów.

Jeśli rozważasz takie działania, a koncepcja posiadania biura wirtualnego wydaje Ci się być nad wyraz interesująca – sprawdź nasze poniższe kompendium wiedzy.

Skąd wzięła się koncepcja wirtualnych adresów?

Pomysł wirtualnych biur narodził się ponad 20 lat temu – dokładnie w 1994 roku, kiedy to Ralph Gregor zaobserwował ciekawe zjawisko społeczne. Na podstawie zebranych wniosków zrozumiał, że istnieją przedsiębiorcy, który wcale nie chcą (lub nie mają potrzeby) fizycznie prowadzić biuro. Koncepcja obcięcia kosztów, z jednoczesnym zachowaniem najważniejszych funkcji, spotkała się z dużym zainteresowaniem, a idea e-adresów ugruntowała się zaskakująco szybko. Od pierwotnej koncepcji niewiele się zmieniło, a pierwsze, wirtualne biura istnieją również współcześnie.

Co to jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro, w dużym uproszczeniu, jest usługą polegają na outsourcingu obsługi biurowej. Dzięki niej, Ty – jako właściciel przedsiębiorstwa – nie musisz fizycznie znajdować się w danym miejscu, umożliwiając sobie tym samym efektywną pracę zdalną.

Co to oznacza? Wirtualne biura ma za zadanie zredukować ponoszone dotychczas koszty, które związane są z wynajmowaniem lokalu, zatrudnieniem pracowników, opłacaniem wszelkich formalności administracyjnych. Dzięki nim możesz zarejestrować swoją firmę pod wskazanym adresem i jednocześnie realizować usługi z innego miejsca – np. swojego domu.

Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, między innymi dlatego, że umożliwia posiadanie indywidualnego numeru telefonu, kompleksowej obsługi prawnej i księgowej, a także przechowywania dokumentów i obsługiwania rachunku bankowego.

Zalety wirtualnych biur

Już co-nieco zdradziliśmy, jeśli chodzi o największe zalety i najistotniejsze wartości wirtualnych biur. Zbierzmy więc wszystkie, najważniejsze elementy w jedno miejscu, abyś mógł podjąć w pełni świadomą decyzję biznesową.

  • Zmniejszamy wysokość opłat za czynsz i media. Optymalizacja kosztów związana jest z np. z brakiem wyposażenia i opłat związanych z wynajmem. Realne oszczędności to podstawowa i nierzadko decydująca zaleta wirtualnych biur.
  • Biura tworzone w sposób wirtualny otwierają nas na nowe możliwości. Pomimo niestandardowej formy nadal, jako podmioty, możemy zatrudniać kadrę pracowników, korzystać z usług księgowych, prowadzić szkolenia i spotkania o charakterze biznesowym.
  • Otrzymujemy pomoc formalną, która stanowi za niezwykle pomocny filar wszystkich początkujących przedsiębiorców. Wsparcie ze strony profesjonalnej i doświadczonej firmy pomoże Ci zrealizować najlepszy i optymalny biznesplan.
  • Zyskasz prestiż, który pozwoli Ci zbudować przewagę konkurencyjną. Adres w centrum miasta (np. wirtualne biuro Wrocław) umożliwi Ci zdobycie zaufania i zachęci klientów do skontaktowania się. Tak profesjonalna wizytówka to silny argument przemawiający za Twoją marką.
  • Zyskasz swobodę działania, dzięki której nie będziesz „przywiązany” do jednej lokalizacji. W ostateczności więc swoje usługi możesz realizować w dowolnym, innym miejscu na świecie, a podany adres traktować wyłącznie jako miejsce spotkań z klientem (np. w tej roli sala konferencyjna lub sala szkoleniowa we Wrocławiu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here