Czy warto korzystać z usług kancelarii adwokackiej w Lublinie

W 2015 roku wysokość rat, które zobowiązani byli płacić fankowicze diametralnie wzrosła, za sprawą rosnącego kursu waluty. W tamtym momencie kurs franka przekroczył próg 5 zł, co było ogromną różnicą w porównaniu do momentu zaciągania kredytów, kiedy to jeden frank był wart około 2 zł.

Swoją popularność kredyty te zawdzięczały wówczas trzem podstawowym kwestiom:

  • Oferowały korzystne oprocentowanie.
  • Osoby mające niską zdolność kredytową mogły sobie na nie pozwolić.
  • Rata kredytu była niższa.

Z jakimi problemami spotykają się posiadacze kredytów we frankach?

Pierwszym znaczącym problemem, z którym muszą mierzyć się frankowicze, są niejasne zapisy w umowach kredytowych, które jak się okazuje – są także niedozwolone prawnie. Wiele banków formułowało umowy w nieuczciwy sposób, przez co kredytobiorca nie dostawał jasnego objaśnienia swoich praw i obowiązków.

Inną kwestią z kolei jest naliczanie w niejasny sposób. Jak? Otóż okazuje się, że umowy nie zawierały kluczowych informacji, takich jak te dotyczące kwoty, od jakiej naliczane miały zostać odsetki. Dodatkowo frankowicze nie zostali ostrzeżeni przed ryzykiem zaciągania kredytu w obcej walucie, a także nie posiadali istotnych zabezpieczeń, które mogłyby znacznie pomóc w momencie wzrostu kursu franka.

Jak poradzić sobie ze spłatą kredytu we frankach?

Obecnie kredyt we frankach szwajcarskich mogą uzyskać jedynie osoby, które otrzymują wypłatę w tej walucie, co pozwala zapobiegać problemom, na jakie narażeni zostali kredytobiorcy kilka lat wcześniej.

W celu rozwiązania sprawy swojego kredytu we frankach warto udać się po pomoc do prawnika, który specjalizuje się w tej kwestii. Z pewnością ułatwi to poradzenie sobie z problemem oraz pomoże ocenić, czy istnieje szansa na wygranie sprawy sądowej w tej kwestii.

Obecnie istnieje dość spora szansa na pomyślne rozwiązanie sytuacji kredytobiorców, co jest zasługą wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z roku 2019. Możesz ubiegać się o unieważnienie umowy, odzyskanie prowizji lub odzyskanie kwoty ubezpieczenia niskiego wkładu. Pamiętaj również, że nie musisz godzić się na niewygodne warunki. Powinieneś zawalczyć o swoje pieniądze, ponieważ masz do tego pełne prawo!

Artykuł został stworzony we współpracy z kancelarią adwokacką „Wieniawska Adwokaci”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here