Podyplomówka jako sposób na rozwój kariery

Z roku na rok powiększa się oferta studiów podyplomowych na uczelniach w całej Polsce. Wiele osób rozpoczyna je z myślą o potrzebie przebranżowienia się, jednak ukończenie podyplomówki może pomóc także w rozwoju kariery w dotychczasowej branży.

Studia podyplomowe: co dają i kto powinien się na nie zapisać?

Studia podyplomowe zazwyczaj trwają rok – zajęcia najczęściej odbywają się co drugi weekend, w sobotę i niedzielę (czasem – od piątku w godzinach popołudniowych). Obecnie coraz częściej zajęcia odbywają się także w formie online, hybrydowej czy w trybie wieczorowym.

Aby móc się zapisać na studia podyplomowe, trzeba wcześniej ukończyć studia co najmniej I stopnia. Studenci podyplomówki, podobnie jak studenci studiów licencjackich czy jednolitych studiów magisterskich (lub II stopnia), są zazwyczaj zobowiązani do napisania pracy dyplomowej na koniec nauki.

Charakterystyczne dla studiów podyplomowych jest to, że ich uczestnicy zdobywają wiedzę z stosunkowo konkretnej dziedziny. Programy podyplomówek są skonstruowane w taki sposób, by nawet osoby, które do tej pory pracowały w innej branży, mogły rozpocząć pracę w zupełnie nowym miejscu. Z tego względu studia podyplomowe – jako że trwają tylko rok – są postrzegane jako doskonały sposób na zdobycie nowych umiejętności. Warto też zauważyć, że ukończenie studiów podyplomowych może być ważnym krokiem na drodze do awansu. Absolwent podyplomówki, który zdobędzie dodatkowe kompetencje, może zyskać realny argument w rozmowie o podwyżkę czy właśnie o awans.

Osoby, które chciałyby zdobyć dodatkowe kompetencje z danego obszaru, mogą wybrać studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej. W ofercie uczelni znajdują się studia podyplomowe z różnych dziedzin – od IT i programowania, przez sprzedaż, marketing, finanse, prawo, aż po turystykę, języki obce czy BHP (z listą kierunków prowadzonych w poszczególnych uczelniach Grupy WSB można zapoznać się na stronie https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki). Program wszystkich studiów podyplomowych w WSB jest konstruowany w taki sposób, by ich uczestnicy mogli zdobyć umiejętności, które przydadzą im się w codziennej pracy.

Studia podyplomowe: czy warto?

Odpowiedź na pytanie, czy warto zapisać się na studia podyplomowe, wydaje się zatem prosta. Wydatek poniesiony na podyplomówkę może bardzo szybko się zwrócić. Często uczestnictwo w studiach podyplomowych to też najlepszy sposób, by w stosunkowo krótkim czasie zdobyć wiedzę z obszaru, w którym dana osoba chce się rozwijać. Ukończenie podyplomówki zajmuje również mniej czasu niż np. kolejne uzupełniające studia magisterskie, co dla wielu osób może być także niezwykle istotne. Tym samym studia podyplomowe to po prostu opłacalna inwestycja – niezależnie, czy ktoś chce rozwijać się w dotychczasowej branży, czy też planuje całkowitą zmianę kierunku kariery zawodowej.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here