Stale sprężynowe z prawdziwego zdarzenia – zakup, który ma sens

0
Stale sprężynowe z prawdziwego zdarzenia

Do produkcji różnego rodzaju urządzeń, konstrukcji czy też maszyn potrzebne są komponenty bardzo wysokiej jakości. Jednym z materiałów bez których trudno by było sobie wyobrazić obecnie szeroko pojęty przemysł jest wysokogatunkowa stal. To od niej zależy czy nasze maszyny albo inne produkty będą się zachowywały w określony sposób. Do takich komponentów można zaliczyć stale sprężynowe czy też stale chromowe. Stąd bardzo istotną sprawą jest fakt, by postawić na takiego dostawcę stali, który będzie nam w stanie dostarczyć wszystko to, czego potrzebujemy. Decyzja taka musi być głęboko przemyślana, bo od jakości stali zależy nie tylko jakość naszych produktów ale i szeroko pojęte bezpieczeństwo ich użytkowników.

Stal sprężynowa, na którą warto postawić

Podstawą wielu produktów będących częścią składową maszyn, takich jak resory, podkładki sprężynujące, czy też sprężyny, są dobrej jakości stale sprężynowe. Stal do produkcji sprężyn albo podkładek sprężynujących podlega wielkim obciążeniom, stąd też stal sprężynowa musi pochodzić ze sprawdzonych źródeł i być wykonana według wyśrubowanych norm technicznych, które zapewnią, że np. obciążone sprężyny nie ulegną nagłemu zniszczeniu. Stal sprężynowa jest dostarczana przez wielu dostawców, ale jedną z najlepszych stali do wyrobu sprężyn dostarcza firma Virgamet. Ich witrynę internetową bez trudu odnajdziemy w sieci. Stale sprężynowe możemy podzielić na stale węglowe, stal chromową oraz na produkty stalowe pozbawione domieszki chromu. Jeśli więc interesuje nas stal chromowa albo stal sprężynowa węglowa, które wytrzymają naprawdę duże obciążenia, to koniecznie musimy zapoznać się z ofertą sprzedażową wyżej wymienionej firmy, bo na pewno znajdziemy tam, np. stale krzemowe, zdatne do dalszej obróbki cieplnej oraz wykorzystania w urządzeniach, które zamierzamy wyprodukować.

Solidne zakupy z górnej półki – stal z pewnych źródeł

Warte podkreślenia jest także to, że firma Virgamet specjalizuje się także w stalach, tzw. trudnych, czyli wyrobach które są produkowane w krótkich seriach, często poza granicami Polski na specjalne zamówienie. W ten sposób możemy nabyć np. nietypowe taśmy sprężynowe, czy też wyroby stalowe o małych przekrojach, itp. Warto więc zainwestować w stale, które będziemy mogli poddać, np. obróbce cieplnej, dysponujące wysoką granicą plastyczności. Znajdziemy tam stale bez dodatku chromu, jak i stale, które ów pierwiastek zawierają. Inwestycja w produkty dostępne na ich stronie, pozwoli nam na realizację naszych zamierzeń – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Co zrobić by być popularnym na Instagramie?

0
Co zrobić by być popularnym na Instagramie

Jeśli prowadzisz konto na Instagramie, ale masz trudności w zdobyciu popularności – przeczytaj ten artykuł, a poznasz cenne rady i wskazówki, które pomogą zdobyć ci upragnioną sławę na tym portalu społecznościowym.

Na pewno znasz już podstawowe zasady zdobywania popularności na Instagramie, takie jak wartościowy i ciekawy content, estetyczny wygląd profilu i wysoka jakość zdjęć. Wiesz też na pewno, że trzeba być aktywnym, wrzucać często posty, nawiązywać kontakty z innymi użytkownikami i używać hasztagów. Jeśli stosujesz się do powyższych porad, a efekty wciąż Cię nie zadowalają, to co możesz jeszcze zrobić, aby być popularnym na Instagramie?

Metody na bycie popularnym na Instagramie

Mało kto wie, że dużą popularność na Instagramie pomaga zdobyć nadawanie na żywo. Najlepiej, abyś codziennie zaczynał transmisję o tej samej porze – to pozwala przyzwyczaić twoich obserwatorów do pewnego schematu, dzięki czemu będą mogli być zawsze obecni na twoim wideo.

W przypadku konta firmowego, możesz nagrywać treści związane ze swoją marką, komentować ciekawe wydarzenia lub też pokazać kawałek swojego codziennego życia. Wszystko to zmniejsza dystans między tobą a obserwatorami, dzięki czemu inni chętniej angażują się w twoje działania.

Stwórz harmonogram codziennego contentu – przygotuj wcześniej treści, które chcesz wrzucić. Najlepiej, by były to 3-4 posty tygodniowo. Daj sobie czas na estetyczne przygotowanie zdjęć oraz napisanie ciekawego opisu. Zaplanuj również InstaStory, które także jest bardzo przydatnym narzędziem do poszerzania śledzącej cię społeczności. Najlepiej, jeśli poświęcisz wolny czas na przygotowanie treści na najbliższe kilka dni – wtedy będziesz mieć pewność, że są one wartościowe i nie stracisz zainteresowania obserwatorów.

Postaraj się zaskakiwać. Wymyśl coś, czego użytkownicy nie spotkali na żadnym innym profilu. Organizuj zabawy, konkursy czy quizy. Wprowadź elementy humorystyczne – w końcu dobra zabawa i chwila relaksu powinna być elementem korzystania z social mediów. Zagwarantuj takie atrakcje na swoim profilu, a z pewnością zaciekawisz szeroką społeczność.

Zakup lajków na Instagramie – najszybsza metoda na zdobycie popularności

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Instagramem to zdobycie popularności może stanowić dla Ciebie niezłe wyzwanie. Istnieją jednak metody, które pozwolą Ci szybko rozwinąć profil.

Na początek przemyśl opcję kupna obserwatorów i polubień na stronie polskielajki.pl. Następnie zaobserwuj konta o treściach podobnych do twoich – w ten sposób zachęcisz innych do tego, by odwzajemnili się i również cię zaobserwowali. Możesz obserwować do 50 użytkowników na godzinę – jest to dobry sposób na szybkie zbudowanie społeczności. Przygotuj content na najbliższe dni – ważne jest to, by początkowe posty były jak najbardziej interesujące. W przeciwnym wypadku, wiele osób może zrezygnować ze śledzenia ciebie.

Nagrywaj transmisje i wrzucaj story, w których umieścisz wątek humoru i zabawy. Możesz np. udostępnić opcję zadawania pytań – zainteresujesz w ten sposób sporą ilość użytkowników, którzy będą chcieli dowiedzieć się o tobie czegoś więcej. Organizuj konkursy, quizy lub zagadki.

Zadbaj o estetykę twojego profilu. Kluczowe, by jego styl był spójny i elegancki. Stosuj filtry, najlepiej takie same lub podobne na każdym zdjęciu. Komentuj posty innych i zachęcaj w nich do odwiedzania swojego konta.

Ile czasu zajmuje wypromowanie konta na Instagramie?

Prowadzenie interesującego konta na Instagramie jest zadaniem wymagającym i czasochłonnym. Wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i energii – jednak nic nie przychodzi za darmo.

Wysiłek z pewnością się opłaca, bo prowadzenie popularnego konta na Instagramie daje wiele korzyści, zarówno osobom prywatnym, jak i biznesmenom. Jeżeli jednak chcesz przyspieszyć swój sukces, zacznij od szybkiego zbudowania społeczności, co jest podstawą popularności na Insta.

Jak wygląda pomoc prawna dla frankowiczów?

0
Jak wygląda pomoc prawna dla frankowiczów

Frankowicze, czyli osoby, które zdecydowały się na kredyt we franku szwajcarskim miały na tym skorzystać, a tak wcale nie jest. Co więcej, straciły na tym masę pieniędzy i nerwów. O ile, tych drugich nie ma szansy na odzyskanie, o tyle pieniądze można odzyskać, dzięki temu, że zapadł korzystny wyrok sądu. Jak wygląda pomoc prawna dla frankowiczów? I na co mogą oni liczyć?

Kancelaria prawna

Kiedyś nie było to tak popularne, ale w obecnych czasach można znaleźć wiele kancelarii prawniczych specjalizujących się w kredytach frankowych. Właściwie nie ma się czemu dziwić, ponieważ wynikło to z potrzeby rynku. Coraz więcej osób poczuło się oszukanych i szukali oni specjalistów, którzy byli gotowi do tego, aby stanęli oni w ich obronie. Tak więc coraz większa liczba kancelarii prawniczych musiała przygotować się w solidny sposób do tego, aby zaoferować swoim klientom konkretną i rzetelną pomoc. Jeżeli i my mamy  problem z kredytem frankowym, w pierwszej kolejności musimy wybrać dobrą kancelarię. Pamiętajmy o tym, aby kierować się opiniami innych osób. W końcu, jeżeli mamy walczyć o swoje, to z dobrym prawnikiem przy boku.

O co walczyć?

Frankowicze mogą walczyć o jedną z dwóch rzeczy. Pierwsza to unieważnienie umowy kredytu frankowego. Druga sprawa to uznanie poszczególnych, zamieszczonych w umowie klauzul za niedozwolone. Która z tych opcji jest lepsza? To wszystko zależne jest od tego z jaką dokładnie umową mamy do czynienia. Kancelaria prawna przeprowadzi dogłębną analizę umowy i zaoferuje klientom najkorzystniejszą pomoc. Na czym polega unieważnienie umowy kredytu frankowego? Jest to rozwiązanie, które prowadzi do zwrotu dotychczasowych świadczeń przez obie strony. W skrócie można powiedzieć, że my oddajemy bankowi pieniądze za kredyt, a on oddaje nam to, co bezpłatnie nam policzył jako rosnącą walutę franka szwajcarskiego. Druga opcja polega na przewalutowanie kredytu na polskie złotówki. Umowa nadal będzie obowiązywać, ale nie trzeba będzie obawiać się tego, że będziemy musieli spłacać go w niekorzystnej dla nas walucie.

Pomoc prawna dla frankowiczów

Niezależnie od tego, czy ktoś już kredyt we franku szwajcarskim spłacił, czy też jest w trakcie jego spłacania – powinien zdecydować się na taką formę pomocy prawnej, aby móc walczyć o swoje. Tak, są osoby, które nie miały z tym problemu. Nie musiały przejmować się tym, że rosnąca waluta franka szwajcarskiego dobije ich domowe finanse. Warto jednak poddać dokładnej analizie umowę, jeżeli czujemy, że zostaliśmy oszukani. Uda nam się to, jeżeli skorzystamy z pomocy prawnej. Adwokat dokładnie przeanalizuje naszą umowę, a my będziemy wiedzieć na czym dokładnie stoimy. Ile pieniędzy możemy zyskać? Czasem taka współpraca okaże się niezbyt opłacalna, dlatego lepiej w pierwszej kolejności zrobić rozeznanie. Prawnik poinformuje również klienta o tym, czy zostanie wytoczona oficjalna sprawa sądowa, czy też będzie prowadzone postępowanie polubowne przy Rzeczniku Finansowym. Ostatnia opcja to zawezwanie do próby ugodowej.

Więcej informacji znajdziecie na: https://kancelariafrankowicza.pl/

Czy rzeczywiście łatwo jest obecnie otrzymać kredyt?

0
kredyt

Obecnie często można spotkać się ze stwierdzeniem, że bardzo łatwo jest się zadłużyć, w szczególności poprzez zaciąganie kolejnych kredytów. Faktycznie, wielu Polaków spłaca jednocześnie wiele zobowiązań (kredytów hipotecznych, samochodowych, gotówkowych), ale czy równa się to z tym, że otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej jest aktualnie bezproblemowe?

Warto omówić tę kwestię, ponieważ krąży na ten temat wiele nieprawidłowych informacji. Wiedza ta może się przyda, jeśli ktoś planuje w najbliższym czasie zaciągać kredyt – szczególnie, jeśli mowa o pierwszym kredycie w życiu danej osoby. Wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy dla Was poniżej. Zapraszamy!

Otrzymanie kredytu jest trudniejsze niż się wydaje

Opinia, że otrzymanie kredytu jest obecnie bardzo łatwe, nie do końca pokrywa się z rzeczywistością. Rzeczywiście, pod względem czysto formalnym i technicznym proces wnioskowania o kredyt został obecnie maksymalnie uproszczony. Wniosek w wielu przypadkach można złożyć online, a po wyrażeniu zgody na weryfikację w BIK-u bank pobiera historię kredytową wnioskującego automatycznie. Przy kredytach na niewielkie kwoty decyzja kredytowa jest w związku z tym wydawana niemal błyskawicznie.

Nie oznacza to jednocześnie, że każdy otrzyma decyzję pozytywną i w związku z tym będzie mógł wziąć kredyt. Każdy bank ustala pewien dopuszczalny poziom ryzyka związany z kredytobiorcą – jeśli ryzyko będzie zbyt duże, wniosek zostanie odrzucony. Zaciągnięcie kredytu mogą utrudnić przede wszystkim takie kwestie, jak niskie dochody, duża ilość obecnie spłacanych zobowiązań czy negatywne wpisy w BIK-u, świadczące o problemach w spłacie dotychczasowych zobowiązań.

Więcej wartościowych informacji w zakresie różnego typu kredytów można znaleźć tutaj: https://splatapozyczek.pl/. Trzeba pamiętać, że banki nie mogą udzielać kredytów absolutnie wszystkim, ponieważ na dłuższą metę byłoby to zagrożeniem dla ich płynności finansowej. Jeden nieterminowo spłacany kredyt (czy nawet tysiąc) nie jest dużym problemem, ale w przypadku, gdyby zdarzało się to zbyt często, sam wierzyciel mógłby natrafić na problemy finansowe.

Żeby nie przepłacać i się nie stresować, najlepiej skorzystać z pomocy eksperta

Jak widać, otrzymanie kredytu nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jednak bez obaw – nawet, jeśli mamy do czynienia z tak zwanym „trudnym kredytem”, który jest ciężki w uzyskaniu, nie należy się poddawać. Przede wszystkim najlepiej nie próbować zaciągać go samodzielnie, a zwrócić się z prośbą o pomoc do doświadczonego pośrednika kredytowego.

Ekspert, taki jak Spłata Pożyczek, ułatwi uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej nawet w trudnej sytuacji. Dzięki swojemu doświadczeniu i kwalifikacjom będzie bowiem w stanie ustalić, w którym banku szanse na kredyt są największe. Doradcy kredytowi ponadto dysponują kontaktami na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych, co pozwala im na negocjowanie atrakcyjnych warunków kredytów dla swoich klientów.

Wsparcie eksperta oznacza nie tylko brak stresu i nerwów związanych z obawą o to, że kredyt nie zostanie przyznany, ale też niskie raty zobowiązania i wydłużony okres spłaty. Oferta zawsze przygotowywana jest indywidualnie, w oparciu o potrzeby i możliwości finansowe klienta.

Jak pozbyć się zadłużenia i odzyskać wolność finansową?

0
Jak pozbyć się zadłużenia i odzyskać wolność finansową

Bycie poważnie zadłużonym jest dużym ciężarem, nie tylko finansowym, ale też mentalnym. Problemy z terminową spłatą zobowiązania mogą być źródłem ogromnego stresu, a także szeregu różnych nieprzyjemności, począwszy od naliczania odsetek za opóźnienie, przez wpisy na listę dłużników, po założenie sprawy w sądzie przez wierzyciela.

Tego typu problemy dotykają coraz większą ilość Polaków i odbierają im wolność finansową. Są jednak sposoby, które pozwalają ją odzyskać – całkowicie bezpiecznie, legalnie i skutecznie. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat, ponieważ im dłużej będziemy zwlekać, tym bardziej nasze długi będą rosły. W takim razie, jak pozbyć się zadłużenia? Czy istnieje wyjście z pętli kredytowej?

Wyjdź z pętli długów dzięki kredytowi oddłużeniowemu

Wartym uwagi produktem finansowym, który znajduje się w ofercie niektórych polskich instytucji finansowych, jest kredyt oddłużeniowy. Łatwo można się domyślić, że jego celem jest oddłużanie kredytobiorców.

Nie uzyskujemy więc w jego ramach środków, które możemy wydać w dowolny sposób, a będą one konkretnie przeznaczone na spłatę określonych zobowiązań (kredytów gotówkowych, odnawialnych, konsolidacyjnych). To, jakie typy długów będzie można spłacić w ramach kredytu oddłużeniowego, zależy od indywidualnych zasad panujących w danej instytucji finansowej.

Trzeba podkreślić, że oddłużanie nie polega tylko na zmniejszeniu ilości długów. Chociaż niewątpliwie jest to pomocne, ponieważ zdejmuje z nas ciężar mentalny związany ze spłatą wielu długów jednocześnie, to kredyt oddłużeniowy ma jeszcze jedną ważną właściwość. Maksymalny okres jego spłaty jest bardzo długi, dzięki czemu jego rata jego bardzo elastyczna i może zostać dopasowana do możliwości finansowych kredytobiorcy.

Niższa rata oznacza z kolei mniejsze obciążenie dla domowego budżetu, większą ilość wolnych środków na inne wydatki (na przykład jedzenie czy rachunki) i mniejszy stres. Pozwala ona odzyskać wolność finansową i rozpocząć nowe, wolne od przytłaczającego zadłużenia życie.

Skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego

Uzyskanie korzystnego kredytu oddłużeniowego może wymagać skorzystania z pomocy dobrego doradcy kredytowego. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kwalifikacjom takiego specjalisty, nie musimy się obawiać, że przepłacimy na kredycie lub że nie będzie on dobrze do nas dopasowany. Pośrednik kredytowy ponadto zredukuje formalności do minimum, oszczędzając tym samym nasz czas, nerwy i energię.

Samodzielne poszukiwanie idealnego kredytu może skończyć się otrzymaniem negatywnej decyzji kredytowej lub zaciągnięciem zobowiązania na niekorzystnych warunkach. Dlatego też nie warto ryzykować, szczególnie przy kredytach na wysokie kwoty, a właśnie takie są w wielu przypadkach kredyty oddłużeniowe.

Jeśli znajdujemy się w trudnej sytuacji i czujemy, że długi nas przerastają, powinniśmy zacząć działać jak najszybciej, ponieważ problem będzie wciąż narastał. Pozbycie się zadłużenia jest możliwe, ale wymaga podjęcia inicjatywy przed dłużnika, czyli na przykład właśnie skontaktowania się z ekspertem.

Czy w wakacje lepiej odpoczywać, czy pracować? Wady i zalety wakacyjnego zatrudnienia

0
Wady i zalety wakacyjnego zatrudnienia

Twoi koledzy ze szkolnych ławek już planują pierwsze letnie wyjazdy, a Ty stoisz przed trudnym wyborem: czy warto iść do pracy w wakacje? Kusi Cię możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy na własne potrzeby, ale nie jesteś pewien, czy rezygnować z wypoczynku. Jakie są wady i zalety pracy dla nieletnich w czasie wakacji?

Lepiej wyjechać na wakacje czy pracować?

Wakacje kojarzą się zazwyczaj z czasem odpoczynku od wszystkich problemów, wyjazdami i możliwością częstego spotykania się z przyjaciółmi. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się jednak praca dla nieletnich w tym okresie. Jeśli po głowie krąży Ci pytanie, czy lepiej wyjechać na wakacje, czy pracować, mamy dla Ciebie dobrą informację – wcale nie musisz wybierać! Rozwiązaniem w sam raz dla Ciebie może okazać się work&travel, czyli połączenie tych dwóch aktywności. Nikt nie powiedział, że musisz pracować na miejscu, dlatego możesz skorzystać z jednego z programów wakacyjnych dla uczniów lub zdecydować się na wyjazd, korzystając z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Co prawda będziesz musiał sam się utrzymywać, ale da Ci to szansę na usamodzielnienie się i sprawi, że będziesz mógł połączyć odkrywanie nowych zakątków świata z zarabianiem pieniędzy (zazwyczaj większych niż w Polsce).

Wady i zalety wakacyjnego dorabiania

Żeby ocenić, czy warto iść do pracy w wakacje, należy przeanalizować plusy i minusy tego rozwiązania. Kiedyś rezygnowanie z letniego wypoczynku było źródłem docinków ze strony rówieśników, obecnie jest ono coraz bardziej powszechne.

Za pracą przemawia przede wszystkim możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy np. na nowy telefon czy wycieczkę w innym terminie. Legalnie zatrudnieni mogą zostać już 15-latkowie. Praca daje większe poczucie niezależności, sprawia, że poznaje się wartość pieniądza i uczy się planowania. Wielu nastolatków zaczyna bardziej doceniać swoich rodziców i ich poświęcenie.

Zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych jest dla uczniów niezwykle cenne, a dzięki pracy w wakacje mogą oni spróbować czegoś nowego. Kto wie, być może po wakacjach uda się połączyć pracę z nauką i w dalszym ciągu zarabiać pieniądze na własne potrzeby?

Jeśli wciąż nie jesteś pewien, czy warto pracować w wakacje, pomyśl o tym, że taka praca da Ci również możliwość odłożenia gotówki np. na wyjazd na studia. Dzięki temu odciążysz rodziców.

Pamiętaj jednak, że praca w wakacje sprawi, iż stracisz możliwość odpoczynku po całym roku nauki. Zaplanuj ją tak, żeby zostawić sobie 1-2 tygodnie wolnego na wyjazd lub złapanie oddechu, albo wybierz pracę w niepełnym wymiarze godzin. Musisz także mieć się na baczności i unikać nieuczciwych pracodawców.

Jak i gdzie szukać pracy?

Jeżeli zdecydujesz, że praca dla nieletnich na wakacje to coś dla Ciebie – pozostaje jeszcze tylko znaleźć sezonowe zatrudnienie. Nie będzie to trudne, musisz jednak wiedzieć, gdzie szukać i jaką pracę możesz podjąć.

Najłatwiej będzie Ci skorzystać z dużych serwisów pracy oraz lokalnych portali ogłoszeniowych lub poleceń rodziny czy znajomych. Zwracaj także uwagę na oferty zamieszczane w mediach społecznościowych. Możesz zwrócić się o pomoc do jednego z Ochotniczych Hufców Pracy lub do agencji pracy tymczasowej.

Zatrudnienie znajdziesz m.in. przy roznoszeniu ulotek i wyprowadzaniu psów, zbiorach warzyw i owoców, w gastronomii – np. na zmywaku, jako kelner czy pomoc kuchenna. Możesz podjąć się sprzątania, pracy fizycznej (np. na budowie), telefonicznej obsługi klienta.

Ile można zarobić?

Na jakie zarobki możesz liczyć w pracy dla nieletnich podczas wakacji? Minimalna stawka godzinowa przy umowie zlecenie wynosi obecnie 18,30 zł brutto. Stawka godzinowa netto dla uczniów oraz studentów jest taka sama – to oznacza, że jeśli przepracujesz 160 godzin w ciągu miesiąca, zarobisz co najmniej 2928 zł.

Uczniowie mogą znaleźć zatrudnienie na cały etat lub jego część (np. pół etatu). W przypadku pełnoetatowej pracy na podstawie umowy o pracę najniższa krajowa w 2021 roku wynosi 2800 zł brutto, czyli – w przypadku uczniów – niespełna 2200 zł netto.

Pamiętaj, że część pracodawców oferuje swoim pracownikom wyższe wynagrodzenia, a na niektórych stanowiskach można zarobić jeszcze więcej (np. razem z premiami w obsłudze klienta lub z napiwkami, będąc kelnerem). Wyższe są również zarobki w pracy wakacyjnej za granicą.

Nauka jazdy – kiedy zdecydować się na kurs?

0
Nauka jazdy

Kiedy po raz pierwszy wsiadamy do samochodu, wydaje nam się, że nauczenie się sztuki prowadzenie pojazdu jest niemożliwe. W praktyce jednak dość szybko uczymy się nowych elementów, o ile zdecydujemy się na odpowiedni kurs. Kiedy warto zdecydować się na naukę jazdy? Co robić, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z aktualnego szkolenia? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Kiedy warto zdecydować się na naukę jazdy?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, kiedy chcielibyśmy przystąpić do kursu na prawo jazdy. Z reguły osoby młode chcą zabrać się za tę kwestię chwilę po 18 urodzinach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zimą znaleźć możemy najwięcej instruktorów, w konsekwencji ceny są stosunkowo najniższe. To właśnie wtedy możemy liczyć na ciekawe promocje, a dodatkowo mamy pełną swobodę co do wyboru poszczególnych godzin. Nie da się ukryć, że najwięcej osób jest wiosną i latem. Uczniowie korzystają z możliwości wakacji, niestety instruktorzy często decydują się na urlop. W konsekwencji trudniej jest dobrać dogodne terminy jazd. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że napędzające dla szkół jazdy są informacje w mediach o zmianach przepisów. W praktyce jest to jeden z gorszych okresów na termin kursu. Naukę jazdy w Lublinie znaleźć możemy na stronie https://www.oskefekt.lublin.pl/.

Co, jeśli nie jestem zadowolony/a z obecnego szkolenia?

Może dojść do sytuacji, w której nie jesteśmy zadowoleni z obecnego szkolenia lub nasze umiejętności nie poprawiają się. W takich przypadkach każdorazowo powinniśmy pamiętać o tym, że właściwie na każdym etapie naszego kursu możemy zmienić szkołę jazdy. Wystarczy, że zabierzemy kartę przeprowadzonych zajęć i przekażemy jej nowej szkole. Poprzednia szkoła jazdy ma  obowiązek zwrócenia pieniędzy za niewykorzystaną część szkolenia. W razie jakichkolwiek problemów możemy zgłosić się do Starostwa, do Wydziału Nadzoru nad Ośrodkami Szkolenia Kierowców. Nie odkładajmy tak ważnej decyzji na ostatnią chwilę.

Jakie są największe zalety zarabiania przez Internet?

0
Jakie są największe zalety zarabiania przez Internet

Wiele osób miało dotychczas doświadczenie tylko z „tradycyjnymi” formami zarobku, które wymagały fizycznego przebywania w miejscu pracy. W ostatnim czasie coraz chętniej poruszany jest jednak temat zarabiania przez Internet. Nigdy nie był on całkowicie niszowy, ale bez wątpienia zainteresowanie nim znacznie wzrosło w ciągu ostatniego roku.

Wciąż jednak nie każdy jest do zarabiania w sieci, czy to jako sposób na dodatkowy zarobek, czy główne źródło dochodu, przekonany. W takim razie, jakie są największe zalety zarabiania w ten sposób? Czy warto spróbować swoich sił w tej kwestii? Na wszystkie te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć poniżej.

Wygoda i elastyczne godziny pracy

Praca przez Internet wymaga w zasadzie jedynie komputera bądź laptopa i tytułowego dostępu do Internetu. W praktyce oznacza to, że pracować można w domu, ale też na przykład w podróży, biorąc pod uwagę łatwą dostępność i popularyzację Internetu mobilnego. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie niezależność i możliwość decydowania o własnym czasie.

W przypadku zadań dorywczych, takich jak wypełnianie ankiet czy klikanie w reklamy, to, ile czasu na to poświęcimy i kiedy zależy tylko od nas. Niektóre przedsięwzięcia, takie jak freelancing, mogą wymagać dostępności w godzinach biznesowych, ale, ogółem mówiąc, zazwyczaj również występuje duża dowolność w zakresie godzin realizacji zlecenia (przykładowo tłumaczyć, pisać treści czy kodować można wieczorami czy w nocy).

W kategorię zarabiania przez Internet coraz częściej można „wrzucić” także normalną pracę zarobkową na podstawie umowy o pracę, która po prostu jest realizowana w trybie zdalnym. W tym wypadku faktycznie istnieją często sztywno ustalone godziny pracy, ale i tak jest to rozwiązanie wygodniejsze niż praca na miejscu. Nie trzeba bowiem poświęcać cennego czasu na dojazd do biura, co może skutkować oszczędnością nawet setek godzin rocznie.

Mnogość możliwości

Nie da się ukryć, że zarabianie w Internecie to bardzo szerokie pojęcie. Udzielanie lekcji zdalnie, montowanie filmów, pisanie, tworzenie modeli 3D – na pozór wydawałoby się, że są to przedsięwzięcia zupełnie od siebie odmienne, ale dzięki współczesnej technologii wszystkie z nich można wykonywać z komfortu własnego salonu czy gabinetu.

Dostępne są zarówno rozwiązania dla osób, które posiadają konkretne umiejętności i doświadczenie, jak i dla takich, które chcą po prostu zyskać niewielką ilość dodatkowej gotówki w niezobowiązujący, niewymagający dużego zaangażowania czasowego sposób. Jeśli jedna metoda się nie sprawdzi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować inną (bądź testować kilka różnych metod jednocześnie).

Od pasji do IT do Fundacji SysOps/DevOps Polska

0
Od pasji do IT do Fundacji SysOps/DevOps Polska

Powstanie Fundacji SysOps/DevOps Polska to idealny przykład na to, jak wiele może powstać dzięki pasji. To dzięki fascynacji światem IT dwóch kolegów postanowiło założyć w 2015 roku grupę na Facebooku, która miała gromadzić osoby o wspólnych zainteresowaniach. Z perspektywy czasu widać, iż był to strzał w dziesiątkę a liczba członków grupy przerosła oczekiwania założycieli. Dziś do grupy należy ponad 19 000 osób, a powstały jeszcze 2 kolejne. Czym aktualnie zajmuje się Fundacja SysOps/DevOps Polska? O tym piszemy poniżej.

Początki były skromne

Pomimo skromnych początków członkowie grupy szybko utworzyli aktywną społeczność i zwykłe rozmowy w jej ramach przestały im wystarczać. Stąd był już tylko krok do pierwszych spotkań, które szybko przerodziły się w cykliczną inicjatywę. Tematem MeetUpów były zarówno SysOps, DevOps, ale również zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem i siecią.

Spotkania te cieszyły się tak dużą popularnością i zapadła decyzja o wyjściu z nim w Polskę. Obecnie spotkania poza Warszawą odbywają się we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach. W każdych z miast spotkania mają swój niepowtarzalny klimat i posiadają własnych prelegentów.

Rok 2018, czyli powstaje Fundacja SysOps/DevOpsPolska

Dynamiczny wzrost liczby członków społeczności, coraz liczniejsze spotkania i chęć uczynienia działalności bardziej przejrzystą zaowocowały tym iż, na początku 2018 powstała Fundacja SysOps/DevOpsPolska.

Działalność fundacji jest możliwa m.in. dzięki temu, iż prowadzi ona szkolenia devops. Celem szkolenia programistów jest przygotowanie i przekazanie niezbędnej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej niezbędnej podczas codziennej pracy.

Jakie szkolenie możemy ukończyć w ramach fundacji?

Na jakie m.in. szkolenia w formie warsztatowej mogą liczyć potencjalni zainteresowani:
– Ansible w 2 dni,
– Wprowadzenie do Kubernetes
– Docker DevOps Workshop
– System monitorowania serwerów i środowiska IT.
– Bazy danych

To oczywiście tylko przykładowe szkolenia. Pełna lista jest dostępna na stronie internetowej fundacji.

To, co powinno zainteresować przyszłych kursantów to to iż uczestnik może odbyć szkolenie stacjonarne jak również online. W obu przypadkach uczestnicy szkolenia mogą liczyć na pełne wyposażenie w postaci materiałów szkoleniowych, prezentacji, zestawów ćwiczeń, książki. Udział w szkoleniu potwierdza certyfikatu ukończenia kursu.
Szkolenia stacjonarne, które mocno ucierpiały ze względu na pandemią z pewnością ucieszą osoby, które preferują tego typu naukę.

Działalność dodatkowa

Fundacja SysOps/DevOpsPolska to również konferencje branżowe, podczas których organizowane są panele, ścieżki edukacyjne czy wspomniane już wystąpienia prelegentów. Do działalności fundacji należy również patronat nad największymi konferencjami tematycznymi w Polsce: DevOps Days, Secure czy PLNOG.

Przykład fundacji pokazuje doskonale jak wytrwałość w połączeniu z pasją mogą dać wymierne korzyści tysiącom uczestników korzystającym z jej szkoleń, patronatów itd. W tym przypadku określenie z wieloletnim doświadczeniem nie ma może bezpośredniego przełożenia. Pokazuje jednak, że na wszystko potrzeba czasu.

Nauka angielskiego dla dzieci w wakacje – 5 powodów, dla których warto

0
Nauka angielskiego dla dzieci w wakacje

Już niedługo wakacje! Z pewnością większość dzieci nie może się ich doczekać! Nic dziwnego, w końcu jest to okres w roku pełen zabawy, odpoczynku i słońca. Choć każdy rodzic chce, aby ich dziecko odpoczęło przez te kilka tygodni, warto także pamiętać o tym, co się wydarzy po zakończeniu wakacji. A jest to oczywiście powrót do szkoły.

Dlaczego proponujemy Ci rozważenie, aby nauka angielskiego dla dzieci była kontynuowana także w wakacje? Powodów jest kilka i przedstawimy je w tym artykule.

Dlaczego warto kontynuować naukę w wakacje?

Choć wakacje to czas beztroski, nie zawsze warto zarzucać absolutnie wszystko i zupełnie zapominać o szkolnych miesiącach. Głównym powodem, dla którego warto, aby nauka angielskiego dla dzieci była kontynuowana, jest zapewnienie systematyczności. Systematyczność to podejście do jakiejś czynności (w naszym przypadku nauki angielskiego), w której ćwiczymy regularnie, w mniej więcej równych odstępach czasu, w podobnym wymiarze czasu. Dlaczego systematyczność jest ważna? Wiele nauczycieli, ekspertów i naukowców podkreśla, że bez niej nie ma możliwości, abyśmy nauczyli się czegoś w wystarczająco wysokim stopniu. W takiej sytuacji nauka idzie bardziej opornie, przeciąga się, a skutki są odroczone w czasie, mniej widoczne i często wypracowane o wiele większym nakładem sił. Lepiej spędzać nad jakąś aktywnością po kilkanaście minut kilka razy w tygodniu, niż godzinę raz w tygodniu. W przypadku nauki angielskiego systematyczność zapewnia nam lepszy i szybszy rozwój. Efektywność jest zwiększona,  uczymy się więcej, zapamiętujemy lepiej.

Nauka angielskiego dla dzieci w czasie wakacyjnych tygodni to także mniejszy stres na początku roku szkolnego. Niestety, gdy przerywamy poznawanie języka na tak długi czas, sporo informacji po prostu wyparowuje nam z głowy. Gdy dziecko wraca do szkoły po przerwie, stresuje się, że zapomniało części materiału. Musi je powtarzać, jest narażone na dodatkowy strach – że nauczyciel nie będzie zadowolony, że inni uczniowie zrobili większe postępy. Pamiętaj, że stres działa negatywnie także na dzieci! Lepiej go unikać!

Nauka angielskiego dla dzieci w wakacje to także okazja, aby powtórzyć materiał, którego nie do końca udało się opanować w czasie roku szkolnego. Być może powodem była dłuższa nieobecność, a może po prostu trudności z nauką. Okres wakacyjny może być idealnym czasem na powtórki i nadrabianie! A co, jeśli Twoje dziecko jest na zaawansowanym poziomie i materiał ze szkoły opanowuje w sekundę? W takim razie spożytkujcie letni czas na poszerzenie horyzontów, poznanie nowych słówek czy zasad gramatycznych.

Jeśli obawiasz się, że nauka angielskiego dla dzieci w czasie wakacji może malucha zniechęcić – pamiętaj, że musisz wybrać szkołę, która zapewnia odpowiedni program. Najlepiej, jeśli nauka będzie połączona z zabawą. Takie rozwiązanie sprawi, że dzieci nie odczują presji, nie będą się nudzić, ani stresować.

ZOBACZ TEŻ