Jak rozliczyć PIT 36?

0
Jak rozliczyć PIT 36

Do końca kwietnia złożyć trzeba rozliczenie roczne za rok ubiegły. Aby zrobić to poprawnie, konieczna jest niezbędna wiedza. W rozliczeniu pita pomóc mogą również specjalistyczne programy. Dowiedz się więcej na temat druku pit 36.

1. Czym jest pit 36?
2. Kto powinien wypełnić pit 36 za rok 2020?
3. Rozliczenie PIT-36 online: jak to zrobić?
4. PIT 36 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Czym jest pit 36?

Rozliczenie roczne dochodów realizowane jest za pomocą różnych druków. Jednym z nich jest PIT 36, który w dużej mierze powinien zostać wypełniony przez podatników, którzy nie rozliczają się za pomocą druku 37. Jednym zdaniem Pit 36 jest dla osób, które rozliczają się według dwóch progów podatkowych – 17 i 32 procent.

Druk Pit 36 to informacja dla Urzędu Skarbowego. Rozliczenie dostarczyć można osobiście, listownie lub elektronicznie.

Kto powinien wypełnić pit 36 za rok 2020?

Pit 36 rozliczyć muszą osoby, które uzyskują dochody z wyszczególnionych działalności: prowadzą działalność gospodarczą (wykluczywszy działalność rolniczą) i rozliczają się na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej, osiągają przychody zza granicy, prowadzą działy specjalnej produkcji rolnej, otrzymują dochody z najmu, dzierżawy czy podnajmu, korzystają z kredytu podatkowego lub mają przychody z innych źródeł opodatkowanych na zasadach ogólnych według skali podatkowej i nie mają obowiązku odprowadzania zaliczek.

Pit za rok 2020 wypełnić muszą wszyscy, którzy uzyskali w roku ubiegłym przychody z wyżej wspomnianych źródeł.

Rozliczenie PIT-36 online: jak to zrobić?

Coraz bardziej popularnym, a przy tym najwygodniejszym sposobem na rozliczenie PIT 36 jest zrobienie tego drogą elektroniczną. Z roku na rok ta metoda jest coraz chętniej wybierana przez Polaków – w 2020 roku z tego sposobu skorzystało 11,4 miliona podatników.

Aby rozliczyć Pit 36 online, najlepiej skorzystać z programu podatnik, który znajduje się pod adresem https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-36. Korzystając z aplikacji, uzyskujemy pewność, że rozliczenie trafiło do właściwego Urzędu Skarbowego – po jego wysłaniu możliwe jest uzyskanie Urzędowego Poświadczenie Odbioru. Co więcej, rozliczenie rocznej deklaracji staje się dzięki programowi proste i szybkie. Kreator PIT nie tylko kontroluje wprowadzane do deklaracji dane, ale również sprawdza błędy. Dzięki temu z rocznym rozliczeniem poradzą sobie nawet osoby bez specjalistycznej wiedzy, a sama aplikacja jest polecana przez Instytut Polskiej Księgowości, a także zgodna z Ministerstwem Finansów. Co więcej, jest również bezpłatna.

Również obsługa programu jest prosta. Aplikacje można zainstalować na komputerze lub korzystać z niej online na https://www.podatnik.info/program-do-pit.

Wypełniając PIT 36, skorzystać można również z różnych ulg, w tym odliczenie składek zdrowotnych czy ZUS.

PIT 36 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

PIT 36 za roku ubiegły należy złożyć do 30 kwietnia 2020 bieżącego roku. W sytuacji, gdy ten dzień przypada w dzień wolny, termin przesuwa się na najbliższy dzień roboczy. Nie oznacza to jednak, że dostarczenie PIT-u należy zostawiać na ostatni moment. Warto pamiętać, że deklaracje złożyć można osobiście, składając uzupełniony druk we właściwym dla miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym, listownie lub elektronicznie. Szczególnie polecane jest rozliczanie Pita przez internet, które można zrobić w dowolnym miejscu i czasie.

To komfortowe sposób na złożenie corocznej deklaracji, zwłaszcza w momencie, kiedy warto ograniczyć wychodzenie z domu i spotykanie się z innymi ludźmi.

Jak zostać masażystą? Czy konieczny jest kurs masażu?

0
masażysta

Aby zostać masażystą, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje. Ale czy trzeba ukończyć szkołę? Może wystarczy tylko kurs? Jeśli planujesz zostać masażystą, w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje o tym co zrobić, by pracować w tym zawodzie.

Kim jest masażysta?

Masażysta to osoba, która zawodowo wykonuje masaże, czyli różnego rodzaju zabiegi manualne. Ich cele mogą być różne – od leczniczych po jedynie relaksacyjne. Masażysta musi mieć pogłębioną wiedzę o budowie ludzkiego ciała oraz znać co najmniej podstawy fizjoterapii. Braki w tych dziedzinach mogą skutkować wyrządzeniem szkody klientowi.

Czy masażysta musi ukończyć szkołę?

Nie. Aby wykonywać zawód masażysty, nie trzeba ukończyć kierunkowej szkoły policealnej lub studiów z zakresu fizjoterapii. Niemniej, aby wykonywać niektóre typy masaży i pracować np. w zakładach opieki zdrowotnej, należy mieć tytuł technika masażysty lub technika fizjoterapii albo tytuł magistra na kierunku fizjoterapia. Tylko z takimi uprawnieniami można wykonywać różnego rodzaju masaże rehabilitacyjne.

Oznacza to więc, że osoba, która ukończyła jedynie kurs określonego masażu, nie ma uprawnień do wykonywania masażu rehabilitacyjnego. Nie może też pracować w różnego rodzaju zakładach opieki zdrowotnej – zarówno publicznych, jak i niepublicznych. W takim razie czy kursy nie mają sensu? Nie do końca.

Czy warto zapisać się na kurs masażu?

Masaż rehabilitacyjny to tylko jeden z licznych typów masaży. Co więcej, ma zupełnie inne cele niż większość masaży komercyjnych, które wykonywane są w SPA czy gabinetach masażu. Poza leczniczymi właściwościami są to masaże, które przede wszystkim relaksują, ujędrniają ciało, polepszają stan skóry.

Mają swoje zastosowanie u osób zdrowych, chcących zregenerować siły. W związku z tym kursy masażu klasycznego, kosmetycznego, ajuwerdyjskiego czy stóp jak najbardziej mają sens.

Ważne! Jeśli planujesz wziąć udział w kursie masażu, upewnij się, że wybierasz dobre miejsce. Zweryfikuj, czy specjalista/szkoła cieszy się dobrą opinią. Warto wybrać profesjonalną akademię masażu taką jak np. popularna Karuna. W takim miejscu znajdziesz rozbudowaną ofertę kursów i wielu certyfikowanych specjalistów.

Jakie umiejętności musi mieć masażysta?

Warto wspomnieć również o tym, że dyplomy to nie wszystko, co musi mieć dobry masażysta. Osoba pracująca w tym zawodzie powinna w sobie dużo empatii i wyrozumiałości.

Ma bowiem bezpośredni kontakt z klientami, więc umiejętności komunikacyjne są niezbędne. Czasami to od nich zależy, czy klient będzie zadowolony z masaży, czy też nie.

Odczynniki chemiczne – tego nie może zabraknąć w żadnym laboratorium

0
Odczynniki chemiczne

Odczynniki chemiczne są bez wątpienia jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia laboratorium. Nie może się bez nich obejść ani typowo chemiczne, ani biologiczne miejsce, ponieważ to one służą do przeprowadzania niezbędnych reakcji. Z tego względu bardzo ważna jest dbałość o ich odpowiednie zapasy i kupowanie z należytym wyprzedzeniem, aby zawsze zdążyły dotrzeć na miejsce.

Podstawowe odczynniki chemiczne w laboratorium elektroanalitycznym

Badania elektroanalityczne wykorzystywane są jako jedna z podstawowych form detekcji związków chemicznych czy jonów metali. Należą do klasycznych, choć obecnie bardzo unowocześnionych metod analitycznych i wykorzystują cały szereg technik, takich jak między innymi woltametria cykliczna, amperometria czy potencjometria.

Wszystkie te metody wymagają przygotowania odpowiednich roztworów, w których następnie przeprowadzana jest analiza. Reakcje elektroanalityczne mogą przebiegać także w próbkach naturalnych, na przykład biologicznych, które są odpowiednio rozcieńczone i przygotowane do przeprowadzania analizy.

Zarówno w celu przygotowania próbek naturalnych, jak i modelowych, niezbędne jest wykorzystanie odczynników chemicznych. Jednymi z najbardziej podstawowych są kwasy i zasady nieorganiczne, a także chlorek potasu, służący jako elektrolit obojętny. Niemniej istotne są odczynniki, służące przygotowaniu buforów, posiadających ustalone pH oraz siłę jonową. W ich skład wchodzić mogą między innymi słabe i mocne kwasy, w tym również organiczne, takie jak kwas octowy.

Odczynniki organiczne w HPLC

Niezwykle popularną metodą rozdzielania składników mieszanin, często połączoną z detekcją i identyfikacją poszczególnych analitów, jest HPLC. Zazwyczaj wykorzystywane są w tej metodzie mieszaniny rozpuszczalników o odpowiednich proporcjach, w tym mieszaniny wykorzystujące odczynniki organiczne. Wśród nich warto wymienić między innymi metanol i acetonitryl, które stanowią doskonałą fazę ruchomą.

Wcześniejszy zakup

Przygotowując się do pracy w laboratorium, warto sprawdzić, czy te oraz inne, aktualnie potrzebne rozpuszczalniki i odczynniki są dostępne w magazynie. Jeśli nie, powinny zostać zamówione i uzupełnione, aby były gotowe w trakcie pracy. Miejscem, w którym można dokonać takiego zakupu, jest między innymi sklep Argenta, dostępny pod linkiem https://www.argenta.com.pl/Odczynniki-chemiczne. Znajduje się w nim szeroki wybór odczynników, w tym również rozpuszczalników, które mogą zostać wykorzystane w podanych w przykładzie specjalistycznych laboratoriach.

Wypełniacze do pudełek – bezpieczeństwo każdej przesyłki

0
Wypełniacze do pudełek

W dobie intensywnego rozwoju e-commerce oraz ograniczenia kontaktów międzyludzkich bezpieczne przesyłanie paczek staje się jednym z kluczowych priorytetów dla biznesu oraz osób prywatnych.

Wciąż podstawowym materiałem pakowym pozostają pudełka, pozwalające na szybkie i sprawne zabezpieczenie przedmiotów o różnych formach i rozmiarach. Oprócz nich warto jednak postawić na wygodne wypełniacze. Dzięki nim każda przesyłka dotrze pod wskazany adres w optymalnej formie.

Jakie wypełniacze mogą się przydać? Więcej na ten temat napiszemy poniżej.

Wypełniacze – dlaczego są tak ważne?

Wydawać by się mogło, że zapakowanie przewożonych lub przesyłanych przedmiotów w praktyczne pudełka kartonowe wystarcza, aby zagwarantować im bezpieczeństwo. Niekiedy jednak do paczek wkłada się przedmioty niezmiernie delikatne i kruche. Wówczas niezbędne mogą się okazać wypełniacze.

Wypełniacze do paczek służą do tego, by zapakowany przedmiot nie przesuwał się w opakowaniu podczas transportu. Minimalizują niekorzystne drgania oraz ocieranie się o brzegi pudełka. Wypełniacze stosuje się zazwyczaj do pakowania elektroniki, produktów ze szkła lub ceramiki.

Tego typu materiały pakowe, dostępne na przykład na stronie: https://e-hurtownia-opakowan.pl, przydają się w sklepach, które wysyłają towary do klientów. Chętnie sięgają po nie również osoby prywatne, przesyłające rozmaite przedmioty lub pragnące zabezpieczyć swój dobytek na czas przeprowadzki.

Rodzaje wypełniaczy do paczek

Istnieje wiele typów wypełniaczy do paczek, które w różny sposób zabezpieczają znajdujące się we wnętrzu przedmioty. Każdy z nich ma nieco inne właściwości. Dlaczego warto je wykorzystać?

Folie bąbelkowe i poduszki powietrzne

Folia bąbelkowa to jeden z najchętniej wybieranych materiałów pakowych. Jest odporna na rozciąganie, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i zalaniem wodą. Można ją zatem uznać za jeden z najbardziej uniwersalnych produktów do pakowania.

Sprawdza się również świetnie jako wypełniacz do paczek. Jeśli wyłoży się wolną przestrzeń w opakowaniu folią bąbelkową lub działającymi na podobnej zasadzie poduszkami powietrznymi, tworzy się bufor bezpieczeństwa dla cennej zawartości. Dzięki temu przedmioty nie przesuwają się, są mniej narażone na wstrząsy oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Skropak

Miłośnicy naturalnych rozwiązań oraz materiałów pakowych przyjaznych środowisku mogą postawić na skropak. To produkt wykonany w całości z surowców pochodzenia roślinnego. Jest w pełni biodegradowalny, a do jego utylizacji wystarczy raptem odrobina wody.

Skropak jest sprężysty, niezmiernie lekki i dobrze dopasowuje się do kształtu opakowania, dzięki czemu poprawia bezpieczeństwo przesyłki.

Wypełniacze ozdobne

Jeśli oprócz ochrony zawartości pudełka liczy się również jego estetyka, warto postawić na efektowne wypełniacze ozdobne.

Są to najczęściej lekkie materiały o ciekawym wyglądzie, które idealnie nadają się do pakowania prezentów lub towarów klasy premium dla wymagających klientów.

Wypełniacze ozdobne występują w różnych rozmiarach i kolorach. Dzięki temu łatwo można dopasować materiał do wymagań konkretnej paczki, wyglądu opakowania oraz identyfikacji wizualnej firmy.

Bezpieczeństwo i estetyka przesyłki – nowoczesne wypełniacze do paczek

Odpowiednie zapakowanie paczki to podstawa. Z tych też względów materiały pakowe muszą spełniać wysokie standardy, dawać bezpieczeństwo zawartości oraz pięknie się prezentować. Warto zatem poznać różne rodzaje dostępnych produktów, żeby wybrać ten najlepiej odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę języka?

0
anglieski

Wielu rodziców, których pociechy odrosły już nieco od ziemi, zastanawia się, kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę języka? Oczywiście, mowa tutaj o jakimkolwiek języku obcym, którego przyswajanie powinno być rozpoczęte jak najwcześniej. Wszyscy wiemy, że dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, niezależnie od tego, czy chodzi o otaczający je świat czy język.

Sposoby na popularnego Instagrama

0
Sposoby na popularnego Instagrama

O Instagramie już wiele napisano. Jeżeli czytasz ten artykuł, to wiesz zapewne czym jest ten portal społecznościowy, na czym się opiera, jakie są jego zasady działania, jaka jest jego popularność i oczywiście – potencjał. W tym artykule opiszemy, jak stać się „popularnym” w tym serwisie społecznościowym i co zrobić, aby nasze posty wyświetlały się regularnie coraz większej grupie użytkowników serwisu.

Dzięki zaznajomieniu się z tymi informacjami i zastosowaniu się do poniższych porad istnieje większa szansa, że w przyszłości nawiążesz współpracę z jakąś firmą i uczynisz z Instagrama swoje dodatkowe źródło zarobku albo nawet podstawowe. Oczywiście wymaga to sporo pracy, ale czemu miałoby Ci się nie udać? Na pewno nie można się poddawać! A poniższy artykuł na pewno Ci pomoże.

Jak działa Instagram?

Jeszcze jakiś czas temu posty w „feedzie”, czyli miejscu, gdzie się użytkownikom wyświetlają posty innych osób, wyświetlały się chronologicznie. Na samym początku (tudzież „górze”) były najnowsze posty, i im przewijaliśmy niżej, tym starsze posty się nam wyświetlały. W 2019 roku jednak Facebook (czyli właściciel Instagrama) przebudował i zmienił całkowicie algorytm, na którym opierało się prawie całe funkcjonowanie serwisu. Teraz już chronologia nie ma większego znaczenia przy wyświetlaniu postów użytkownikom.

Obecnie algorytm przy wybieraniu postów do wyświetlenia użytkownikowi „patrzy” na 3 elementy. Tymi elementami są częstotliwość korzystania z aplikacji, liczba osób, które obserwuje dany użytkownik oraz indywidualne korzystanie z aplikacji przez użytkownika. Poniżesz szersze opisanie tych trzech elementów, celem lepszego zrozumienia.

Częstotliwość korzystania z aplikacji przez danego użytkownika

Chyba najłatwiejszy element do zrozumienia oraz do wyjaśnienia. Algorytm dostosowuje wyświetlaną treść do częstotliwości z korzystania przez danego użytkownika z Instagrama. Jeżeli logujemy się raz na jakiś czas, to Instagram wyświetli na najważniejsze posty (na przykład z największą liczbą komentarzy czy lajków pod zdjęciem) i nie będą to posty najnowsze, lecz właśnie „najważniejsze” jakie zostały opublikowane od ostatniego logowania. Jeżeli natomiast korzystamy z Instagrama często, czyli na przykład logujemy się kilka razy dziennie, to algorytm pokaże najnowsze posty, niezależnie od tego, ile mają polubień czy komentarzy.

Ilość obserwowanych osób przez użytkownika

Również nie powinno być ze zrozumieniem tego punktu. Jeżeli użytkownik obserwuje na Instagramie dużo profili, to oczywistym jest, że nie dotrą do niego wszystkie posty jakie zostały opublikowane przez osoby, które obserwuje. Algorytm Instagrama wybierze te posty, które w danym momencie będą dla niego najbardziej dopasowane (np. poza obserwowaniem danego użytkownika, często komentuje jego wpisy lub daje więcej polubień niż innym) lub będą odpowiadały jego ostatnim wyszukiwanym w różnych wyszukiwarkach.

Indywidualne korzystanie z aplikacji przez użytkownika

Instagram weryfikuje i monitoruje, ile czasu dany użytkownik poświęca na przeczytanie określonego opublikowanego posta. Na tej podstawie ocenia, czy dany użytkownik zaznajamia się dokładnie z każdym postem, czy czyta komentarze i na nie odpowiada czy tylko „scrolluje”, czyli przewija z góry na dół, posty, które mu się wyświetlają.

Jak prowadzić profil, aby nasze posty docierały do jak największej liczby użytkowników?

Jak już określimy tematykę naszego profilu na Instagramie – czyli o czym będziemy pisać, należy następnie wybrać w jaki sposób będziemy to robić. Na początek musimy określić czy będziemy pisać długie posty, czy krótkie oraz czy będziemy chcieli angażować innych użytkowników do jakichś działań, na przykład do określonego komentowania. Musimy być konsekwentni i trzymać się już od samego początku, ponieważ algorytm Instagrama będzie wyświetlał nasze posty złej grupie docelowej – np. długi post wyświetlony zostanie osobie, która tylko scrolluje swojego walla.

Jako autor powinniśmy więc wykorzystać powyższe informacje i pamiętać, aby samemu na Instagramie publikować posty regularnie, angażować swoich obserwujących i starać się pozyskać nowych. Oczywiście na początku najlepiej trzymać się jednej niszy, w której czujemy się najlepiej. Angażuj użytkowników do interakcji, odpowiadaj na ich pytania i utrzymuj z nimi stały kontakt – odpisuj im na komentarze czy prywatne wiadomości. Większa Twoja aktywność oraz aktywność pod postami na Twoim profilu zwiększa zasięg Twoich postów – wyświetlane wtedy one będą nie tylko aktywnym, często korzystającym z aplikacji użytkownikom ale również takim, którzy logują sie na przykład raz na tydzień.

Trzy najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na życie

0
ubezpieczenie na życie

Zmartwienia o to, co przyniesie przyszłość, towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku. Niepokoimy się o los swój i swoich dzieci, o pracę, a także różnorodne, nieszczęśliwe wypadki losowe, które mogą przydarzyć się każdemu. Ubezpieczenie na życie to szansa na to, aby zachować spokój w każdej, nawet najbardziej nieprzyjemnej sytuacji. Dowiedz się, jakie korzyści może zaoferować tobie.

Kiedy ubezpieczenie na życie może być dla ciebie pomocne?

Istnieje wiele sytuacji, które swoim zakresem może obejmować ubezpieczenie na życie. Wszystkie zmieniającą w sposób gruntowny życie rodziny. Większość z nich to także sytuacje niebezpieczne i nieprzyjemne,  wymagające dużych nakładów finansowych lub radykalnie zmniejszające stałe przychody. Ubezpieczenie na życie może stać się odpowiednim zabezpieczeniem, gwarantującym, że rodzina nie ucierpi z powodu strat materialnych.

Zastanawiasz się, jakie konkretnie sytuacje mogą wpłynąć na życie twojej rodziny? Do jednych z najtrudniejszych należą śmierć lub ciężka choroba osoby ubezpieczonej, powodująca niezdolność do pracy i długotrwały pobyt w szpitalu. Oprócz tych najczęściej wybieranych w polisach ewentualności, często uwzględnia się tam także inne sytuacje. Wśród nich mogą znaleźć się narodziny dziecka, śmierć innych członków rodziny (np. rodziców, teściów), złamania czy trwałe inwalidztwo w wyniku wypadku, czy operacji.

Jak polisa na życie pomaga w takiej sytuacji?

Dzięki zakupie polisy na życie, uwzględniając wyżej wymienione sytuacje, otrzymasz świadczenie pieniężne o ustalonej wysokości. Będzie ono dodatkowym wsparciem pieniężnym w trudnych momentach i pomoże najbliższym oraz tobie stanąć na nogi.

Warto uwzględnić powyższe ryzyka w zakresie ubezpieczenia na życie. Jednak nie pomijajmy naszych indywidualnych zagrożeń, które są ściśle powiązane z charakterem naszej pracy, czy sposobu życia.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

Najlepsze ubezpieczenie na życie powinno być jak najdokładniej dopasowane do indywidualnych obaw i zagrożeń. Aby spełnić to kryterium, warto już wcześniej zastanowić się nad bardzo istotną kwestią, czyli jaka wysokość świadczenia będzie w stanie zapewnić rodzinie godne warunki życia i pomoże w powrocie do równowagi. 

Kiedy już spełnisz wszystkie wymagania, na przykład wykonasz obowiązkowe badania lekarskie, oraz rozpatrzysz te kwestie, powinieneś porównać dostępne oferty, by wybrać spośród nich tę najbardziej atrakcyjną. Możesz dokonać tego za pomocą internetu, wchodząc na stronę https://wygodnie.pl/, gdzie znajdziesz warianty od różnych ubezpieczycieli.

Fotowoltaika, solary, kolektory – szukasz sprawdzonego dostawcy urządzeń odnawialnych źródeł energii?

0
Fotowoltaika

W dzisiejszych czasach działania mające na celu ochronę środowiska przyrodniczego nie powinny nikogo dziwić. Jego stan bezpośrednio wpływa przecież na nasze zdrowie. Trudno obejść się chociażby bez czystego powietrza. Dlatego tak duży nacisk kładzie się obecnie na likwidację pieców, które zasilane są węglem. Zmiana sposobu ogrzewania to nasz wspólny interes. Przyszłością są odnawialne źródła energii (OZE). Jakie rodzaje urządzeń zalicza się do OZE i gdzie je nabyć?

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii, to wszystkie te, które korzystają z zasobów przyrody, jednocześnie ich nie wyczerpując. OZE nie szkodzą przyrodzie. Co zatem zalicza się do tych zasobów? Typowe źródła energii odnawialnej to słońce, woda, wiatr, energia geotermalna, produkty pochodzenia roślinnego (biomasa).

Współczesne technologie są na tyle rozwinięte, że potrafią produkować urządzenia, które w prosty sposób wykorzystują te cenne właściwości przyrody. Elektrownie wodne działają dzięki energii grawitacyjnej wody. Promieniowanie słoneczne zasila urządzenia fotowoltaiczne. Moc wiatru napędza elektrownie wiatrowe. Urządzenia geotermalne wykorzystują energię cieplną Ziemi.

Każdy z nas może w bezpieczny dla planety sposób ogrzać swoje mieszkanie lub dom. Wystarczy zainwestować w odpowiednie urządzenie. Warto podkreślić, że w naszym kraju dostępnych jest wiele opcji dofinansowania wymiany pieca. Z powodzeniem funkcjonują też firmy, które dostarczają bardzo dobrej jakości urządzenia grzewcze.

Sprzedawca nowoczesnych urządzeń grzewczych

Podczas wymiany źródła energii zależy nam, aby nowa instalacja była wydajna i posłużyła nam przez wiele lat. Warto zatem nabywać urządzenia od sprawdzonych dostawców, takich jak firma Proton. Spółka ta działa na polskim rynku od ponad trzydziestu lat. Co ciekawe, nowatorskie rozwiązania w zakresie techniki grzewczej promowała już pod koniec lat 80.

W katalogu produktów firmy Proton znajdują się następujące rodzaje instalacji:

  • zestawy solarne,
  • akcesoria do zestawów solarnych,
  • fotowoltaika,
  • kolektory płaskie.

Fotowoltaika to jeden z najważniejszych kierunków rozwoju działalności firmy. W sprzedaży są zarówno same kolektory, jak również elementy do budowy konstrukcji wspornych (kotwy dachowe, profile, elementy łączące, śruby), urządzenia do przekształcania i kontroli energii elektrycznej.

Asortyment sprzedawcy obejmuje także pompy ciepła, urządzenia do sterowania instalacjami, zasobniki i podgrzewacze wody, sprzęt do rekuperacji, wentylacji i klimatyzacji, instalacje gazowe oraz wodne. Od niedawna w sklepie dostępne są również elementy wyposażenia kuchni oraz łazienki, w tym: zlewozmywaki, wanny, kabiny prysznicowe, systemy podtynkowe, baterie umywalkowe.

Korzyści ze współpracy z firmą Proton

Oferta towarowa i usługowa firmy składa się z ok. 15 tys. pozycji asortymentu. Spółka Proton zachęca do współpracy zarówno klientów indywidualnych, przedsiębiorców i instytucje. Oferta hurtowa skierowana jest do sklepów i przedsiębiorstw z branży budowlanej, instalacyjnej i sanitarnej, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, podmiotów publicznych, biur projektowych i architektów.

Wśród korzyści współpracy można wyróżnić między innymi: szeroką ofertę produktową, stałą dostępność produktów, system szkoleń instalatorskich, atrakcyjne promocje i programy lojalnościowe, elastyczne warunki płatności.

Alfabet polski i niemiecki – poznaj podstawowe różnice

0
Alfabet polski i niemiecki

Jedną z pierwszych różnic, którą można wychwycić, porównując zapis niemieckich i polskich słów, jest wygląd niektórych liter. Alfabet naszych zachodnich sąsiadów nieco różni się od tego stosowanego w Polsce, jednak w praktyce można go szybko opanować. To element, od którego warto zacząć naukę – znajomość alfabetu będzie niezwykle pomocna w późniejszych etapach. Jak opanować podstawy? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Szkolenie Employer Branding – dlaczego warto wysłać na nie pracownika?

0
Szkolenie Employer Branding

Udział w profesjonalnym szkoleniu z Employer Brandingu to ogromna korzyść nie tylko dla pracownika, ale przede wszystkim dla całej organizacji. Dlaczego warto w nie zainwestować? Sprawdź.

Korzyści z wysłania pracownika na szkolenie EB

Jak wyróżnić się na rynku pracy i przyciągnąć wykwalifikowanych specjalistów, którzy zostaną w naszej firmie na dłużej? Jak usprawnić procesy rekrutacji? I wreszcie: jak zwiększyć zaangażowanie i satysfakcję kadry pracowniczej? Na te i wiele innych pytań odpowiadają szkolenia z Employer Brandingu dedykowane nie tylko pracownikom HR, ale też menadżerom działów czy przedsiębiorcom. Jesteś właścicielem biznesu i zastanawiasz się nad szkoleniem EB dla swojego pracownika? Sprawdź, dlaczego warto!

  • Pracownik po szkoleniu EB zyska praktyczną wiedzę na temat budowania zaangażowania kadry, projektowania strategii EB czy zwiększania efektywności procesów rekrutacyjnych.
  • Udział w szkoleniu to dodatkowa motywacja pracownika i inwestycja, która zaprocentuje.
  • Podstawowe umiejętności z zakresu budowania wizerunku marki pracodawcy zdobyte podczas szkolenia mogą być doskonałym wstępem do dalszych działań, projektów i rozwoju w obszarze EB.
  • Wiedzą zdobytą podczas szkolenia pracownik może dzielić się z innymi członkami zespołu. To często nie tylko informacje dotyczące stricte Employer Brandingu, ale też marketingu, facylitacji czy Design Thinking – przydatne przy realizacji różnych projektów.
  • Szkolenia EB to też większa świadomość działań konkurencji i bycie na bieżąco z trendami w Employer Brandingu, reklamie czy marketingu.

Szkolenie Employer Branding przyda się przede wszystkim pracownikom HR, ale też menadżerom innych działów czy właścicielom firm. Zdecydowanie warto wziąć w nim udział, niezależnie od tego, jaka duża jest nasza wiedza w tym zakresie.

ZOBACZ TEŻ