Blackboard Collaborate – Nowa jakość e-learningu?

0
818

Czym jest Blackboard Collaborate?

Blackboard Collaborate to jedna z najbardziej zaawansowanych platform e-learningowych na świecie. Udostępnia wiele zaawansowanych funkcji, takich jak:

– Konferencje internetowe (Web conferencing),
– Nauka społecznościowa,
– Wirtualna klasa,
– Mobilne uczenie się.

Udostępnia ona bardzo ciekawe rozwiązania, które pomagają w przeprowadzeniu zarówno zajęć nowych i bardziej zaawansowanych, jak i takich, które mają na celu powtórzenie materiału.

Kontrolowane narzędzia do współpracy online dla uczniów są bezpłatne. Istnieją również narzędzia dodatkowe, do których dostęp można uzyskać za niewielką opłatą. Zależy to od potrzeb użytkownika i funkcji, z których chce korzystać. Niektórzy użytkownicy uznają Blackboard za łatwy w użyciu, podczas gdy inni mogą mieć trudności z korzystaniem z niego na początku bez odpowiednich wskazówek i wsparcia. Jednak przy tak wielu dostępnych zaawansowanych funkcjach warto dostosować swoje metody nauczania, aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez Blackboard.

Zalety Blackboard Collaborate

Blackboard Collaborate umożliwia nie tylko prowadzenie w pełni funkcjonalnych zajęć, ale także utrwalanie już posiadanej przez uczniów wiedzy. Narzędzie udostępnia dość ciekawe rozwiązania, które pomagają w prowadzeniu zarówno mniej zaawansowanych zajęć, jak i tych mających na celu utrwalenie posiadanej już wiedzy.

Dodatkowo platforma umożliwia przeprowadzanie różnego rodzaju konkursów i quizów o różnym poziomie trudności. Dzięki temu można szybko sprawdzić, czy wszyscy uczniowie rozumieją dany temat lub czy jest coś, co wymaga dodatkowych wyjaśnień. Uczeń nie powinien mieć problemu z korzystaniem z aplikacji, ponieważ Blackboard Collaborate ma świetny interfejs, który jest intuicyjny i łatwy w obsłudze.

Oprócz standardowych funkcji, na platformie można nagrywać zdarzenia i odtwarzać je później, aby upewnić się, że dana wiadomość została odebrana przez słuchacza. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku bardziej zaawansowanych zajęć, podczas których uczniowie muszą wykonywać ćwiczenia praktyczne. Dzięki temu narzędziu nauczyciel może mieć pewność, że każdy będzie się uczył we własnym tempie. Więcej szczegółów na temat tej platformy można się dowiedzieć na stronie: pcgacademia.pl/educloud/ksztalcenie/blackboard-collaborate/.

Blackboard Collaborate jest bardzo użyteczną wersją oprogramowania, której dostosowanie może wynieść e-learning na wyższy poziom. Można prowadzić proste wykłady i prowadzić efektywną komunikację z uczestnikami bez konieczności oddalania się od pulpitu. Blackboard Collaborate pomaga wykładowcom i słuchaczom na całym świecie, czyniąc edukację bardziej dostępną i efektywną.

Sprawdź też metodyczne podejście do usprawnienia i automatyzacji procesów z wykorzystaniem platformy WEBCON BPS >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here