Dlaczego warto studiować fizjoterapię na Mazowieckiej Uczelni Medycznej

Fizjoterapia obok informatyki, kognitywistyki oraz niektórych filologii jest zgodnie uznawana za jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków studiów. I rzeczywiście, różnego rodzaju dane statystyczne potwierdzają, że absolwenci studiów na fizjoterapii nie mają problemów ze znalezieniem dobrze płatnego zatrudnienia nawet bezpośrednio po ukończeniu nauki akadamickiej. 

Jeżeli szukasz kierunku, który da Ci wiele rozmaitych możliwości a zarazem uczelni oferującej najwyższą jakość nauczania, weź pod uwagę studia na kierunku fizjoterapia na Mazowieckiej Uczelni Medycznej.

Dlaczego warto studiować fizjoterapię na Mazowieckiej Uczelni Medycznej?

Pierwsza i najważniejsza kategoria argumentów „za” to oczywiście perspektywy i możliwości, jakie dają same studia fizjoterapia. Co można robić po ukończeniu tego kierunku? Naturalnie, standardowa opcja to dobrze płatny a oprócz tego obecnie poniekąd deficytowy zawód fizjoterapeuty. Miejsce pracy? Wszelkiego rodzaju uzdrowiska, sanatoria, szpitale a także coraz liczniejsze prywatne gabinety oraz kiliniki. 

Jednak studia na kierunku fizjoterapia na mum.edu.pl to także znacznie więcej możliwych kierunków rozwoju kariery zawodowej. Studia na fizjoterapii to także otwarta droga do wielu ciekawych specjalizacji, by wymienić chociażby masaż leczniczy, hipoterapia, sport niepełnosprawnych a także mnóstwo. Możliwości są tak naprawdę właściwie nieograniczone: fizjoterapia jest bowiem dziedziną, która obecnie ściśle współistnieje nie tylko z medycyną w wąskim znaczeniu tego terminu, ale również sportem, szeroko rozumianą odnowną biologiczną, a także przemysłem farmaceutycznym. Miejscem pracy absolwenta może być więc szpital, specjalistyczny ośrodek, prywatna kilinika, gabinet masażu, koncern farmaceutyczny, sklep ze specjalistycznym wyposażeniem ortopedycznym, ośrodek sportowy….

Dlaczego jednak warto wybrać fizjoterapię na Mazowieckiej Uczelni Medycznej? Tutaj odpowiedź także jest krótka i treściwa: najlepsi, doświadczeni wykładowcy, ciekawe specjalizacje do wyboru, wiele zajęć praktycznych a także liczne dodatkowe programy nauczania, konferencje oraz sympozja naukowe.

Mazowiecka Uczelnia Medyczna to uniwersytet z długą tradycją, jednak obecnie MUM jest jedną z najnowoczśniejszych placówek nauczania uniwerstyckiego w Polsce, kładącą szczególny nacisk na skoorodynowane przygotowanie studentów do przyszłej pracy zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here