Od pewnego czasu obserwuje się rosnącą modę na organizowanie różnego rodzaju firmowych eventów. Piknik, wyjazd czy zwyczajna impreza integracyjna to doskonała okazja, by lepiej poznać współpracowników, co przełoży się nie tylko na lepsze relacje w zespole, ale również na jakość pracy. Dlaczego jeszcze warto zorganizować tego typu wydarzenie?

Nie od dziś wiadomo, że pracownik, który jest w dobrym humorze, to pracownik bardziej efektywny i zadowolony. Na nastroje zespołu dobrze wpływają pozytywne relacje pomiędzy poszczególnymi członkami, a te można łatwo zbudować podczas eventu firmowego.

Motywacja pracowników

Przez wiele lat uważano, że najlepszą motywacją dla pracowników są dodatki pozapłacowe, jak również odpowiednio wysoka pensja. Jest to oczywiście prawda, jednak jeszcze bardziej pozytywnie na zespół działa miła atmosfera w biurze i sympatyczne relacje między współpracownikami. Osoby, które pomagają sobie w realizacji zadań i odnoszą się do siebie życzliwie i z przyjaźnią, pracują bardziej efektywnie i mają większy zapał do pracy.

Organizując wyjazd integracyjny, w łatwy sposób można sprawić, że relacje między pracownikami się zacieśnią. Wspólne spędzanie czasu poza miejscem pracy sprzyja nawiązywaniu głębszych znajomości i nawet przyjaźni, zawsze też zbliża ludzi do siebie. Poznanie kolegów z pracy w nieformalnej sytuacji przekłada się na lepsze relacje w biurze, co z kolei sprzyja lepszej komunikacji czy szybszemu rozwiązywaniu problemów, które wymagają zaangażowania całego zespołu. Często również, jeśli między pracownikami istnieją sytuacje konfliktowe, event firmowy staje się okazją do zażegnania waśni lub przynajmniej do stworzenia pewnego porozumienia, co pozwala oczyścić atmosferę w biurze.

Jak zorganizować event firmowy?

Impreza firmowa może przyjąć formę wyjścia po pracy na pizzę lub na kręgle, ale równie ciekawym sposobem na zintegrowanie pracowników jest wyjazd za miasto. Najlepiej wybrać obiekt, który pozwala na zorganizowanie grilla czy innych aktywności, które sprawią, że uczestnicy imprezy będą mogli zbliżyć się do siebie. Pod Warszawą znajduje się Rancho pod Bocianem, obiekt położony na rozległym zielonym terenie, który pozwala na zorganizowanie zarówno konferencji, imprezy plenerowej, jak i luźnych, nieformalnych imprez i eventów firmowych.

Warto także, poza wyborem odpowiedniego miejsca, opracować plan imprezy i umieścić w nim różne atrakcje, takie jak warsztaty czy zabawy integracyjne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nadmiar tego typu aktywności lub zbyt naiwne konkursy nie zbiorą wielu chętnych do udziału. Dobrym pomysłem jest powierzenie organizacji takich zajęć specjalistom od team buildingu. W Ranchu pod Bocianem istnieje możliwość skorzystania z usług profesjonalistów, którzy zadbają o to, by zintegrować zespół i jednocześnie go nie znudzić.

Korzyści dla pracowników i dla pracodawcy

Ciekawie zorganizowany event firmowy daje korzyści nie tylko pracownikom. Poprawa atmosfery w miejscu pracy i zacieśnienie relacji pomiędzy członkami zespołu wpłynie pozytywnie na efektywność wykonywania obowiązków, jednak także pracodawca może skorzystać na wyjeździe integracyjnym. Często podczas takiego eventu okazuje się, że dana osoba nie wykorzystuje na obecnym stanowisku swoich talentów. Impreza stwarza więc okazję do ewentualnego przeorganizowania firmy tak, by działała jeszcze bardziej efektywnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here