Dobra przyszłość dzięki studiom informatycznym

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Jednocześnie należy ona do najważniejszych dziedzin z punktu widzenia biznesu. Nie dziwi zatem, że studia informatyczne cieszą się dużą popularnością. Ukończenie studiów informatyki daje gwarancję znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Co więcej, zawód informatyka jest niezwykle elastyczny, dając absolwentom możliwość znalezienia zatrudnienia w różnorodnych branżach.

Studia informatyka na UTH

Jedną z uczelni oferujących studia z informatyki jest UTH. Uczelnia Techniczno-Handlowa w Warszawie to placówka z ugruntowaną pozycją na rynku, szanowana w środowisku naukowym oraz wśród praktyków. Jeśli chodzi o informatykę, studia na UTH prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku tych pierwszych ukończenie studiów I stopnia wymaga zaliczenia 7 semestrów, natomiast studenci zaoczni pobierają edukację przez 8 półroczy.

Jeśli wybierzesz informatykę, studia stacjonarne jak również niestacjonarne dostarczą Ci kompleksowej wiedzy i praktycznych umiejętności z tej dziedziny nauki. Po części są to bowiem studia programistyczne, po części dotyczą nowych technologii informatycznych, nadzoru nad systemami IT oraz wielu innych kwestii związanych z informatyką. Warto również wspomnieć, że studenci mają możliwość wyboru specjalności. Jakie specjalności oferują te studia? Informatyka na UTH to początkowo nauka ogólna, a następnie jedna z 2 specjalności:

  • inżynieria programowania,
  • technologia internetowa.

Informatyka – studia dające doskonałe perspektywy

Motywacje studentów wybierających studia z informatyki są różnorodne. Niektórym chodzi stricte o same studia. Programowanie czy technologie informatyczne są czymś co ich pasjonuje, więc czerpią radość z rozwoju w tym kierunku. Niemniej jednak studia informatyczne online czy też prowadzone stacjonarnie mają przede wszystkim przygotować do wejścia na rynek pracy. Wielu studentów wybiera kierunek studiów głównie z myślą o przyszłej karierze zawodowej. W tej kwestii informatyka daje duże możliwości. Przykładowe opcje, jakie ma do wyboru absolwent informatyki, to:

  • programista z zakresu tworzenia rozwiązań dla urządzeń mobilnych, tworzenia gier, baz danych i wiele więcej,
  • opiekun IT w przedsiębiorstwie,
  • konsultant informatyczny,
  • projektant rozwiązań informatycznych

Podstawowa dziedzina, z której wiedzy dostarczają omawiane studia to informatyka. Jednak to nie wszystko. Studia informatyka na UTH dostarczają również wiedzy m.in. z zakresu zarządzania oraz pracy w zespole. Dzięki temu absolwent jest kompleksowo przygotowany do wejścia na rynek pracy, na którym może odnieść sukces bez względu na wybraną branżę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here