Dobrze płatne zawody

Żyjemy w czasie, kiedy wszystko drożeje coraz więcej osób rozgląda się za nową pracą lub po utracie wcześniejszej, po zamknięciu własnej działalności szuka czegoś dla siebie. I tu pada pytanie w jakich branżach pracodawcy dobrze płacą, jakie są dobrze płatne zawody, gdzie znajdę stabilne zatrudnienie z wysokim wynagrodzeniem?

Nie wszystkie zawody w, których zarabia się duże pieniądze wymagają wieloletnich studiów, ale nie ukrywajmy wiedza i zdolność szybkiego uczenia się są dużymi atutami w pozyskaniu dobrego miejsca pracy.

Zazwyczaj przy dobrze płatnej pracy pracodawca wymaga od pracownika wyższego wykształcenia, niekoniecznie kierunkowego, ale jest to sporym atutem. Ważne są też kursy, certyfikaty, zdobyte już wcześniej doświadczenie na podobnym stanowisku, a jeśli go nie ma to to dyspozycyjność, chęć nauki i wdrożenia się w panujące w firmie warunki pracy.

Przeczytaj też: https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/s/15662,oto-branze-w-ktorych-znajdziesz-dobrze-platna-prace

Dobrze płatne zawody to stabilne życie, ale też warto znaleźć balans między pracą, a życiem osobistym i wydawać by się mogło, że wystarczy zrobić ranking i poszukiwać pracy tam gdzie w rankingu są najwyższe zarobki, ale wcale nie jest to takie jednoznaczne, bo wysokość zarobków zależy od bardzo wielu czynników. Zarobki mogą być różne mimo tego samego stanowiska, bo pracujemy w innym województwie, znaczenie może mieć też prestiż i wielkość firmy. To wszystko sprawia, że nie jest łatwo jednoznacznie określić, które zawody są najlepiej płatne, ale można na pewno wyodrębnić kilka branż w, które warto celować przy szukaniu pracy:

– IT dyrektor
– zarządzający funduszami
– Starszy prawnik w kancelarii
– doradca medyczny
– inżynier lotnictwa
– country manager
– digital manager
– e-commerce manager

Stabilne zatrudnienie z wysokim wynagrodzeniem znajdziemy też na stanowiskach w bankowości, w energetyce, logistyce i produkcji. W firmach produkcyjnych czy logistycznych pensje dyrektorskie są bardzo dobre, ale trzeba wziąć pod uwagę, że wysokie zarobki są tylko na szczycie, a przeciętny pracownik nie zarobi za wiele. Aby w Polsce znaleźć dobrze płatne zawody trzeba zwykle zarządzać wielkimi zespołami, a co za tym idzie trzeba mieć do tego smykałkę. Nie każdy jest stworzony do tego, by zarządzać innymi, ale są też zawody w branży IT, które wymagają bardziej skupienia się i wiedzy czysto technicznej i tu już kontakt z ludźmi może być mniejszy liczą się umiejętności i wiedza techniczna i tu dobrymi zarobkami mogą cieszyć się programiści, specjalizujący się w języku ABAP.

W ostatnim czasie zawodem, który nabiera na znaczeniu jest również digital manager to osoba, która zajmuje się kreowaniem wizerunku firmy w internecie, a także inicjowaniem i koordynowaniem działań SEM i SEO. W tym zawodzie liczy się mocno znajomość języka angielskiego, dodatkowym atutem są też inne języki. Kolejnym zawodem jest scrum master osoba wykonująca ten zawód należy do zespołu osób, które pracują nad stworzeniem oprogramowania. Do zadań pracownika na tym stanowisku należy wspieranie zespołu, zapewnienie optymalnych warunków pracy, czuwanie nad przebiegiem ustalonych zasad współpracy.

Jak widać nie ma jednej drogi i jednej branży, w której są wysokie zarobki. Trzeba pozyskać umiejętności, potrafić pracować w zespole pod presją czasu i mieć chęci do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here