Domki letniskowe w Wielkopolsce - propozycja na wakacje i weekend

Wakacje często kojarzą się nam z takimi atrakcyjnymi miejscami turystycznymi, jak morze, góry albo jeziora. I choć te ostatnie zazwyczaj wiążemy ze słynnymi Mazurami, pięknych miejsc nie brakuje także w Wielkopolsce. Również ten region słynie z jezior, położonych nad nimi malowniczych plaż oraz wspaniałych zabytków. Przekonaj się, że warto tam pojechać.

Dlaczego warto wynająć domek letniskowy?

Pierwsze pytanie, na jakie warto sobie odpowiedzieć, to kwestia samego domku letniskowego. Naszym zdaniem jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji, na jaką można się zdecydować. Pozwoli na większą swobodę niż klasyczny hotel, ponieważ w domku letniskowym każda rodzina czy grupka przyjaciół poczuje się dokładnie tak jak u siebie.

Co więcej, Hotelmikorzyn oferuje domki letniskowe w bardzo atrakcyjnym standardzie. Zazwyczaj posiadają dwa pokoje, w których znajdują się miejsca do spania, a także wypoczynkowe. Każdy domek posiada także własną kuchnię, która dzięki pełnemu wyposażeniu (w tym w sztućce i zastawę) może posłużyć do swobodnego przygotowywania ulubionych posiłków. Jest to rozwiązanie szczególnie dobre dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie i nie chciałyby narażać swojego zdrowia na przykład poprzez korzystanie z jedzenia dostępnego w lokalach.

Domek letniskowy to także świetna propozycja, jeśli lubimy grillować wieczorami, po długim i pełnym wrażeń dniu. Każdy z nich posiada betonowy grill i meble ogrodowe, które ułatwią taki rodzaj wypoczynku. Dzięki temu nie będziesz musiał zabierać ze sobą żadnego sprzętu.

Atrakcyjna okolica: Mikorzyn

Mikorzyn, w którym znajdują się domki letniskowe, to atrakcyjne miejsce. Niewielka wieś położona jest nieopodal Konina. Znajdują się przy niej dwa jeziora: jezioro Mikorzyńskie oraz  jezioro tworzące się w wyrobisku Kopalni Węgla Brunatnego Konin. Pierwsze z nich będzie szczególnie interesujące dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek, ponieważ obfituje w atrakcyjne ośrodki sportowo-wypoczynkowe.

Hotel Mikorzyn, który udostępnia domki letniskowe, gwarantuje swoim gościom dostęp do jeziora. Posiada przy tym własną przystań, w której mogą parkować łodzie i jachty. Dzięki temu każdy, kto lubi sporty wodne, będzie miał okazję z nich skorzystać. Do wypożyczenia przygotowane są między innymi kajaki i popularne rowerki wodne. Na terenie znajdą się także boiska, a w samym hotelu basen, siłownia i sauna. Również miłośnicy wędkarstwa znajdą tu dla siebie odpowiedni, cichy zakątek.

Nie mogło zabraknąć także doskonałego jedzenia. Każdy, kto nie ma ochoty na gotowanie posiłków, może skorzystać z oferty restauracji lub tawerny.

Wielkopolska – co warto zobaczyć w okolicy?

Wielkopolska, podobnie jak Mazury, to teren pełen malowniczych jezior i uroczych zakątków, który warto zwiedzać zarówno pieszo, na rowerze, jak i drogami wodnymi. W okolicy znajduje się między innymi rozległe jezioro Gosławskie czy słynące z wyjątkowej urody jezioro Turkusowe.

Również miłośnicy historii i zabytków sakralnych znajdą tam coś dla siebie, gdyż w pobliżu znajduje się Licheń Stary, w którym zwiedzić można Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. A jeśli będziecie mieć ochotę na odwiedzenie większego miasta, najlepszym pomysłem będzie oczywiście wypad do Poznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here