Dysk przenośny 1 TB

Doskonale pamiętam czasy, gdy wizytę u kolegi, aby pooglądać filmy lub pograć w kilka gier, zawsze poprzedzał proces nagrywania kilku płyt, aby przenieść na inny komputer najciekawsze treści. W ostateczności wykręcało się dysk twardy z komputera. Dziś nie ma z tym problemu. Wystarczy zapisać wszystko na dysku przenośnym. Pojemność 1 TB w zupełności wystarczy. Do czego jeszcze może się przydać dysk przenośny 1 TB?

Idealny magazyn na multimedia?

Komputery to nie tylko maszyny do pracy, ale również potężne urządzenia multimedialne ze świetnymi ekranami, które są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy często podróżują, ale chcą mieć swoje ulubione filmy i seriale zawsze przy sobie. Zapełnianie wewnętrznego magazynu pamięci nie zawsze ma sens. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie mobilny, zewnętrzny dysk twardy o pojemności 1 TB, który pomieści całą bibliotekę treści. Propozycja marki Samsung – dysk przenośny SSD T7 Shield – to propozycja dla tych, którzy często podróżują. 

To zaawansowany i bardzo wytrzymały dysk, który potrafi znieść bardzo wiele i jeśli ktoś lubi podróżować, biwakować, odkrywać uroki natury i nie zawsze są to wygodne i luksusowe hotele, tylko namiot i łono przyrody, dodatkowa ochrona przed uderzeniami, zachlapaniem lub kurzem na pewno się przyda. Nowoczesna gumowa obudowa z technologią Dynamic Thermal Guard kontroluje temperaturę urządzenia, gwarantując wydajność nawet, gdy pracujesz nad ogromnymi projektami „pod chmurką”.

Model T7 Shield łączy w sobie technologię USB 3.2 Gen 2 i PCIe NVMe, zapewniając prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 1050/1000 MB/s. Umożliwiają również łatwą edycję bezpośrednio z dysku bez konieczności kopiowania plików na dysk wewnętrzny komputera.

Szybki, poręczny i elegancki dysk kieszonkowy

Pojemność 1 TB albo i więcej w kieszeni? Nawet najbardziej pojemne pamięci USB nie oferują takiej pojemności, o prędkości zapisu i odczytu nie wspominając. Dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej – oraz rewelacyjne transfery danych. 

Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami bez względu na to, czy są to ważne dokumenty, projekty do pracy, czy multimedia. Nie musisz się również martwić o bezpieczeństwo danych, bowiem dysk oferuje kilka poziomów ochrony. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, z drugiej strony chroni je mocny, metalowy korpus, która zabezpiecza dane nawet w przypadku upadku z wysokości 2 metrów.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here