Wielu uczniów ma problem ze zrozumieniem fizyki. Niestety, w dzisiejszych czasach brakuje nauczycieli fizyki z prawdziwym powołaniem, którzy nie tylko kochają tę dziedzinę nauki, ale również potrafią dobrze tłumaczyć i mają serce do dzieci. Dlatego tak często rodzice uczniów, jak i sami uczniowie, szukają w Internecie pomocy w zrozumieniu trudnych zagadnień.

Gdzie szukać przydatnych pomocy naukowych do fizyki?

W sieci można znaleźć wiele stron, plików w pdf, artykułów, jak i całych portali, dotyczących fizyki. Niestety, nie wszystkie z nich będą odpowiednie dla młodego człowieka, ponieważ nie zawsze są pisane prostym do zrozumienia językiem. W niektórych nawet roi się od błędów. Na szczęście są też takie miejsca, które można polecić z czystym sumieniem, jak np. www.fizyka.uniedu.pl.

Fizyka dla gimnazjum i liceum – pomoce naukowe

Na stronie internetowej www.fizyka.uniedu.pl można znaleźć wszystkie przydatne informacje dotyczące materiału przerabianego w gimnazjum i liceum na zajęciach z fizyki. Szczególnie polecamy dział dotyczący fali mechanicznej, który znajduje się pod tym adresem: http://fizyka.uniedu.pl/5-falemechaniczne/.

Wiadomości na stronie pogrupowano w bardzo przejrzysty sposobów, który odpowiada kolejności omawiania materiału w prawie każdej szkole. Artykuły są bogate zarówno w tzw. suchą wiedzę, jak i ilustracje, przykłady, wzory czy zadania do wykonania. Dzięki czemu praca z nimi jest ciekawa i bardzo przyjemna. Na stronie umieszczono również ciekawostki fizyczne, dzięki czemu każdy uczeń może jeszcze bardziej zbliżyć się do fizyki, a może nawet ją pokochać.

Fizyka, choć należy do trudnych dziedzin nauki, jest bardzo przydatna nie tylko w szkole średniej i na studiach, ale także w dorosłym życiu. Uczniowie, którzy natrafili podczas swojej edukacji na dobrych nauczycieli fizyki, są szczęściarzami, ponieważ mieli okazję przekonać się, że nauka tego przedmiotu może być prawdziwą przyjemnością i pasją. Natomiast młodzież, która nie miała na tyle szczęścia, powinna szukać przydatnych opracowań w Internecie, by móc dorównać rówieśnikom w poziomie posiadanej wiedzy, a może nawet również zarazić się miłością do fizyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here