Filologia języka obcego

Znajomość języka obcego jest obecnie wymagana przez większość pracodawców. Zazwyczaj chodzi o język angielski, chociaż coraz częściej zdarza się, że konieczna jest umiejętność komunikatywnego porozumiewania się także w języku niemieckim, hiszpańskim czy włoskim. Osoby, które zastanawiają się nad studiami umożliwiającymi intensywną naukę języka obcego, powinny dokładniej przyjrzeć się studiom filologicznym.

Dlaczego znajomość języka jest dzisiaj tak ważna?

Niemal wszystko ulega globalizacji. Międzynarodowe korporacje działają na całym świecie, obywatele różnych państw stawiają wszystko na jedną kartę i wyjeżdżają na drugi koniec świata. Kwitnie turystyka. Dużą popularnością cieszą się wymiany studenckie. Coraz częściej zamawiamy produkty z różnych państw. Wiedzę czerpiemy z książek i czasopism anglojęzycznych. Chcemy i musimy umieć porozumiewać się w obcym języku. Dotyczy to zwłaszcza osób marzących o pracy w firmach podbijających zagraniczne rynki lub starających się o zatrudnienie w filiach międzynarodowych spółek. Biegła znajomość języka przyda się zatem najbardziej mieszkańcom dużych miast, takich jak np. Wrocław. Filologia angielska, germanistyka, italianistyka czy hispanistyka mogą być w takiej sytuacji kierunkami studiów, które pozwolą na nabycie umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia kariery zawodowej w wymarzonej firmie.

Co daje filologia języka obcego?

Po pierwsze warto zaznaczyć, że filologia języka obcego to intensywna nauka języka na poziomie, który trudno osiągnąć, uczęszczając jedynie na kursy. Ponadto studenci filologii mogą liczyć na mnóstwo ćwiczeń i warsztatów z praktycznego używania języka; nauczą się robić profesjonalne tłumaczenia, osiągną także najwyższą biegłość językową na wszystkich polach (słuchanie, czytanie, mówienie, pisanie). Studiowanie filologii języka obcego we Wrocławiu jest możliwe np. w Wyższej Szkole Filologicznej. Studia filologiczne wymagają dużego zaangażowania, silnej motywacji i mnóstwa nauki. Warto uświadomić sobie, że to nie tylko nauka samego języka, ale również kultury, zwyczajów, nierzadko literatury danego kraju – wszystko po to, by móc rozumieć w pełni kontekst wypowiedzi padającej z ust obcokrajowca. Filologia angielska, germanistyka, italianistyka czy hispanistyka to zatem nie tylko studia umożliwiające nabycie konkretnych umiejętności, ale także kierunki poszerzające horyzonty i pozwalające lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here