fizjoterapeuta - czy warto nim zostać?

Fizjoterapia stała się dość popularnym kierunkiem studiów, w ostatnich latach. Głównie ze względu na to, że zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie z roku na rok. W obecnych czasach coraz więcej ludzi dba o swoje zdrowie, w związku z tym różnego rodzaju specjaliści są coraz bardziej pożądani.

Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta prowadzi terapie u ludzi, którzy posiadają różnego rodzaju problemy zdrowotne. Wielu osobom fizjoterapeuta, kojarzy się wyłącznie z masażystą, jednak jest to błędne myślenie. Rodzajów fizjoterapii jest wiele. Zazwyczaj, aby terapia była skuteczna, należy wykonać całą serię zabiegów, podczas ich trwania pacjent może dojść do siebie.

Specjaliści z dziedziny fizjoterapii pracują w takich miejscach, jak: sanatoria, ośrodki zdrowia, szpitale oraz posiadają swoje prywatne gabinety.

Jak zostać fizjoterapeutą?

W 2015 roku zawód fizjoterapeuty został unormowany ustawą, dzięki temu aby stać się takim specjalistą, należy ukończyć studia jednolite, magisterskie, na kierunku fizjoterapia. Osoby, które przed wejściem tej ustawy w życie, uzyskały tytuł technika fizjoterapii, również mają prawo wykonywać ten zawód.

Przeczytaj też: http://www.lancuchludzi.pl/ktore-zawody-wracaja-do-lask/

Aby zostać dobrym fizjoterapeutą, należy posiadać całkowitą zdolność do czynności prawnych, dobry stan zdrowia, nienaganną postawę etyczną oraz dokumenty, które są potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych.

Jaka jest różnica między fizjoterapeutą a masażystą?

Fizjoterapia to jeden z działów medycyny, jej głównym celem jest leczenie i pomaganie pacjentom w dochodzeniu do pełnej sprawności ruchowej po różnego rodzaju urazach. Jest to jedna z elementów rehabilitacji.

Jeżeli chodzi o masaż, jest to odmiana fizjoterapii, która polega głównie na rozluźnieniu mięśni, polepszeniu samopoczucia i regeneracji ciała. Zwykle masaż jej wykonywany dłońmi, ale może być również przeprowadzony z wykorzystaniem specjalnych urządzeń.

Fizjoterapeuta, w przeciwieństwie do masażysty może podczas terapii wykorzystywać nie tylko dłonie, ale i zimno, wodę, prąd oraz światło.

Źródło: https://netwtorek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here