Jak nie przepłacić na pożyczce gotówkowej

Pożyczka gotówkowa to zobowiązanie udzielane na dowolny cel, co oznacza, że wierzyciel nie weryfikuje, w jaki sposób wydane zostały udostępnione dłużnikowi środki. W jej ramach można pozyskać nawet stosunkowo duże kwoty, aczkolwiek wiele w tej kwestii zależy od sytuacji finansowej danej osoby.

Pożyczki gotówkowe cieszą się ogromną popularnością, w związku z czym są bardzo łatwo i powszechnie dostępne. Napotkać można zarówno bardziej, jak i mniej korzystne oferty. Pojawia się w związku z tym bardzo istotne pytanie: jak nie przepłacić na pożyczce gotówkowej? Jest na to kilka sposobów.

Poproś o pomoc pośrednika kredytowego

Powierzenie sprawy specjaliście to warte przemyślenia rozwiązanie, niezależnie od tego czy mowa o kredycie konsolidacyjnym, kredycie hipotecznym czy właśnie pożyczce gotówkowej. Pośrednicy kredytowi posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, które pozwalają im szybko i skutecznie pozyskiwać zobowiązania na atrakcyjnych warunkach.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można pod adresem https://splatakredytow.pl/pozyczka-gotowkowa/. Pożyczka gotówkowa z pomocą wykwalifikowanego pośrednika będzie nie tylko tańsza, ale też będzie wiązała się z mniejszą ilością stresu i uciążliwych formalności.

Zwracaj uwagę na RRSO

Ostateczny koszt pożyczki zależny jest od wielu jej parametrów, takich jak oprocentowanie nominalne, prowizja, opłaty dodatkowe, ubezpieczenie i nie tylko. Bardzo wiele osób, poszukując idealnej pożyczki, zwraca zbyt dużą uwagę tylko na jeden parametr, a nie patrzy na pożyczkę całościowo.

Przykładowo, mniej doświadczeni kredytobiorcy mogą zauważyć ofertę z zerową prowizją i automatycznie założyć, że jest ona najkorzystniejsza, mimo że jednocześnie wysokie jest oprocentowanie, a także inne opłaty, co czyni daną ofertę nieatrakcyjną. Może się też zdarzyć odwrotna sytuacja, w której oprocentowanie jest niskie, ale za to wysoka jest prowizja.

Z tego względu wskaźnikiem, na który zdecydowanie warto zwracać uwagę, jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Przy wyliczaniu RRSO, które z uwagi na obejmujący banki i firmy pożyczkowe obowiązek informacyjny powinno znaleźć się przy każdej ofercie pożyczki, brane pod uwagę jest zarówno oprocentowanie nominalne, jak i prowizja oraz wszystkie inne opłaty związane z pożyczką. Dzięki temu łatwiej jest rzetelnie porównywać ze sobą poszczególne oferty.

Podsumowanie

Większości osób prędzej czy później zdarzy się zaciągnąć pożyczkę gotówkową. Warto zadbać o to, aby na niej nie przepłacić, czy to o kilkaset złotych, czy nawet o kilka tysięcy złotych. Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek ofertę, należy dokładnie ją przeanalizować i przemyśleć, zwracając szczególną uwagę na wskaźnik RRSO.

Dodatkowo, dobrą opcją jest skorzystanie z usług wspomnianego pośrednika kredytowego, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/pozyczka-gotowkowa/. Nie dość, że oszczędzimy w ten sposób sporo czasu, ponieważ nie będziemy musieli samodzielnie przeglądać i porównywać poszczególnych ofert, to jest bardzo prawdopodobne, że oszczędzimy też pieniądze. Pośrednik bowiem w większości przypadków znajdzie i wynegocjuje dla nas lepszy kredyt niż bylibyśmy w stanie pozyskać samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here