Jak poprawnie zapakować rower

Planując wysyłkę roweru pocztą lub kurierem, musimy go poprawnie zapakować. Podstawą jest tutaj odpowiednie opakowanie. Poza tym należy zadbać o prawidłowe umieszczenie i zabezpieczenie roweru w opakowaniu, co ochroni jego konstrukcję przed ewentualnym uszkodzeniem.

Idealne opakowanie na rower

Najbardziej praktyczne, a przy tym niedrogie opakowanie na rower, stanowią kartony. Co prawda, można tutaj wykorzystać posiadane pudełka kartonowe np. po dużym telewizorze czy innego rodzaju sprzęcie. Ciekawą opcją na idealne opakowanie roweru są jednak specjalne kartony rowerowe, do których bez problemu spakujemy przygotowany do transportu rower. Przy czym trzeba pamiętać, że najczęściej ze względu na ograniczone gabaryty przesyłek kurierskich czy pocztowych, będziemy musieli rower rozkręcić. Jeśli zastosujemy karton rowerowy, wystarczy z reguły, że odkręcimy przednie koło, zdemontujemy pedały, kierownicę oraz siodełko ze sztycą.

Błędy przy pakowaniu

Bezpieczny transport jednośladu to nie tylko odpowiednio dobrane opakowanie na rower. Niestety, błędy przy pakowaniu, mogą doprowadzić nie tylko do uszkodzenia poszczególnych podzespołów, ale także rozdarcia samego opakowania i np. zgubienia jakichś części. Chcąc naprawdę poprawnie zapakować rower, musimy koniecznie przymocować wszystkie rozkręcone elementy do jego ramy, żeby nie mogły swobodnie przemieszczać się wewnątrz kartonu.

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłek

Wcześniej elementy te najlepiej jest owinąć folią lub tekturą i przyczepić je do ramy za pomocą plastikowych opasek zaciskowych. Samą ramę, zwłaszcza w miejscach, w których planujemy zamocować poszczególne elementy, także należy zabezpieczyć przed otarciami. Ważne jest, aby po odkręceniu przedniego koła, obłożyć folią lub tekturą widelec roweru, który bez takiej ochrony, mógłby przebić powierzchnię opakowania.

Warto też zadbać o odpowiednie wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie rowerowym, co dodatkowo zamortyzuje gwałtowne przemieszczanie kartonu lub jego upadek. Może to być folia bąbelkowa lub zwykła, zgnieciona makulatura czy styropian. Dobrze jest również wybrać opcję transportu z naklejką: ostrożnie lub uwaga szkło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here