Jak wygląda pomoc prawna dla frankowiczów

Frankowicze, czyli osoby, które zdecydowały się na kredyt we franku szwajcarskim miały na tym skorzystać, a tak wcale nie jest. Co więcej, straciły na tym masę pieniędzy i nerwów. O ile, tych drugich nie ma szansy na odzyskanie, o tyle pieniądze można odzyskać, dzięki temu, że zapadł korzystny wyrok sądu. Jak wygląda pomoc prawna dla frankowiczów? I na co mogą oni liczyć?

Kancelaria prawna

Kiedyś nie było to tak popularne, ale w obecnych czasach można znaleźć wiele kancelarii prawniczych specjalizujących się w kredytach frankowych. Właściwie nie ma się czemu dziwić, ponieważ wynikło to z potrzeby rynku. Coraz więcej osób poczuło się oszukanych i szukali oni specjalistów, którzy byli gotowi do tego, aby stanęli oni w ich obronie. Tak więc coraz większa liczba kancelarii prawniczych musiała przygotować się w solidny sposób do tego, aby zaoferować swoim klientom konkretną i rzetelną pomoc. Jeżeli i my mamy  problem z kredytem frankowym, w pierwszej kolejności musimy wybrać dobrą kancelarię. Pamiętajmy o tym, aby kierować się opiniami innych osób. W końcu, jeżeli mamy walczyć o swoje, to z dobrym prawnikiem przy boku.

O co walczyć?

Frankowicze mogą walczyć o jedną z dwóch rzeczy. Pierwsza to unieważnienie umowy kredytu frankowego. Druga sprawa to uznanie poszczególnych, zamieszczonych w umowie klauzul za niedozwolone. Która z tych opcji jest lepsza? To wszystko zależne jest od tego z jaką dokładnie umową mamy do czynienia. Kancelaria prawna przeprowadzi dogłębną analizę umowy i zaoferuje klientom najkorzystniejszą pomoc. Na czym polega unieważnienie umowy kredytu frankowego? Jest to rozwiązanie, które prowadzi do zwrotu dotychczasowych świadczeń przez obie strony. W skrócie można powiedzieć, że my oddajemy bankowi pieniądze za kredyt, a on oddaje nam to, co bezpłatnie nam policzył jako rosnącą walutę franka szwajcarskiego. Druga opcja polega na przewalutowanie kredytu na polskie złotówki. Umowa nadal będzie obowiązywać, ale nie trzeba będzie obawiać się tego, że będziemy musieli spłacać go w niekorzystnej dla nas walucie.

Pomoc prawna dla frankowiczów

Niezależnie od tego, czy ktoś już kredyt we franku szwajcarskim spłacił, czy też jest w trakcie jego spłacania – powinien zdecydować się na taką formę pomocy prawnej, aby móc walczyć o swoje. Tak, są osoby, które nie miały z tym problemu. Nie musiały przejmować się tym, że rosnąca waluta franka szwajcarskiego dobije ich domowe finanse. Warto jednak poddać dokładnej analizie umowę, jeżeli czujemy, że zostaliśmy oszukani. Uda nam się to, jeżeli skorzystamy z pomocy prawnej. Adwokat dokładnie przeanalizuje naszą umowę, a my będziemy wiedzieć na czym dokładnie stoimy. Ile pieniędzy możemy zyskać? Czasem taka współpraca okaże się niezbyt opłacalna, dlatego lepiej w pierwszej kolejności zrobić rozeznanie. Prawnik poinformuje również klienta o tym, czy zostanie wytoczona oficjalna sprawa sądowa, czy też będzie prowadzone postępowanie polubowne przy Rzeczniku Finansowym. Ostatnia opcja to zawezwanie do próby ugodowej.

Więcej informacji znajdziecie na: https://kancelariafrankowicza.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here