Jak zoptymalizować Google My Business i poprawić swoją widoczność w wyszukiwarce lokalnej

W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie potrzebują produktu lub usługi, zazwyczaj zaczynają od poszukiwań w Internecie, a kiedy są gotowi do dokonania zakupu, sprawdzają firmy znajdujące się w ich pobliżu. Jeśli więc chcesz, aby więcej osób odwiedziło Twój sklep, zarówno fizycznie, jak i online, powinieneś zbudować silną strategię lokalnego SEO, której centralnym elementem będzie solidna lista Google Moja Firma. Aby konto Google Moja Firma działało dla Ciebie dobrze, musisz je odpowiednio skonfigurować. Oznacza to zapewnienie, że informacje o Twojej firmie są kompletne, dokładne i aktualne, a także spójne z wszystkimi innymi listami online.

W tym artykule pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o optymalizacji Google Moja Firma, a także podpowiemy, jak korzystać z jej najnowszych funkcji.

Co to jest Google Moja Firma?

Czy wiesz, że cztery na pięć osób, które dokonują lokalnego wyszukiwania, dzwonią lub odwiedzają sklep tego samego dnia? I że 46% wszystkich wyszukiwań w Google szuka informacji lokalnych? Być może zadajesz sobie pytanie: Więc co to wszystko dokładnie oznacza? I jak zarejestrować swoją firmę w Google? Google Moja Firma (GMB) to darmowe narzędzie stworzone przez Google, aby pomóc firmom zarządzać swoją obecnością w wynikach wyszukiwania i rosnącym portfolio usług komunalnych firmy. Umożliwia ono utworzenie lokalnego wpisu biznesowego i dodanie odpowiednich informacji – dokładnej nazwy i kategorii firmy, lokalizacji, godzin otwarcia, zdjęć, opinii klientów, aktualizacji działalności, listy produktów i innych.

Korzyści z Google My Business

Konto GMB to doskonałe narzędzie do poprawy strategii lokalnego SEO Twojej marki. Pozwala kontrolować profil firmy i jej obecność w sieci, komunikować się z klientami i generować więcej leadów. Ponadto, dzięki niemu Twoja firma pojawia się bardziej widoczna w wynikach Map Google oraz w Panelu Wiedzy.

Jednak profil biznesowy i konto biznesowe to dwie różne rzeczy. Twój profil to sam wpis, który może i najprawdopodobniej zostanie wyróżniony w Google nawet bez Twojego udziału.

Na przykład, ktoś, kto odwiedza Twój sklep, może zaznaczyć go na Mapach Google. Ponadto Google może zidentyfikować adres na Twojej stronie internetowej, połączyć go z fizyczną lokalizacją i automatycznie utworzyć wpis. Dopóki nie zarejestrujesz swojego profilu, nie będziesz miał żadnej kontroli nad tymi informacjami.

Jeśli zastanawiasz się „Jak zarejestrować moją firmę w Google?”, proces jest dość prosty. Po pierwsze, musisz zarejestrować się w Google Moja Firma, a następnie możesz utworzyć profil dla swojej firmy lub przejść przez procedurę weryfikacji własności istniejącego profilu. Umożliwia to dodawanie i usuwanie informacji, zarządzanie wyglądem wpisu oraz publikowanie aktualizacji. Najlepiej jest więc wziąć władzę we własne ręce.

Jak zarejestrować moją firmę w Google?

Założenie konta Google My Business jest w 100% darmowe i całkiem proste. Razem z https://efectownia.pl/prowadzenie-social-media/ prześledźmy ten proces razem.

Krok 1. Przejdź do oficjalnej witryny Google My Business
Odwiedź stronę https://www.google.com/business/ i zaloguj się za pomocą swojego konta Google. Możesz użyć istniejącego konta, lub utworzyć nowe. Upewnij się tylko, że logujesz się za pomocą firmowego adresu e-mail – tj. email-name@company.com.

Krok 2. Wypełnij dane swojej firmy
Zacznij wpisywać nazwę swojej firmy. Jeśli nie pojawi się ona w menu rozwijanym, kliknij Dodaj firmę do Google.

Krok 3. Pokaż klientom, gdzie mogą Cię znaleźć
Jeśli masz fizyczny sklep lub biuro, które klienci mogą odwiedzić, następnym krokiem jest wpisanie adresu firmy. Aby mieć pewność, że te informacje są dokładne, musisz umieścić znacznik lokalizacji na Mapach Google.

Krok 4. Podaj dane kontaktowe firmy
Podaj numer telefonu i adres strony internetowej. Jeśli nie masz jeszcze strony internetowej, masz trzy opcje:

  • Możesz podać swoją stronę na Facebooku lub Instagramie.
  • Możesz kliknąć na Nie potrzebuję strony internetowej.
  • Google może automatycznie utworzyć dla Ciebie bezpłatną witrynę.

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy i social media działa dobrze dla Ciebie, to świetnie. Jednak zalecamy, aby rozważyć pomoc https://efectownia.pl/prowadzenie-social-media/ lub nawet budowę własnej strony internetowej wcześniej niż później. WordPress to świetna platforma, na której można zacząć i może pomóc Ci skalować swoją działalność, nawet jeśli nie masz żadnych specjalnych umiejętności technicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here