Kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę języka?

0
1356

Wielu rodziców, których pociechy odrosły już nieco od ziemi, zastanawia się, kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę języka? Oczywiście, mowa tutaj o jakimkolwiek języku obcym, którego przyswajanie powinno być rozpoczęte jak najwcześniej. Wszyscy wiemy, że dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, niezależnie od tego, czy chodzi o otaczający je świat czy język.

W swoim ojczystym języku każdego dnia poznają nowe słowa, choć wcale nie jest to ich celem nadrzędnym. Z tego właśnie powodu, powinny poznawać również inne języki, i to jak najwcześniej. Mogłoby się wydawać, że zmuszanie dziecka do nauki kolejnego języka to odbieranie mu, w pewnym sensie, dzieciństwa. Nic jednak bardziej mylnego!

Dzieci, zwłaszcza te kilkuletnie, które jeszcze nie chodzą do szkoły, nawet nie zauważają, że się czegoś uczą. Co więcej, kiedy zdobywają nową wiedzę, są podekscytowane i cieszą się z tego faktu. Dlatego też, nauka języka angielskiego dla dzieci (bądź też jakiegokolwiek innego języka, tak naprawdę) jest bardziej zabawą, niż realną nauką.

Kiedy maluchy zaczynają przyswajanie słówek w nowym języku, wcale nie zastanawiają się nad tym, czy właśnie uczą się czegoś nowego i czy to zapamiętają. Po prostu bawią się i poznają nowe słowa, które prawdopodobnie zostaną z nimi już na zawsze, pod warunkiem oczywiście, że nauka języka nie pozostanie na jakimś etapie porzucona.

Rodzice mogą na początku sami uczyć swoje pociechy nowych słówek, tłumaczyć im, że przedmiot, który już znają, posiada także swoją nazwę w innym języku. To naprawdę dobry sposób na start, zwłaszcza z dziećmi, które do szkoły pójdą dopiero za 2-3 lata. Do tego czasu zdążą bowiem oswoić się już z ideą nowego języka, osłuchają się z nim i będą znały jego solidne podstawy. Gdy zaś pójdą do szkoły, będzie im znacznie łatwiej wdrożyć się w szkolną naukę języka.

Kursy językowe dla dzieci

Jeśli jednak dziecko się niecierpliwi, a rodzic chciałby rozwijać w nim pasję do języka, to doskonałym pomysłem może być zapisanie go do szkoły językowej. Wiele z nich specjalizuje się w nauczaniu maluchów właśnie, które stanowi przecież niemałe wyzwanie.

Dobrym przykładem mogą być kursy języka dla najmłodszych w szkole Earlystage. Już po raptem kilku lekcjach w tej szkole dziecko w sposób zauważalny rozwinie swoje kompetencje językowe w zakresie języka angielskiego. Każdy rodzic powinien poważnie rozważyć zapisanie swojego dziecka do tej szkoły, jeśli zależy mu na tym, by maluch rzeczywiście polubił się na dobre z językiem obcym i nie miał z nim problemów w późniejszej edukacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here