Kredyt na 10 000zł

Dla jednych 10 tysięcy złotych to dużo pieniędzy, dla innych niekoniecznie, ale dla większości to pokaźna sumka, z którą można wiele sensownego zrobić. Co na przykład?

Zdecydowanie warto być oszczędnym i odkładać pieniądze, jednak dobrze też zastanowić się, co zrobić z takimi środkami. Przy bardzo niskich obecnie stopach procentowych i dość wysokiej inflacji odłożone pieniądze szybko tracą na wartości, powinniśmy więc mieć pomysł, by w coś je zainwestować lub wydać je sensownie, kupując przydatny sprzęt. Żeby je pomnażać trzeba mieć wiedzą na temat inwestowania – jeśli jej nie mamy lepiej odpuścić, bo zamiast zyskać, szybko i boleśnie stracimy. Zastanówmy się więc lepiej, na co wydać 10 000zł?

Zróbmy coś w mieszkaniu

Każdy, kto w ostatnim czasie planował remontować lub remontował mieszkanie, wie, z jakimi kosztami się to wiąże. Wystarczy sprawdzić, ile kosztują materiały budowlane, by szybko zrozumieć, że potrzeba na ten cel pokaźnej sumy gotówki. Dziesięć tysięcy złotych to już jednak spora kwota, za którą można wiele zrobić. Choćby odświeżyć mieszkanie, usuwając stare tapety i naklejając nowe bądź malując ściany na inny kolor.

Za tę kwotę można pozbyć się wielu starych mebli i kupić coś lepszego. Tyle pieniędzy też w zupełności wystarczy, by kuchnia nabrała nowej jakości. Tak samo łazienka, choć patrząc na ceny sanitariatów, płytek i innych elementów aranżacyjnych być może trzeba będzie dobrać trochę środków, na przykład biorąc kredyt w serwisie Bankier smart. Niemniej, 10 000 złotych to już dość sporo, żeby twoje miejsce do życia było wygodniejsze i przyjemniejsze.

A może lepszy samochód?

Dziesięć tysięcy złotych to dość wystarczająca suma, żeby kupić porządny kilkuletni samochód. Oczywiście, wszystko zależy od marki pojazdu. Wiadomo, że za tę sumę łatwo znaleźć porządną Skodę lub Opla Corsę, ale już w przypadku takich firm jak BMW czy Mercedes możemy mieć problem. Tym bardziej nie mamy szans na nowy samochód z salonu, ale przecież nie o to tu chodzi. Najważniejsze to wymienić stary, wysłużony model na nowszy, który posłuży przez kolejne lata.

Błogi relaks w tropikach?

Chociaż pandemia koronawirusa nie pozwala snuć wakacyjnych planów, to jednak każdy człowiek musi trochę odpocząć, odcinając się od coraz bardziej stresującej rzeczywistości. Najlepiej to zrobić wyjeżdżając gdzieś daleko, gdzie komunikaty o pandemii nie będą docierać z wielką intensywnością, gdzie również sprawy zawodowe odejdą na dalszy plan.

Za 10 000 złotych można sobie sprawić prawdziwą podróż życia. Oczywiście, wszystko wymaga planu i ustalenia budżetu, bo w zależności od tego, do jakiego kraju chcemy się udać, suma pieniędzy może szybciej lub wolniej topnieć. Mimo to mamy pewność, że za tak pokaźny zastrzyk gotówki, uda nam się pojechać do odległego kraju, gdzie problemów brak, a pogoda zdecydowanie lepsza.

Przemyślmy to, by mądrze wydać 10 000 złotych. Jak udowodniliśmy w artykule, za tę sumę można naprawdę wiele zrobić, lecz wszystko oczywiście wymaga mądrego planu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here