Studia, a zwłaszcza studia w innym mieście na wymarzonym kierunku potrafią być drogie. Nie każdy ma bogatych rodziców i nie każdego na to stać w takiej sytuacji z pomocą może przyjść kredyt studencki. Jest to atrakcyjna oferta finansowa skierowana głównie jak sugeruje nazwa dla studentów jednak mogą z niego również skorzystać doktoranci uczelni wyższych również na atrakcyjnych zasadach.

Kredyt jest przeznaczony dla wszystkich studentów, mogą zaciągnąć go zarówno studenci studiów dziennych jak i zaocznych, uczący się na uczelniach publicznych jak i nie publicznych, jedyny warunek to taki, że studia trzeba rozpocząć przed 25 rokiem życia. W dodatku kredyt można zaciągnąć w dowolnym okresie studiów może być to pierwszy rok, a może być to ostatni rok. Kredyt studencki wypłacany jest w comiesięcznych ratach o wysokości 600 złotych przez okres nie dłuższy niż 6 lat. Świadczenie jest wypłacane w trakcie trwania nauki czyli w okresie wolnym od studiów ( okres wakacyjny ) pieniądze nie są wypłacane, nie są również wypłacane co jest raczej zrozumiałe, gdy ktoś przerwie studia.

Kolejnym plusem tego kredytu jest to, że daje on nam czas na ustatkowanie się i jego spłata zaczyna się dopiero po dwóch latach od zakończenia studiów. Kredyt spłaca się jak każdy inny czyli w co miesięcznych ratach przy czym okres jego spłaty jest dwa razy dłuższy niż okres na jaki został on pobrany czyli jeśli zaciągnęliśmy kredyt na 4 lata to mamy 8 lat na jego spłatę. Jest również atrakcyjnie oprocentowany jego oprocentowanie to połowa wartości stopy redyskontowej NBP. Odsetki odciążają nas dopiero, gdy zaczniemy spłacać kredyt wcześniej pokrywane są z innego źródła np. Funduszu Kredytów Studenckich.

Z pewnością każdy kto w trakcie studiów ma problemy finansowe zadaje sobie pytanie czy warto się zadłużać? Wprawdzie jest to już na start po zakończeniu szkoły odciążenie finansowe, ale jest on na bardzo korzystnych warunkach zatem jeśli ktoś ma kłopoty finansowe może go zaciągnąć nie ma tu żadnych ukrytych kosztów.

OLIWKOWO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here