Krzesła biurowe dla wymagających

Krzesła biurowe należą do najważniejszych elementów wyposażenia biura. To od nich zależy, czy nasza praca, a także praca naszych pracowników będzie komfortowa. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach przekonuje, że w przypadku krzeseł i foteli biurowych nie możemy iść na kompromis. Potrzebujemy produktów najwyższej jakości, zwłaszcza gdy nasza praca ma charakter siedzący. Na co należy zwracać uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Sprawdź popularne produkty na https://nonameoffice.pl/krzesla-i-fotele-biurowe/

Czas, który spędzamy w pracy jest kluczowy

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego krzesła biurowego zadajmy sobie pytanie ile czasu przy nim spędzamy. Czy jest to pięć godzin, osiem godzin, czy może dwanaście godzin. Są firmy, w których praca toczy się przez całą dobę, a krzesła i fotele biurowe są użytkowane praktycznie przez cały czas. Wówczas najlepiej jest inwestować w modele, przeznaczone do użytkowania całodobowego. Powinny one być doskonale wyprofilowane i wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Krzesło biurowe musi być ergonomiczne

Jedną z najważniejszych cech krzesła lub fotela biurowego jest ergonomiczne wykonanie. Dzięki niemu można zminimalizować skutki uboczne, które towarzyszą długotrwałej pracy (na przykład bóle kręgosłupa). Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby podczas oglądania różnych modeli krzeseł sprawdzić, czy posiadają one regulowaną wysokość siedziska. Ustawienie odpowiedniej wysokości krzesła jest niezwykle ważne dla pracownika. Odpowiednia wysokość to taka, która pozwala nam na postawienie całej stopy na podłodze (przy plecach przyciśniętych do oparcia krzesła).

Również wysokość oparcia powinna być regulowana. Dzięki niej możemy ustawić oparcie w taki sposób, żeby było zgodne z krzywizną naszego kręgosłupa. Profesjonalne krzesła biurowe posiadają regulowaną głębokość siedziska. Jest ona bardzo ważna zwłaszcza w przypadku krzeseł, które docelowo mają służyć wielu pracownikom (krzesło biurowe ma być wygodne dla osób o różnej budowie ciała). Ważny jest także kąt siedzenia – musi być ono pochylone lekko do przodu, w taki sposób, żeby nasze biodra były nieco wyżej niż kolana.

Idealny fotel biurowy to taki, w którym siedzisko i oparcie podąża za ruchami użytkownika.

Co jeszcze warto wiedzieć o krzesłach biurowych?

Wybierając krzesła biurowe powinniśmy zastanowić się nad wysokością oparcia. W salonach mebli biurowych w Katowicach znajdziemy zarówno krzesła posiadające niskie, jak i wysokie oparcia. Jest to sprawa bardzo indywidualna. Osoby niskie wybierają oparcia niskie, natomiast osoby wyższe – wysokie. Jeżeli kupujemy krzesła do biura, w których pracuje więcej osób – musimy iść na kompromis.

Ważnym elementem krzesła biurowego jest zagłówek. Zadaniem tego elementu jest odciążenie szyi i ramion. W idealnym przypadku zagłówek znajduje się na wysokości szyi pracownika.

Bardzo wygodne są krzesła biurowe posiadające podłokietniki. Zadaniem podłokietników jest łagodzenia napięcia barków. Warto zdecydować się na krzesła biurowe, które posiadają regulowane podłokietniki.

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach jest zdania, że wyjątkowo komfortowe (zwłaszcza latem) są krzesła wykonane z oddychającej siatki. Dzięki nim nawet podczas długiego siedzenia nie będziemy się pocić.

Krzesła, które pasują do naszego biura

Choć ergonomia i wysoka jakość wykonania są najważniejsze, krzesło biurowe musi się dobrze prezentować. Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach jest zdania, że gdy uda się nam znaleźć krzesła wygodne, nie powinniśmy mieć większych problemów z dopasowaniem ich do naszego biura. Wiele modeli krzeseł i foteli biurowych dostępnych jest w różnych kolorach. Kupimy krzesła z obiciem materiałowym, a także wykonane ze skóry naturalnej bądź syntetycznej.

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi swoim klientom kupowanie krzeseł i foteli biurowych renomowanych producentów. Choć krzesła biurowe są dostępne nawet w supermarketach, jedynie modele stworzone przez profesjonalistów są w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez wielogodzinną siedzącą pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here