Kurtka do biegania

Nieprzyjemne jesienno-zimowe warunki nie są powodem, aby rezygnować z aktywności na zewnątrz. Jest to natomiast idealna okazja na przegląd swojej biegowej szafy, zwłaszcza, jeżeli planujemy aktywność o obniżonej intensywności. Przy deszczowych oraz wietrznych dniach warto postawić na wybór odpowiedniej kurtki. To właśnie za tą częścią garderoby najczęściej będziemy rozglądać się o tej porze roku myśląc o bieganiu. Jaką kurtkę jednak wybrać? Jakie warunki musi ona spełnić, aby sprostać naszym wymaganiom?

Dobra kurtka przeciwdeszczowa – brak wymówki dla biegacza!

Jaką kurtkę do biegania wybrać? To pytanie zadaje sobie coraz większa część biegaczy, szczególnie, gdy nadchodzi jesień, a potem zima. Aura w te pory roku nie pozwala nam zapomnieć o istnieniu opadów, a co więcej bardzo często towarzyszy temu potęgujący wrażenie chłodny wiatr. Nie od dziś wiadomo, że niesprzyjające warunki pogodowe są doskonałą wymówką dla każdego biegacza.

Pewna teza sportowa mówi jednak, iż nie ma złej pogody, a jedynie źle ubrani ludzie. Bieganie zarówno jesienią, jak i zimą nie powinno sprawić nam żadnego problemu. Wystarczy zadbać jedynie o to, aby nie wyziębić się lub nie przewiać. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni ubiór mający niemały wpływ na nasz komfort podczas treningu.

Kurtka do biegania stanowi jeden z tych elementów odzieży, który ułatwi nam zrealizowanie zaplanowanej aktywności podczas mroźnych dni, lekkich opadów deszczu, a także śniegu. Pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku – kiedy w pobliżu szaleje „halny” a nad morzem mamy do czynienia ze słynnym „10 w skali Beauforta”, warto odpuścić trening na dworze i wybrać bieżnię domową, która będzie doskonałą alternatywą.

Kurtki do biegania – rodzaje

Kurtki do biegania to specjalny rodzaj odzieży zapewniający wygodę oraz ruch. Co więcej, są one lekkie, a po złożeniu zajmują naprawdę niewiele miejsca. Bez problemu możemy zatem schować ją do plecaka, a nawet kieszeni. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy ruszamy w trasę i nie chcemy zabierać ze sobą zbyt wielu rzeczy. Istotne jest jednak dobre dobranie warstw w celu zapewnienia pełnego komfortu w trakcie aktywności.

Wyróżniamy trzy główne rodzaje kurtek ze względu na stopień ochrony:

  • kurtki hydrofobowe – zabezpieczają nas przed niewielkimi opadami deszczu oraz śniegu,
  • kurtki wiatroodporne – służą do biegania w suchych, ale wietrznych warunkach,
  • kurtki wodoodporne – chronią nas podczas długich biegu w intensywnym deszczu.

Wietrzna pogoda oraz mroźne dni – jakiej kurtki potrzebujesz?

Podczas wietrznej pogody doskonałym wyborem będą kurtki wiatroodporne! Dostępne są one zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Sprawdzą się one nie tylko w wietrzne dni, ale i pierwsze chłodniejsze chwile, jako jedyna warstwa, która ochroni nas przed chłodem. Podczas zimowej aury natomiast, wybierzmy kolejną warstwę, która zabezpieczy nas przed panującym mrozem. Co więcej, jeżeli na dworze pada delikatny deszcz, będzie ona również świetnym wyborem.

Wybierz kurtkę do biegania dostosowaną do Twoich potrzeb!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here