Laser diodowy depilacja szybka bez efektu odrastania włosów

0
2194

W wielu salonach kosmetologicznych usuwanie niechcianego owłosienia odbywa się za pomocą lasera diodowego o długości fali 808 nm. Dzisiaj to depilacja laserowa jest uważane za najskuteczniejszy sposób pozbycia się włosów z różnych partii ciała. Jeżeli kosmetolog używa do zabiegu lasera diodowego depilacja jest skuteczna i dobrze tolerowana przez pacjentów. Fala o takiej długości działa na melanocyty włosowe nie powodując uszkodzenia naskórka.

Właściciele salonów piękna poszukują wysokiej, jakości laserów diodowych, które przyciągną pacjentów oczekujących bezpiecznych i prawie bezbolesnych zabiegów do usuwania owłosienia. Firma Medika wyprodukowała laser diodowy (808 nm) oraz trio laser o trzech długościach fali, dając możliwość optymalnego wyboru.

Laser diodowy depilacja każdego obszaru ciała

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg kosmetologiczny, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na długi czas, u niektórych osób na całe życie. W przypadku lasera diodowego depilacja problematycznych obszarów ciała powoduje, że stają się one gładkie i bardzo atrakcyjne. Wiązka lasera diodowego działa powierzchownie, to wystarczy, aby uszkodzić cebulkę włosową, znajdującą się na tej głębokości. Laser diodowy widzi tylko melaninę pigmentową, która znajduje się w mieszku włosowym i wpływa na pigment. Następuje zniszczenie pigmentu tzw. selektywna fototermoliza, podczas gdy cebulka włosa jest zniszczona.

W ten sposób stopniowo osiągany jest efekt gładkiej skóry: mieszki włosowe znikają wraz z włosami. Przy oddziaływaniu lasera diodowego depilacja jest efektywna, ale uszkodzone włosy nie wypadają natychmiast, ale 10-21 dni po zabiegu, dlatego osiągnięty wynik można ocenić nie wcześniej niż 3-4 tygodnie po zabiegu. Owłosienie z nóg, rąk, pleców, strefy bikini zniknie bezpowrotnie.

Wskazania do wykorzystania lasera diodowego – depilacja różnego typu włosów

  • Włosy od ciemnego do jasnobrązowego
  • Wrastanie włosów z tworzeniem ciemnych pigmentowanych plam w miejscu wrastających włosów
  • Podrażnienie od depilacji maszynką do golenia i / lub produktami do golenia
  • Twarde włosy, które nie dają wrażenia gładkiej skóry, nawet po goleniu brzytwą lub usuwaniu kremem
  • Nietolerancja woskowania lub elektrolizy.

Laser diodowy (808nm) Medika Premium – wygoda dla pacjenta i kosmetologa

Wyprodukowany w Polsce laser diodowy Medika wyposażono w głowice o dużym rozmiarze (12×12), co pozwala kosmetologom wykonać zabiegi usuwania owłosienia na dużych obszarach ciała. Producent zadbał o komfort pacjentów i zastosował w urządzeniu automatyczny system chłodzący, (0~4ºC), który reguluje obieg chłodziwa.

Gdy kosmetolog przeprowadza procedurę laserem diodowym depilacja jest ustawiona indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Specjalista może ustawić moc, częstotliwość, czas impulsu oraz poziom chłodzenia. Laser wyprodukowany przez firmę Medika posiada obudowę wykonaną z plamoodpornego materiału Corian, który przy prawidłowej konserwacji nie będzie narażony na namnażanie się grzybów i pleśni.

Urządzenie pracuje w częstotliwości 1 – 10 MHz z czasem impulsu 10 ms – 500 ms. Dokonując zakupu lasera diodowego 808nm Medika, można skorzystać z certyfikowanych szkoleń prowadzonych przez profesjonalistów. Kosmetolog będący jego uczestnikiem otrzyma certyfikat potwierdzający znajomość obsługi urządzenia.

Jak działa laser diodowy – depilacja?

  • Impulsy światła emitowane przez laser diodowy (808 nm) są zamieniane na ciepło
  • Włos oddaje ciepło do mieszka włosowego
  • Ciepło całkowicie uszkadza komórki rozrodcze mieszka włosowego
  • Mieszek włosowy nie może już wytworzyć nowego włosa

Kiedy depilacja laserowa jest nieefektywna?

Laser nie widzi włosów bez pigmentu melaniny: siwych, czerwonych, bardzo białych, blond. Włosy bez pigmentów słabo nadają się do terapii laserowej, a jedynym rezultatem ich usuwania może być przerzedzenie o 10-30% po zabiegu. Rozjaśnienie i opóźnienie wzrostu są również uważane za pozytywny efekt. Przy zaburzeniach hormonalnych i różnicach hormonalnych wzrost włosów na ciele zachowuje się nieprzewidywalnie.

Dzieje się tak: podczas ciąży, podczas karmienia dziecka, podczas przyjmowania leków antykoncepcyjnych, z chorobami zależnymi od hormonów (mięśniaki, torbiele endometriozy, mastopatia itp.). W takich przypadkach trudno jest zagwarantować długotrwałe wyniki.

Laserowe usuwanie owłosienia – laser diodowy depilacja falą 808nm

Laser diodowy Medika to nowoczesny i zaawansowany technologicznie lider w laserowym usuwaniu włosów, automatycznie wykrywa zawartość melaniny, aby ustawić precyzyjne parametry procedury. Bezbolesne usuwanie włosów dzięki automatycznemu systemowi chłodzącemu eliminuje możliwość poparzenia.

Istota metody depilacji jest następująca: energia cieplna wiązki laserowej, która jest dostarczana z emitera urządzenia do skóry, jest selektywnie (bez wpływu na skórę) absorbowana przez pigment melaninę mieszków włosowych. W wyniku tego efektu następuje natychmiastowe nagrzewanie i denaturacja struktur cebulki włosowej. Mieszek włosowy jest stopniowo niszczony, a włosy z niego przestają rosnąć.

Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/content/31-laser-diodowy-depilacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here