Lauren Kate - książki autora

Odwiedzając kolejne księgarnie, możemy odnieść wrażenie, że w dzisiejszych czasach czytelnicy mają niemal nieskończone możliwości wyboru ulubionych publikacji. Niezależnie od tego, czy lubimy powieści obyczajowe, kryminalne czy fantastyczne, wszędzie znajdziemy coś dla siebie. Narzekać nie mogą nie tylko dorośli, ale także nastolatkowie. Jednym z twórców fantastyki młodzieżowej jest Lauren Kate – książki autora znalazły się nawet na szczycie listy bestsellerów New York Timesa.

Rynek powieści młodzieżowych

Niewielu autorom udało się zdobyć tak duże uznanie, jak kilku najbardziej znanym twórcom powieści dla młodych czytelników. Nie brakowało jednak osób, które próbowały powtórzyć sukces J.K. Rowling, Stephanie Meyer czy Suzanne Collins. Udawało im się to z lepszym lub gorszym skutkiem, bowiem odbiorców tych treści nie brakowało. Fani “Harry’ego Pottera” i “Zmierzchu” z utęsknieniem czekali na kolejne historie, które pozwoliłyby im przenieść się do świata magicznych stworzeń.

Wykorzystała to Lauren Kate – książki autora idealnie wpasowały się w schemat uwielbianych przez młodzież historii. Pisarka bacznie obserwowała panujące na rynku trendy i postarała się zaspokoić oczekiwania czytelników. Nie ukrywała jednak inspiracji prawdziwymi postaciami czy osobistymi przeżyciami. Jej mąż był podobno pierwowzorem jednego z bohaterów jej najpopularniejszej powieści.

Lauren Kate – książki autora, które zdobyły listy bestsellerów

Pierwszą powieścią, którą wydała Lauren Kate – książki autora ukazują się na rynku od 2009 roku – była “Zdrada Natalie Hargrove”. Jednak to nie ona przyniosła pisarce popularność. W tym samym roku wydano jej drugą książkę, czyli pierwszy tom serii “Upadli”. Historia nastolatków i aniołów oparta na skrywanych tajemnicach, miłości i poczuciu wyobcowania okazała się prawdziwym hitem sprzedażowym. Studio Columbia Pictures szybko postarało się o prawa do jej ekranizacji.

Sukces przełożył się oczywiście na wydawnicze plany Lauren Kate – książki autora z serii “Upadli” ukazywały się regularnie. Ostatecznie cykl nie zamknął się jedynie w kilku tomach – powstały również zbiory opowiadań, których akcja została umiejscowiona w stworzonym przez autorkę świecie.

Popularnością cieszy się także inna seria autorstwa Lauren Kate: “Teardrop”. Jej powieści znajdziesz w Skupszopie – sklepie internetowym z nowymi i używanymi egzemplarzami książek. Jeśli poszukujesz literatury przeznaczonej dla dorosłych, zerknij na powieść pt.: “By any other name”. Lauren Kate twierdzi, że opisana przez nią historia wydarzyła się naprawdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here