Leasing samochodów

Leasing to coraz chętniej stosowana forma umowy cywilnoprawnej, polegająca na przekazaniu praw do korzystania z danego przedmiotu lub maszyny. Z leasingu korzystają najróżniejsze osoby – zarówno przedsiębiorcy, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i osoby prywatne. W ostatnich latach na popularności zyskuje leasing samochodów – szczególnie tych droższych, na których zakup nie każdy może sobie pozwolić. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – dlaczego leasing samochodu jest opłacalny oraz gdzie szukać zaufanego i atrakcyjnego leasingodawcy.

Leasing – na czym polega? Krótkie wprowadzenie do teorii leasingu

Leasing to rodzaj umowy, która przypominać może najem bądź dzierżawę. Polega bowiem nie tyle na uzyskaniu prawa własności danego przedmiotu, co prawa do swobodnego korzystania z niego, zgodnie z własnym, indywidualnym zapotrzebowaniem. Osoby korzystające z leasingu nazywane są leasingobiorcami.

Wymienić można różnorodne korzyści wynikające z przystąpienia do umowy leasingowej. Z perspektywy leasingobiorcy jest to przede wszystkim – możliwość korzystania z danego obiektu pomimo braku dostępu do odpowiednio dużego kapitału własnego. Mówiąc wprost – leasing jest w wielu przypadkach rozwiązaniem korzystnym dla naszego portfela.

Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju, leasing ma formę umowy, zawieranej pomiędzy dwoma stronami (mowa wówczas o leasingu bezpośrednim). Niekiedy także w leasingu uczestniczyć mogą trzy strony – gdy w nawiązaniu umowy pośredniczy firma specjalizująca się w usługach leasingowych. Leasing może dotyczyć najróżniejszych przedmiotów – najczęściej jednak tych o wysokiej wartości.

Leasing samochodów – dlaczego warto z niego korzystać?

Leasing samochodów to usługa zyskująca na popularności w ciągu ostatnich lat. Szczególnie chętnie przystępujemy do leasingu tych pojazdów, których cena przekracza sumy pięciocyfrowe. Wbrew pozorom, po leasing takich samochodów sięgają nie tylko przedsiębiorcy, ale sporadycznie także – z różnych powodów – osoby prywatne.

Leasing samochodu pozwala nam korzystać z pojazdu wysokiej jakości pomimo braku dostępu do środków pozwalających na jego zakup. Dlatego, z leasingu samochodów korzystają często przedstawiciele handlowi, menadżerowie wysokiego szczebla oraz pracownicy korporacji i wielkich przedsiębiorstw. W ich wypadku korzystanie z samochodu „z wysokiej półki” jest elementem własnej prezencji, świadczącym o wysokim statusie zawodowym oraz dużej odpowiedzialności.

Audi leasing

Leasing samochodów marki Audi zyskuje na popularności z uwagi na wyjątkowość tych pojazdów. Dotyczy to między innymi samochodów elektrycznych produkowanych przez to przedsiębiorstwo. Wśród tych chętnie używanych wymienić należy Audi e-tron, wysokiej jakości pojazd produkowany od 2018 roku. Wysoka cena zakupu tego samochodu jest oczywiście konsekwencją jego wyjątkowej konstrukcji oraz wysokiej jakości mechanizmów użytych w jego produkcji. Leasing samochodów Audi jest więc sposobem na uzyskanie dostępu do ich użytkowania, pomimo braku dostępu do odpowiednio dużego kapitału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here