Studia logistyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie bez przyczyny. Absolwenci tego kierunku mogą pracować nie tylko w logistyce, ale również w spedycji i transporcie. Cały sektor TSL nieustannie się rozwija, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży rośnie. Co więcej, absolwenci logistyki bez problemu znajdą również pracę w międzynarodowych firmach – także poza granicami Polski.
Studia logistyczne świetnym wyborem dla osób planujących karierę w sektorze TSL
Zapotrzebowanie na usługi sektora TSL – zarówno na rynku polskim, jak i europejskim – stale rośnie. To efekt rozwijającego się handlu międzynarodowego, zacieśniającej się współpracy gospodarczej między państwami, a przede wszystkim – rosnącego popytu na towary ze strony konsumentów. Z tego względu osoby, które planują karierę w sektorze TSL, nie muszą obawiać się, że będą mieć problem ze znalezieniem pracy.
Niektóre osoby zastanawiają się jednak, jakie studia będą najlepsze, by móc rozpocząć karierę w tej branży. Do pracy w sektorze TSL świetnie przygotują studia logistyczne. Osoby, które zdecydują się na naukę na tym kierunku, zdobędą nie tylko wiedzę niezbędną do definiowania i analizy problemów logistycznych, ale też poznają zasady i kryteria ich rozwiązywania w przedsiębiorstwie, podstawy projektowania i zarządzania infrastrukturą logistyczną czy zasady wyznaczania celów logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. Tym samym zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu logistyki na wszystkich etapach procesu – od planowania, poprzez realizację, aż po rozwiązywanie ewentualnych problemów.
Przy wyborze uczelni warto przyjrzeć się dokładniej programowi studiów. Na przykład studenci Uczelni WSB Merito na kierunku Logistyka uczą się wykorzystywania aplikacji informatycznych stosowanych w logistyce (m.in. takich jak SAP czy FlexSim) czy działania programu Comarch ERP XL, który służy do obsługi magazynów i planowania produkcji. Dzięki temu zdobywają nie tylko wiedzę potrzebną do pracowania w zawodzie, ale również umiejętności pozwalające wykorzystać ją w praktyce. Dodatkowo studenci Uczelni WSB Merito mogą wybierać między różnymi specjalnościami – m.in. takimi jak logistyka i spedycja międzynarodowa, zarządzanie flotą i spedycja drogowa czy procesy i projekty logistyczne (lista dostępnych specjalności może różnić się w zależności od oddziału WSB Merito – z programem kierunku i prowadzonymi specjalnościami można zapoznać się na stronie https://www.merito.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/logistyka).
Praca nie tylko w krajowych, ale i międzynarodowych firmach
To, co może być istotne dla wielu osób to fakt, że absolwenci logistyki są przygotowani zarówno do pracy w krajowych, jak i międzynarodowych firmach. Na przykład we wspomnianych Uczelniach WSB Merito studenci dodatkowo uczą się specjalistycznego języka obcego, dzięki czemu mogą później podjąć pracę również za granicą – za znacznie wyższe wynagrodzenie.
Reklama.