Malarstwo akrylowe – świetny pomysł na artystyczne hobby

0
1348

Czy pamiętasz, ile przyjemności w dzieciństwie sprawiały Ci prace plastyczne? Lekcje plastyki rozwijały wyobraźnię i kreatywność, niezależnie od tego czy trzeba było namalować martwą naturę, czy pejzaż. Jeśli aktualnie zależy Ci na znalezieniu zajęcia, które umożliwi się trochę rozluźnić i zapomnieć o troskach dnia codziennego, to na pewno warto wypróbować swoich sił w malarstwie. Jedną z najpopularniejszych współczesnych technik malarskich jest malarstwo akrylowe.

Malarstwo akrylowe w skrócie

Malarstwo akrylowe, w porównaniu do innych technik, ma stosunkowo krótką historię. Farby akrylowe powstały bowiem dopiero na początku XX wieku. W składzie farb akrylowych występują żywice akrylowe, a podczas ich produkcji zachodzi zjawisko polimeryzacji. W pierwszych latach akryl był tańszą alternatywą dla farb olejnych. Jednak z biegiem czasu zaczęto doceniać jego indywidualne właściwości.

Farby akrylowe posiadają sporo zalet. Szybko schną, są nieprzeźroczyste i odporne na działanie takich czynników jak woda lub światło. Namalowany obraz posiada gładką powierzchnię, a jego kolory są tak jakby lekko lśniące. Nakładanie farb może odbywać się bezpośrednio z pojemnika, jak również z palety.

Akryl jest zalecany osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malarstwem, dlatego może stanowić idealne hobby dla osób, które czują w sobie talent artystyczny. Do malunków z wykorzystaniem farb akrylowych warto zachęcać również dzieci. Tego typu produkty są bowiem bezpieczne dla ich zdrowia i nie powodują alergii.

Co jest potrzebne w malarstwie akrylowym?

W co zatem trzeba się wyposażyć, aby móc tworzyć swoje własne dzieła w technice akrylowej? Na zapleczu malarza powinny się znaleźć:

Jeśli chodzi o farby, to warto kupować produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują, że ich produkty będą przyjazne w stosowaniu i oferowały atrakcyjne kolory. Bez problemu kupimy całe zestawy farb akrylowych, jak również pojedyncze tubki.

Każdy, kto chociaż raz malował farbami, wie jak bardzo ważną rolę odgrywa pędzel. W pracach malarskich z wykorzystaniem akrylu, najlepiej sprawdzają się pędzle syntetyczne o niezbyt twardym włosiu. Pędzle to narzędzia, na których nie warto oszczędzać. Źle dobrane sprzęty malarskie mogą nam bowiem odebrać przyjemność z wykonywanego hobby. Godne polecenia są komplety pędzli, które zawierają pędzle okrągłe i płaskie o różnych rozmiarach.

Gdzie kupić najlepszej jakości farby i narzędzia?

Idealnym adresem dla osób zajmujących się malarstwem jest sklep internetowy Maluje.pl. W katalogu produktów znaleźć można wszelkie niezbędne narzędzia do malowania farbami. Sprzedawca stara się, aby w ofercie dostępne były wysokiej jakości artykuły w atrakcyjnych cenach.

W sprzedaży są farby i narzędzia plastyczne pochodzące od najlepszych producentów, takich jak: Golden (w tym: Golden Heavy Body, Golden Open, Golden Fluid), Winsor&Newton (w tym: Winsor&Newton Professional Acrylic, Winsor&Newton Galeria), Talens Amsterdam, Reeves Acrylic. Początkującym artystom przydać mogą się specjalnie dla nich skomponowane zestawy do akrylu zapakowane w praktyczną walizkę. Warto wspomnieć, że zapisując się na newsletter sprzedawcy, otrzymuje się 5% zniżkę na pierwsze zamówienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here