Marzysz o tym, by lepiej posługiwać się programem Adobe Photoshop

Adobe Photoshop jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych i cenionych programów graficznych, jakie istnieją. Jego ogromne możliwości i zaawansowanie sprawiają, iż jest chętnie wybierany zarówno przez hobbystów, jak i zawodowych grafików. Jeśli chciałbyś do nich dołączyć, będziesz jednak potrzebował wiedzy o jego obsłudze.

Dla kogo jest najlepszy Adobe Photoshop?

Program graficzny Adobe Photoshop to potężne narzędzie, umożliwiające obróbkę grafiki rastrowej. Jego historia zaczyna się w 1990 roku, kiedy ukazała się pierwsza, oficyna wersja programu właśnie pod taką nazwą.

Od tej pory jest on jednym z najchętniej wybieranych programów do obróbki i tworzenia grafiki. Nic dziwnego – z jego pomocą powstają obrazy, które są prawdziwymi dziełami sztuki i zachwycają wszystkich miłośników digital art.

Kto jednak korzysta z programu? Tak naprawdę odpowiedź brzmi każdy, kto tylko interesuje się grafiką. Prędzej lub później nawet amatorzy, zaczynający dopiero swoją pracę z ilustracjami rastrowymi, decydują się po niego sięgnąć. Hobbyści uczą się na nim często rysowania swoich pierwszych obrazów, z czasem doskonaląc się w tej sztuce.

Adobe Photoshop jest jednak przede wszystkim dedykowany profesjonalistom. Z chęcią korzystają z niego zawodowi graficy, fotografowie i twórcy stron internetowych. Wykorzystywany jest w pracy twórców wideo, managerów, specjalistów od reklamy i rożnego rodzaju artystów. Jeśli więc do nich należysz albo zamierzasz dołączyć do ich grona – wiedza o Photoshopie jest właśnie dla ciebie.

Nauka na własnych błędach, internetowy poradnik czy kurs?

Aby rysować, trzeba… rysować. Nie ulega wątpliwości, iż ćwiczenie czyni mistrza, niezależnie od tego, czy decydujesz się na klasyczną sztukę, czy na digital art. Jednak własnoręczne wypróbowywanie każdej opcji w tak zaawansowanym programie to ogromna ilość poświęconego czasu i energii, która w początkowej fazie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. To z kolei może doprowadzić do zniechęcenia i porzucenia nauki.

Nic więc dziwnego, że młodzi twórcy chętnie sięgają oo poradniki internetowe i filmiki instruktażowe. Są one ogromnym źródłem wiedzy, nie pokazują jednak wszystkich tajników programu. Co więcej, korzystając z nich, można nauczyć się obsługi programu i poznać jego tajniki, a nawet stworzyć swoje pierwsze dzieła. Nie pozwolą jednak na zdobycie profesjonalnej, zaawansowanej wiedzy, a tym bardziej certyfikatu.

Dlatego w pewnej chwili przychodzi pora na profesjonalny kurs Adobe Photoshop. Jest on okazja do zdobycia gruntownej wiedzy, która przyda się początkującym, ale też utrwali i poprawi umiejętności osób, które już miały do czynienia z grafiką komputerową. Dobrze przygotowany kurs rozwinie umiejętności krok po kroku, a co więcej – pozwoli także na ewaluację całego procesu nauki.

Decydując się na kurs od firmy IT Media, będziesz mógł skorzystać z oferty wygodnego nauczania online, dzięki któremu nie musisz mieszkać w pobliżu. Wystarczy jedynie połączenie internetowe, a każda lekcja odbędzie się na żywo, z udziałem profesjonalnie przygotowanego trenera. Dzięki temu zobaczysz szybkie postępy, a co więcej – w każdej chwili będziesz mógł skonsultować swoje problemy i wątpliwości. Na koniec otrzymasz certyfikat, który możesz potem wykorzystać jako atut na przykład podczas poszukiwań pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here