Matura z języka angielskiego – jak się do niej przygotować?

Przygotowanie do matury z języka angielskiego nie jest łatwą czynnością, a niekiedy spędza sen z powiek tegorocznym maturzystom. Warto najbliższe tygodnie poświecić na naukę i powtórkę wszystkich zagadnień, aby zdać egzamin na dobrym poziomie. Uczenie się angielskiego wpłynie nie tylko korzystnie na Twój wynik, ale przyda się w kolejnych latach na studiach lub w pracy. Jak zatem przygotować się do matury z angielskiego?

Rozwiązuj arkusze maturalne

Gdy przygotowujemy się do egzaminu maturalnego z angielskiego, zazwyczaj jedną z form nauki jest rozwiązywanie przykładowych arkuszy lub tych z poprzednich lat. W ten sposób wiemy, czego można się spodziewać, a także jakie są typy zadań. Z pewnością na maturze pojawią się zadania z różnych obszarów: czytanie, słuchanie, gramatyka, słownictwo, a także pisanie. Rozwiązywanie arkuszy umożliwia również sprawdzenie naszych umiejętności. Dzięki otrzymanym wynikom sprawdzisz, co musisz jeszcze przyswoić lub powtórzyć. Zadbaj również o przygotowanie do egzaminu ustnego z angielskiego, który także musisz zdać. Tutaj samo rozwiązywanie arkuszy nie pomoże – musisz ćwiczyć wymowę i oswajać się z językiem na każdym kroku.

Regularność nauki

Przygotowanie do matury będzie efektywniejsze, gdy odpowiednio się za to zabierzesz. Przede wszystkim kluczem do osiągnięcia maturalnego sukcesu jest systematyczność. Mimo natłoku dużej ilości nauki z innych przedmiotów i zadań warto, abyś poświęcił kilkanaście minut dziennie na kontakt z językiem. Niezależnie od tego, czy zacząłeś parę miesięcy temu, czy dopiero teraz – nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć powtórkę i systematyczną naukę. Przede wszystkim rozłóż sobie czasowo plan uczenia się i dostosuj do swoich możliwości. Pozwoli Ci to znaleźć czas również na inne, ważne przedmioty.

Przygotuj się na kursie językowym!

Gdy chcesz kompleksowo przygotować się do matury z angielskiego nie tylko na co dzień w szkole, skorzystaj z ofert kursów językowych. Wiele szkół językowych organizuje specjalnie kursy maturalne z angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Z pewnością będziesz pod okiem językowych fachowców. Zajęcia grupowe dodatkowo pozwolą na konwersacje, które przygotują też do egzaminu ustnego. Warto wspomnieć o przyjemnej atmosferze i grafiku zajęć dostosowanych pod każdego ucznia. Zazwyczaj lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu po godzinie lub półtorej. To wcale nie tak dużo, a zyskasz pomoc ze strony lektorów i nadrobisz wszelkie zaległości, a także powtórzysz materiał. Kursy maturalne z angielskiego to idealny sposób na naukę przed majowym egzaminem.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here