nauka języka obcego
Fot. Pexels.com

Nauka języka obcego jest obecnie bardzo ważna. Większość osób uczy się języka angielskiego, jednak nie jest to jedyna możliwość. Przy nauce ważne jest korzystanie z różnych metod. Samo powtarzanie słówek nie zawsze okazuje się dobrą metodą. Metoda wizualna ostatnio cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź dlaczego!

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/nauka-jezyka-obcego-metoda-wizualna/

Nauka języka obcego, a metoda wizualna

Stwierdzono, że metody wizualne są bardzo przydatne w nauce języków obcych. Dzięki temu łatwiej można zapamiętywać informacje. Ponadto tak zdobyta wiedza może zachować się na dłużej w naszej pamięci.

Ta metoda jest dobra zarówno w przypadku nauki dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Metoda ta jest niezwykle skuteczna. Pedagogowie coraz częściej korzystają z niej na wczesnych etapach edukacji ponieważ. Efekty te zaprezentowane są w wielu badaniach naukowych.

Przykłady nauki języków obcych metodami wizualnymi

Najbardziej popularną metodą na naukę języków obcych są notatki wizualne. Notatki wizualne można tworzyć samodzielnie. Nie trzeba posiadać wielu zdolności artystycznych. Przy tworzeniu tego typu notatek warto korzystać z wielu kolorów, kształtów, symboli, które będą stymulować mózg.

W tej metodzie warto narysować słówko w obcym języku niż je zapisać. Można zastosować to nie tylko w nauce słówek, ale także gramatyki. W takiej sytuacji warto wypunktować najważniejsze elementy z danej teorii.

Kolejną metodą, z którą warto się zapoznać jest metoda Leitnera. Bardziej znana pod nazwą fiszki. Metoda ta wykorzystuje niewielkie karteczki. Ważnym elementem jest to, że należy zapisać tam jedynie pojedyncze słowa, sformułowania, maksymalnie zdania.

W przypadku języka obcego z jednej strony należy zapisać słowo, sformułowanie czy zdanie w języku, którego się uczymy, a na drugiej stronie w naszym ojczystym. Takich fiszek należy zrobić więcej. Codziennie należy sięgać po kilka z nich. W kolejnych dniach dobierać nowe i co jakiś czas powtarzać te, które uznaliśmy za zapamiętane.

 

Nauka języka obcego może być prostsza przy wykorzystaniu metod wizualnych. Od lat bada się ich skuteczność, która jest wysoka. Ponadto jest to bardzo ciekawa metoda, która sprawi, że zdobywanie nowej wiedzy nie będzie nudne.

Zobacz też: www.challengegroup.pl/program-partnerski-czym-jest-i-jaki-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here