Monitor do gier 144 Hz

Monitor do gier 144 Hz w dalszym ciągu nie schodzi z rankingów popularności. Za sprawą ogromnego wyboru modeli może się wydawać, że każdy gracz z pewnością znajdzie coś dla siebie — niezależnie od swoich potrzeb. Jak jest w rzeczywistości? Jakie zalety i jakie wady mają monitory 144 Hz? Dowiedz się, czy to wybór dla Ciebie.

Monitor do gier — czym różni się od zwykłych modeli?

Monitor do grania różnią się wieloma parametrami, które mają mniejszy lub większy wpływ na jakość rozgrywki. W przypadku monitora 144 Hz główną cechą wyróżniającą go na tle konkurencji jest częstotliwość odświeżania ekranu. To właśnie ten parametr odpowiada za to, jak płynnie będzie się wyświetlać obraz na ekranie klatka po klatce. W porównaniu z tańszymi, starszymi lub po prostu biurowymi modelami — modele do grania oferują prawie 2,5 razy większą płynność! A to różnica, którą możesz zauważyć już gołym okiem.

Monitor do gier 144 Hz — jakie ma zalety?

Najważniejszą zaleta monitorów gamingowych jest oczywiście częstotliwość odświeżania 144 Hz. Pozwala ona nie tylko na uzyskanie wysokiej płynności, ale również możliwości grania w gry komputerowe z prędkością nawet do 144 FPS. Dodatkowym atutem monitorów do grania 144 Hz jest także ogromny wybór rodzajów urządzeń — od modeli z zakrzywionym ekranem, przez tanie dla osób z ograniczonym budżetem, aż po najdroższe i największe monitory o rozmiarze telewizora. Każdy z graczy z pewnością znajdzie model idealny dla siebie, niezależnie od tego, czy potrzebuje czegoś tylko i wyłącznie do grani, czy też do pracy.

Jakie są wady monitorów do gier 144 Hz?

Przy wyborze jakiegokolwiek sprzętu do grania warto zastanowić się nad minusami danego urządzenia. Czy monitory LCD do grania 144 Hz faktycznie mają jakieś wady? Za duży minus można uznać ich cenę — najlepsze monitory do grania kosztują powyżej 1000 zł. Wszystko jednak zależy od tego, jaka przekątna i jakie dodatkowe parametry Cię interesują. Ponadto monitory 144 Hz mogą nie być wystarczającym wyborem dla profesjonalnych e-sportowców, którzy regularnie biorą udział w rozgrywkach online i oczekują jeszcze płynniejszego obrazu w trakcie najbardziej dynamicznych zwrotów akcji. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem może stać się urządzenie z odświeżaniem 240 Hz.

Podsumowanie

Monitor do grania 144 Hz to świetny wybór niemal dla każdego gracza niezależnie od tego, czy gra tylko hobbystycznie, czy aspiruje do miana e-sportowca. W ofercie znajdują się zarówno monitory o zgrabnych rozmiarach idealne również do pracy biurowej, jak i najnowocześniejsze modele z ekranem zakrzywionym lub panoramicznym. Zastanów się, czego oczekujesz od monitora, a na pewno znajdziesz to w sklepie.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here