Zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów, który zapewni Ci dobrą pracę w przyszłości? A może Twój obecny nie spełnia Twoich oczekiwań i stwierdziłeś, że czas go zmienić? Niezależnie od powodów, jeżeli chcesz wiedzieć jakie kierunki studiów są obecnie naprawdę dobrym wyborem – zapraszamy do dalszej lektury!

Informatyka

Zapewne nie jest to dla nikogo żadne zaskoczenie. Nie mogliśmy jednak nie wymienić właśnie informatyki. To znakomity wybór dla osób, które z jednej strony czują, że rodzaj pracy, który mogą wykonywać (np. programowanie) jest dla nich, z drugiej strony – trzeba pamiętać, że kierunek ten należy do naprawdę wymagających. Pamiętajmy, niekoniecznie będzie to rozwiązanie dobre dla osób, które np. dobrze czują się w pracy z ludźmi.

Perspektywy po informatyce są naprawdę duże, zwłaszcza w przypadku, gdy nie mamy problemów z kilkoma językami programowania, a do tego nasz angielski jest biegły. Wystarczy sprawdzić oferty na jednym z wielu portali z ogłoszeniami o pracę, by zobaczyć, że ofert w branży IT jest naprawdę dużo a wynagrodzenia są ponadprzeciętnie wysokie. Specyfika tej branży sprawia również, że możemy pracować zdalnie, nawet nad projektami dla firm z całego świata. Dodatkowo, w Polsce możemy zdecydować się na zdalną pracę w filii jednej z dużych, zagranicznych firm. Dlatego tak ważna jest wspomina wcześniej znajomość języka angielskiego.

Filologia angielska

To kolejny kierunek, który otwiera przed nami wiele możliwości. Z jednej strony gwarantuje nam brak problemów z językiem obcym, z drugiej, jeżeli zdecydujemy się np. na specjalizację translatorską, na dobrą pracę lub możliwość pracy jako freelancer, gdzie stawki można określić jako naprawdę atrakcyjne. Pamiętajmy również, że możemy zdecydować się na pracę w jednej z dużych korporacji. Polecamy postawić również na więcej języków obcych, dzięki czemu nasza atrakcyjność na rynku pracy wzrośnie jeszcze bardziej!

Logistyka

Każdy z nas na pewno daje sobie sprawę, że handel i wymiana międzynarodowa rozwija się z roku na rok. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie postawienie właśnie na studiowanie logistyki. Dzięki temu zdobędziemy potrzebne umiejętności, aby pracować w jednej z firm specjalizujących się w transporcie międzynarodowym. Pamiętajmy również, że znajomość języków obcych otwiera nam ścieżki kariery nie tylko w polskich, ale również w dużych, międzynarodowych firmach i korporacjach.

Zarządzanie

Być może wielu osobom wydaje się, że posiadamy przesyt absolwentów zarządzania na naszym rynku pracy. Nic bardziej mylnego! Warto zdawać sobie sprawę, że kierunek ten otwiera przed nami naprawdę wiele możliwości – wiele zależy też od tego, na jaką specjalizację na studiach się zdecydujemy. Do tego wybór właściwych praktyk i staży, i okazuje się, że na rynku pracy mamy naprawdę szerokie możliwości.

Przykładowo, możemy zdecydować się na karierę w marketingu, albo w specjalistycznym dziale po stronie klienta, albo po stronie agencji reklamowej. Możemy również postawić na rozwój swojej kariery w korporacji. W przypadku znajomości języków obcych nie będziemy mieli z tym jakichkolwiek problemów. Nie będziemy mieli również problemów z otworzeniem (a następnie oczywiście z zarządzaniem nim) własnego przedsiębiorstwa. Możliwości jest naprawdę wiele – musimy po prostu wybrać coś dla siebie!

Dobry plan

Na koniec dobra rada dla wszystkich, którzy planują swoją przyszłość i zastanawiają się nad kierunkiem studiów. Niezależnie od tego, co chcecie robić, pamiętajcie, aby mieć po prostu dobry plan ,a potem go realizować. Warto postarać się, aby nasze działania były spójne. Jeżeli np. chcemy pracować w dziale marketingu, już na studiach warto wybrać nie tylko dobrą specjalizację, ale również konkretne praktyki w podobnym dziale, następnie odpowiednie staże. Dzięki temu po studiach będziemy mieli już trochę doświadczenia w konkretnym kierunku, co pozwoli nam postawić kolejne kroki i zdobyć pracę w interesującym nas przedsiębiorstwie.

Dodatkowo, pamiętajmy, że warto postawić na uczelnię, która zapewni nam wszechstronne, teoretyczne i praktyczne wykształcenie. Na pewno dobrym wyborem, dla osób z małopolski, będzie krakowski oddział Społecznej Akademii Nauk. Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich oferta.

My jesteśmy pewni, że postawienie na Społeczną Akademię Nauk będzie niezwykle słuszną decyzją!

kierunki studiów Kraków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here