Najlepsze zabawki edukacyjne dla 3-latka

Najlepsze zabawki dla 3-letniego malucha powinny nie tylko bawić, ale i uczyć. W tym wieku dziecko najlepiej poznaje świat i uczy się poprzez zabawę, dlatego dobrze jest zdecydować się na mądre, kreatywne akcesoria dla pociechy. Jakie zabawki wybrać? Sprawdź nasze propozycje.

  1. Co wziąć pod uwagę, wybierając zabawki edukacyjne?
  2. Polecane zabawki dla 3-latka

Co wziąć pod uwagę, wybierając zabawki edukacyjne?

Decydując się na zakup konkretnej zabawki dla 3 latka, nie należy kierować się jedynie ceną. Przede wszystkim ważne jest, aby przedmiot był bezpieczny dla malucha, nie zawierał małych części, które może on połknąć albo ostrych elementów. Najlepiej także, aby posiadał odpowiednie certyfikaty jakościowe od sprawdzonych, rzetelnych laboratoriów, potwierdzających bezpieczeństwo zabawki. Gadżety wybierane dla dziecka 3-letniego powinny przede wszystkim zachęcać malucha do kreatywnej zabawy, rozwijać jego koordynację ruchową, mowę i zdolność logicznego myślenia, uczyć nowych umiejętności. Powinny być również ciekawe i zachęcające do zabawy, aby dziecko chętnie po nie sięgało.

Polecane zabawki dla 3-latka

Na rynku znaleźć można mnóstwo różnego rodzaju zabawek dla trzylatków. Do szczególnie polecanych, a przy tym lubianych przez maluchy, należą m.in. zabawki edukacyjne śpiewające, piszczące czy grające, które uczą dzieci nowych umiejętności. Zaleca się też zabawki rozwijające manualne zdolności, w tym przede wszystkim farby, mazaki, tablice do rysowania, kolorowanki, ciastoliny czy klasyczne kredki w szerokiej palecie kolorów. Dla trzylatków odpowiednie będą też akcesoria uczące logicznego myślenia i wyciągania wniosków, takie jak puzzle, układanki, sortery, a także proste gry i klocki. Nie wolno też zapominać o tradycyjnych misiach, lalkach czy samochodach, czyli zabawkach, które kochają niemal wszystkie dzieci.

Czy należy rozdzielać zabawki na te „dla chłopców” i „dla dziewczynek”? Rynek często dzieli zabawki dla trzylatków ze względu na płeć malucha. Faktem jest też, że mniej więcej od tego wieku można zauważyć faktyczny rozdział na zainteresowania uznawane za bardziej dziewczęce i chłopięce. Nie znaczy to jednak, że należy się sztywno trzymać schematów, że lalka jest dla dziewczynki, a samochody dla chłopca. Jak najbardziej warto pozwolić, aby dziecko samo zdecydowało, na jaki typ zabawki ma ochotę. Warto przy tym pamiętać, że wszelkiego rodzaju klocki czy zestawy pozwalające na budowanie przeróżnych konstrukcji (czyli uznawane stereotypowo za chłopięce), bardzo wpływają na rozwój umiejętności matematycznych i logicznych dziecka. A to przyda się w przypadku każdego malucha – zarówno chłopca, jak i dziewczynki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here