Nauka angielskiego dla dzieci w wakacje

Już niedługo wakacje! Z pewnością większość dzieci nie może się ich doczekać! Nic dziwnego, w końcu jest to okres w roku pełen zabawy, odpoczynku i słońca. Choć każdy rodzic chce, aby ich dziecko odpoczęło przez te kilka tygodni, warto także pamiętać o tym, co się wydarzy po zakończeniu wakacji. A jest to oczywiście powrót do szkoły.

Dlaczego proponujemy Ci rozważenie, aby nauka angielskiego dla dzieci była kontynuowana także w wakacje? Powodów jest kilka i przedstawimy je w tym artykule.

Dlaczego warto kontynuować naukę w wakacje?

Choć wakacje to czas beztroski, nie zawsze warto zarzucać absolutnie wszystko i zupełnie zapominać o szkolnych miesiącach. Głównym powodem, dla którego warto, aby nauka angielskiego dla dzieci była kontynuowana, jest zapewnienie systematyczności. Systematyczność to podejście do jakiejś czynności (w naszym przypadku nauki angielskiego), w której ćwiczymy regularnie, w mniej więcej równych odstępach czasu, w podobnym wymiarze czasu. Dlaczego systematyczność jest ważna? Wiele nauczycieli, ekspertów i naukowców podkreśla, że bez niej nie ma możliwości, abyśmy nauczyli się czegoś w wystarczająco wysokim stopniu. W takiej sytuacji nauka idzie bardziej opornie, przeciąga się, a skutki są odroczone w czasie, mniej widoczne i często wypracowane o wiele większym nakładem sił. Lepiej spędzać nad jakąś aktywnością po kilkanaście minut kilka razy w tygodniu, niż godzinę raz w tygodniu. W przypadku nauki angielskiego systematyczność zapewnia nam lepszy i szybszy rozwój. Efektywność jest zwiększona,  uczymy się więcej, zapamiętujemy lepiej.

Nauka angielskiego dla dzieci w czasie wakacyjnych tygodni to także mniejszy stres na początku roku szkolnego. Niestety, gdy przerywamy poznawanie języka na tak długi czas, sporo informacji po prostu wyparowuje nam z głowy. Gdy dziecko wraca do szkoły po przerwie, stresuje się, że zapomniało części materiału. Musi je powtarzać, jest narażone na dodatkowy strach – że nauczyciel nie będzie zadowolony, że inni uczniowie zrobili większe postępy. Pamiętaj, że stres działa negatywnie także na dzieci! Lepiej go unikać!

Nauka angielskiego dla dzieci w wakacje to także okazja, aby powtórzyć materiał, którego nie do końca udało się opanować w czasie roku szkolnego. Być może powodem była dłuższa nieobecność, a może po prostu trudności z nauką. Okres wakacyjny może być idealnym czasem na powtórki i nadrabianie! A co, jeśli Twoje dziecko jest na zaawansowanym poziomie i materiał ze szkoły opanowuje w sekundę? W takim razie spożytkujcie letni czas na poszerzenie horyzontów, poznanie nowych słówek czy zasad gramatycznych.

Jeśli obawiasz się, że nauka angielskiego dla dzieci w czasie wakacji może malucha zniechęcić – pamiętaj, że musisz wybrać szkołę, która zapewnia odpowiedni program. Najlepiej, jeśli nauka będzie połączona z zabawą. Takie rozwiązanie sprawi, że dzieci nie odczują presji, nie będą się nudzić, ani stresować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here