Obecnie firmy wprowadzają innowacje nie tylko w zakresie technologii, ale także w obszarze organizacji pracy. Światowe trendy docierają również do Polski, gdzie coraz więcej osób oczekuje od firm nie tylko dobrych zarobków, ale również nowoczesnych modeli pracy i pozapłacowych benefitów. Na przykładzie firmy G2A.COM przyjrzymy się dokładniej wymaganiom pracowników i temu, jak są one realizowane.

W styczniu 2017 roku Kantar TNS Polska przeprowadziło na zlecenie Brain Embassy badanie mające na celu uzyskanie opinii na temat preferowanego przez Polaków stylu pracy w kontekście coraz szerzej wprowadzanych innowacyjnych jej modeli. Wyniki potwierdziły, że duża część Polaków jest gotowa na zmiany. Aż 42% respondentów oczekuje od organizacji nie tylko odpowiednich warunków płacowych, ale również dodatkowych benefitów. Co oznacza nowoczesny model pracy i jak wygląda on w praktyce?

Pozapłacowe benefity i udogodnienia dla pracowników

Pracownicy cenią sobie między innymi elastyczność godzin i możliwość pracy zdalnej. Zwolennicy nowoczesnych modeli zatrudnienia chcą sami decydować o tym, gdzie i jak długo pracują, w zależności od ich nastroju i powierzonych im zadań. Jak pokazują wyniki badań, osobom tym często zdarza się wykonywać obowiązki służbowe w czasie wolnym i w weekendy. Jednocześnie cenią sobie one możliwość relaksu lub załatwiania spraw prywatnych w czasie i miejscu pracy.

Najistotniejsze są jednak atmosfera i właściwe warunki w firmie, a także wygodny dojazd do biura. Okazuje się, że Polacy coraz częściej oczekują w miejscu pracy dostępu do różnych form relaksu, wysokiej jakości żywności, sprzętu rekreacyjnego oraz możliwości integracji ze współpracownikami. Niezwykle ważna jest także organizacja stanowisk i przestrzeni biurowej. Zwracają na nią uwagę szczególnie młodzi ludzie, którzy chcą uporządkowanego miejsca pracy, własnego biurka i ergonomicznego krzesła, najlepiej z podnóżkiem.

Współczesne organizacje stawiają nie tylko na dużą atrakcyjność samego biura. Oferują zatrudnionym również całą gamę benefitów do wykorzystania w czasie wolnym. Są to np. popularne karnety pozwalające korzystać z rozmaitych ośrodków sportowych, jak siłownie czy baseny. Dla pracowników bardzo atrakcyjny jest również dostęp do kultury, jaki dają darmowe bilety do kin, teatrów czy na koncerty.

Dla młodego pokolenia ważna jest również możliwość rozwoju osobistego, poszerzania swoich kompetencji i ciągłego kształcenia. Nowoczesne firmy oferują zatem atrakcyjne pakiety szkoleń i kursów, finansują naukę dodatkowych umiejętności i starają się zaspokoić głód wiedzy pracowników. Zdobywanie nowych kompetencji nie tylko działa motywująco na zatrudnionych, ale przydaje się również w pracy, zwiększając efektywność i podnosząc ich kwalifikacje.

Praca w innowacyjnej firmie – jak to wygląda w praktyce?

Doskonałym przykładem nowoczesnego podejścia do pracownika jest działająca w branży fintech firma G2A.COM. Model stworzony w oparciu o zasadę work-life balance sprawia, że kariera w G2A pozwala na zachowanie zdrowej równowagi między pracą i życiem prywatnym co potwierdzają opinie o G2A. Osiąga się to przede wszystkim dzięki elastycznemu podejściu pracodawcy do grafiku i możliwości pracy zdalnej, tzw. home office. Pracownicy mogą sami określić, ile czasu poświęcą na pracę w biurze, a które zadania wykonają poza nim. Taka swoboda wpływa nie tylko na motywację, ale również na efektywność zatrudnionych, którzy samodzielnie decydują, ile zaangażowania i jakich warunków wymaga ukończenie zadania.

Firma oferuje także bardzo szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji. Przykładem jest biuro G2A w Rzeszowie, gdzie pracownicy mają dostęp do doskonale wyposażonego games roomu, w którym mogą się odprężyć i zintegrować przy ulubionych grach. Buduje to pozytywną atmosferę w organizacji oraz pozwala na chwilę oderwać się od pracy i wrócić do niej ze świeżym podejściem i nową energią. Oferta benefitów G2A ma opinię bardzo różnorodnej i rozbudowanej – nie ogranicza się jedynie do atrakcji w biurze. Firma zapewnia swoim pracownikom darmowe bilety na wydarzenia kulturalne oraz organizuje liczne imprezy i aktywności umożliwiające realizację pasji poza pracą.

G2A.COM dba nie tylko o dobry nastrój pracowników, ale także ich zdrowie. Korzystne ubezpieczenie na życie oraz szeroki pakiet opieki zdrowotnej dla całej rodziny zatrudnionego dają poczucie bezpieczeństwa, natomiast możliwość skorzystania z darmowego masażu, dostęp do siłowni i świetna stołówka Foodcraft pozwalają na co dzień dbać o zdrowie i dobrą kondycję.

Dogodne warunki i atrakcyjne benefity to jednak nie wszystko, co powinna oferować zatrudnionym nowoczesna firma. G2A.COM doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zapewnia swoim pracownikom szeroki pakiet szkoleń wewnętrznych i poza firmą, w tym darmowe lekcje języków obcych, a także możliwość udziału w międzynarodowych konferencjach. Dzięki temu osoby pracujące w firmie mogą stale podnosić swoje kwalifikacje, zwiększając tym samym swoją atrakcyjność na rynku. To z kolei gwarantuje rozwój kariery i satysfakcję z wykonywanej pracy.

Nowoczesne organizacje muszą oferować swoim pracownikom znacznie więcej niż tylko dobrą pensję. Zarobki w firmach takich jak G2A, choć bardzo dobre, stanowią jedynie część tego, co zapewnia się pracownikom. Systemy motywacyjne rozbudowane o dodatkowe benefity budują trwałe relacje między pracodawcą i zatrudnionym, pozwalając jednocześnie zachować balans między karierą zawodową i życiem prywatnym. Dzięki temu pracownicy mogą realizować się na wielu różnych płaszczyznach, nie tylko zawodowej. Dla nowoczesnych przedsiębiorstw takich jak G2A najważniejsze jest zaspokojenie potrzeb pracowników. Znajomość tych wymagań pozwala firmie dostosować do nich model pracy, zwiększając tym samym satysfakcję i efektywność kadry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here