Obóz z angielskim

Obozy językowe stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Organizatorzy Turystyki proponują bardzo szeroką ofertę, w której każde dziecko czy też nastolatek wybierze coś dla siebie. Obozy językowe organizowane są dla dzieci w różnej kategorii wiekowej. Dostępne są oferty dla maluszków, dzieci w przedziale 10-15 lat, a nawet dla starszej młodzieży.

Obozy językowe stały się modne z tego względu, że obecnie znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Coraz więcej osób podróżuje, a podczas wyprawy poza granice swojego kraju znajomość chociaż podstawowych zwrotów lokalnego języka jest bardzo przydatna. W każdej szkole dzieci obowiązkowo uczą się języka obcego, najczęściej angielskiego lub niemieckiego.  Podobnie jest z obozami językowymi, najczęściej wybierane są te z językiem angielskim lub niemieckim. Innymi chętnie wybieranymi obozami językowymi są obozy z językiem hiszpańskim, włoskim, rosyjskim, francuskim.

Obozy językowe dzielą się jeszcze względem lokalizacji. Dostępne są obozy językowe krajowe oraz zagraniczne. W Polsce najczęściej odbywają się nad morzem, nad jeziorami oraz w górach. Jeżeli chodzi o obozy językowe zagraniczne to najchętniej wybierane są te realizowane w Hiszpanii, Angli, w Grecji, we Włoszech, na Malcie, we Francji.  Obozy językowe zagraniczne polecane są głównie młodzieży.

Dziecko można wysłać na obóz językowy podczas wakacji, a także na ferie zimowe. Często obozy językowe mylone są z czymś nieprzyjemnym. Nic bardziej mylnego. Obozy językowe podobnie jak inne obozy to przede wszystkim mnóstwo atrakcji. Oczywiście obozy językowe dla młodzieży znacznie będą się różniły od tych dla maluszków. Starsze dzieci na obozie językowym będą miały styczność z zajęciami oraz warsztatami językowymi, dzieci natomiast na obozie językowym uczą się języka podczas gier i zabaw.

Podczas wakacji na obozach językowych uczestnicy korzystają również z uroków miejsc, w których się znajdują. Obozy językowe realizowane nad wodą to również plażowanie i kąpiele. W górach z kolei obozowicze w programie mają wędrówki. Zimą często obozy językowe łączone są ze sportami zimowymi np. narciarstwem, snowboardem czy też łyżwiarstwem.

Obóz językowy niesie za sobą mnóstwo korzyści. Dzieci przebywając z rówieśnikami otwierają się i udaje im się przełamać barierę mówienia w języku obcym. Kadra zawsze w ciekawy sposób prowadzi zajęcia, dzięki czemu obozowicze chętnie mówią w języku obcym, nie wstydzą się zadawać pytania.

Na każdym obozie językowym czy to maluszek, czy też nastolatek nauczą się czegoś nowego. Dodatkowo spędzą ten czas bardzo przyjemnie. Obozy językowe to świetna przygoda, podczas której dzieci poznają się, a nawet zaprzyjaźniają. Podczas obozu językowego obozowicze mogą spróbować swoich sił także w wielu dziedzinach sportowych. Obóz językowy nie polega tylko na sztywnym uczeniu się, a właśnie na nauce poprzez zabawę, różne aktywności, konkursy, rozgrywki, wspólne ogniska, dyskoteki, spacery oraz wycieczki. Dlatego warto wysłać swoje dziecko na obóz językowe, aby i rodzice i dzieci były zadowolone z wyjazdu, które z pewnością zapadnie uczestnikowi na długo w pamięć, jako cudowna przygoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here