Olej z ogórecznika- niesamowite zalety

Stulecia temu wierzono, że wypicie wina z chociażby śladową ilością liści ogórecznika pozwala dodać krzepy, dlatego na taki specyfik, jako stały element diety, decydowali się dawni wojownicy. Sądzili, że wspomniana mikstura to klucz do bycia męskim i odważnym. Mimo, że dziś każdy zdaje sobie sprawę z tego, że były to jedynie wymysły, nadal trwa zamiłowanie do ogórecznika, a zwłaszcza robionego z niego oleju, w którym jest mnóstwo cennych właściwości.

Bogactwo flawonoidów

Obecna medycyna potwierdziła, że w ogóreczniku jest ogrom pożądanych przez ludzki organizm składników takich jak flawonoidy, ale również kwasy organiczne, żywice, garbniki oraz śluzy. Są w nich także sole mineralne, magnez, potas, żelazo, cynk, krzem. Do tego nie zapominajmy, że ogórecznik obfituje w karoten i stanowi prawdziwą kopalnię witaminy C. Najwięcej dobrego jest jednak w nasionach ogórecznika, bowiem to w nich ukryta jest boragoglandyna. To wartościowy olej pełen nienasyconych kwasów tłuszczowych takich jak kwas gamma-linolenowy oraz kwas linolowy. Poza tym, że opisywany olej wchodzi w skład kosmetyków, można go zażywać również w formie doustnych suplementów diety takich jak przykładowo produkty dostępne w sklepie Swanson.

Najważniejsze właściwości

Kwasy znajdujące się w ogóreczniku dają możliwość trzymania na wodzy LDL, czyli tak zwanego złego cholesterolu. Nie dopuszczają do jego utleniania oraz tworzenia się niebezpiecznych dla zdrowia złogów osiadających w naczyniach krwionośnych. Zmniejszając poziom LDL, olej z ogórecznika umożliwia jednocześnie zwiększenie HDL, to jest dobrego cholesterolu. Dzięki niemu likwidowane są komórki tłuszczowe z tętnic oraz żył. To natomiast prowadzi ostatecznie do zminimalizowania zagrożenia związanego z rozwojem miażdżycy, czy też pojawieniem się ataku serca. Ponadto, nie zapominajmy, że kwasy ogórecznika sprzyjają redukcji ciśnienia tętniczego i likwidują chorobę wieńcową. Wystarczy regularna suplementacja olejem w kapsułkach bądź płynnej postaci, aby zapobiec pojawieniu się reakcji zapalnych. Niektóre badania potwierdzają, że cenne składniki ogórecznika to skuteczna bariera ochronna broniąca organizm przed nowotworami czy reumatoidalnym zapaleniem stawów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here