Opakowania kartonowe

Odpowiednie zapakowanie przesyłek jest kwestią priorytetową. Ma to na celu właściwe ochronić dany przedmiot przed uszkodzeniem.

W dobie sprzedaży internetowej, która jest bardzo szeroko rozwiniętym sektorem handlu, poszukiwanie odpowiednich opakowań jest bardzo ważne. Pada wtedy pytanie: Który rodzaj opakowania będzie najwłaściwiej spełniał swoją rolę?

Na rynku mamy dwie najbardziej popularne formy opakowania: kartonowe oraz folia stretch. Poznaj ich zalety i wady, co równocześnie ułatwi Ci ostateczny wybór, dopasowany do oferowanego przez ciebie towaru.

Folia stretch – trwały i ekonomiczny surowiec

Folia stretch jest jednym z najtańszych produktów służących do zabezpieczenia towaru. Bardzo często wykorzystywana do pakowania przedmiotów przeznaczonych do transportu. W handlu jest ona bardzo dobrze znana i doceniania za swoje ochronne właściwości. Oczywiście nie tylko sektor handlowy wykorzystuje folię stretch, bardzo często jest elementem linii produkcyjnej, zabezpieczającym produkt fabryczny, który przygotowywany jest do sekcji logistycznej.

Folia stretch występuje w kilku kolorach: białym, przeźroczystym oraz czarnym. Posiada również różną gramaturę oraz rozciągliwość. Jej właściwości przyczyniają się do ustabilizowania przedmiotu, bardzo często transportowanego na palecie. Dzięki temu zapobiega to migracji rzeczy i tym samym możliwości uszkodzenia.

Folia stretch zabezpiecza przedmiot przed działaniem wilgoci oraz jest odporna na niskie temperatury. Mimo swojej dużej rozciągliwości folia nie ulega uszkodzeniu. Trudno jest wpłynąć na ciągłość jej struktury, jedynie przy wykorzystaniu ostrych przedmiotów jej ciągłość może zostać naruszona. Jednakże, kto miał do czynienia z tym rodzajem folii, ten wie, że samo odbezpieczanie nie jest zbyt łatwe, zwłaszcza podczas zastosowania kilku jej warstw. Świadczy to o dużej wytrzymałości tego surowca.

Folią stretch możesz zabezpieczyć opakowanie kartonowe w celu lepszego zabezpieczenia przedmiotu znajdującego się wewnątrz. Przede wszystkim ogranicza wpływ wody na działanie kartonu, który de facto nie jest odporny na duże ilości wilgoci.

Musisz zwrócić uwagę na jakość folii stretch i przed jej zakupem zapoznać się z jej parametrami. Na rynku jest wiele produktów tego typu, które różnią się rodzajem wykorzystanego surowca do jej produkcji. Staraj się wybierać folie znanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Jeśli poszukujesz sprawdzonej hurtowni – polecamy https://zapakujemy.pl/

Opakowania kartonowe – ekologiczne rozwiązanie

Karton podlega recyklingowi, więc jest surowcem ekologicznym i tanim. Służy do zabezpieczenia towaru do transportu oraz przesyłek kurierskich. Wbrew pozorom rodzajów kartonów jest bardzo dużo. Różnią się one wielkością czy grubością jego elementów. Najbardziej podstawowym, ale też najlepiej znanym, jest karton klapowy, który bardzo łatwo się składa i rozkłada. Kartony klapowe występują w wielu rożnych rozmiarach, a do ich zabezpieczenia stosuje się różne rodzaje taśm. Na pewno mają jedną wadę – podczas transportu mogą ulec uszkodzeniu, co równocześnie przyczynia się do zniszczenia przedmiotu wewnątrz pudełka. Nie poleca się przewożenia w nich przedmiotów delikatnych, które łatwo zniszczyć.

Kolejnym rodzajem są kartony fasonowe, które łatwiej dopasować do kształtu i wielkości konkretnego przedmiotu. Bardzo często posiadają dodatkowe elementy zabezpieczające. Z uwagi na fakt indywidualnego doboru do konkretnego przedmiotu, chronią go o wiele lepiej niż kartony klapowe. Minusem tego rodzaju opakowania jest mniejsza uniwersalność.

Zwróć uwagę również na kartony kaszerowane, które wyróżniają się większą trwałością, dzięki czemu służą do transportowania przedmiotów o znacznie większej wadze. Sam karton trudniej jest uszkodzić, oczywiście w odniesieniu do lekkich uszkodzeń.

Nie zapomnij o dodatkowych elementach, jak kątowniki z tektury, które zabezpieczają narożniki przed uszkodzeniem. Wykorzystuje się je do transportu drzwi, okien czy innych przedmiotów, których kąty są potencjalnie narażone na uszkodzenia.

Podsumowując, do Ciebie należy wybór rodzaju opakowania. Pamiętaj jednak, żeby jak najlepiej dopasować je do trwałości transportowanego przedmiotu, aby uniknąć straty finansowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here