Dlaczego warto wyjechać do sezonowej pracy w charakterze opiekuna, będąc nauczycielem? Jak wygląda taka praca? Czy jest bezpieczna? Jak zostać opiekunem seniora?

Nauczyciele mają naprawdę długie wakacje – dwa miesiące przerwy od pracy. Mogą oczywiście w tym czasie wypoczywać albo podreperować swoje finanse. Świetnym pomysłem jest kilkutygodniowy wyjazd za granicę w charakterze opiekuna seniorów. W ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym i nie tylko zarobić, ale także pozwiedzać. To idealna praca na wakacje. Dzięki firmom zajmującym się pośredniczeniem w tego typu wyjazdach wszystko przebiega sprawnie, a opiekunowie mogą czuć się bezpiecznie.

Oczywiście jest to propozycja nie tylko dla nauczycieli, ale także świetny pomysł na wakacyjną pracę dla studentów.

Dlaczego warto wyjechać do pracy na wakacje, będąc nauczycielem?

Zalet takiej pracy jest wiele, tj. przede wszystkim możliwość zarobku i to znacznie atrakcyjniejszego niż w przypadku dorywczej pracy w kraju, gdyż jako wiadomo, wynagrodzenie za pracę w Niemczech czy pracę w Anglii jest wyższe. Kolejny plus to kontakt z językiem obcym, który można podszkolić. A poza tym poznanie innej kultury – obyczajów, kuchni itp. Główne korzyści to zatem atrakcyjne wynagrodzenie, rozwój osobisty i poszerzanie horyzontów. To także możliwość poznania nowych i ciekawych miejsc poprzez zwiedzanie.

Jak wygląda praca opiekuna seniorów?

Cechy, jakie powinna mieć osoba ubiegająca się o pracę w charakterze opiekuna osób starszych to: empatia, cierpliwość, otwartość, komunikatywność, chęć pomocy. Praca ta jest odpowiedzialna i dość wymagająca, więc na pewno nie jest to zajęcie dla każdego. Cały czas ma się kontakt z człowiekiem starszym, czyli cierpiącym z powodu wielu ograniczeń wynikających z wieku oraz chorób.

Obowiązki opiekuna to m.in.: pomoc w codziennych czynnościach (mycie, korzystanie z toalety, jedzenie, ubieranie), robienie zakupów, dbanie o porządek w domu podopiecznego, dotrzymywanie towarzystwa seniorowi (rozmowy, spacery, czytanie, oglądanie telewizji).

Czy praca opiekuna seniorów za granicą jest bezpieczna?

Zaufane firmy pośredniczące w takim zatrudnieniu oferują bezpieczną i legalną pracę dla opiekunów, a jednocześnie bezpieczeństwo i komfort podopiecznym, którzy mają zapewnioną profesjonalną opiekę w domu.

Ważna jest odpowiednia organizacja i podejście do wyjeżdżających pracowników. Dobra firma organizuje szkolenia podnoszące kwalifikacje osób zainteresowanych pracą opiekuna, szkolenia językowe, także na poziomie podstawowym, zapewnia bilety na przejazdy, ubezpieczenie, oferuje wysokie zarobki i inne profity, zapewnia także możliwość kontaktu z konsultantem.

Jak zostać opiekunem seniora?

Zostanie opiekunem nie jest wcale trudne. Należy wypełnić formularz dostępny na stronie, następnie odbyć rozmowę telefoniczną z konsultantem, w tym ustalić termin spotkania rekrutacyjnego. Podczas rekrutacji sprawdzane są kwalifikacje kandydata, czyli m.in. znajomość języka obcego i doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. W przypadku pozytywnego wyniku rekrutacji osoba zostaje przydzielona do konkretnego podopiecznego. Przed wyjazdem opiekuna podpisywana jest umowa, która obowiązuje podczas pobytu za granicą. Jeśli opiekun wyjeżdża do pracy sezonowej, okres obowiązywania umowy wynosi od kilku tygodni do trzech miesięcy.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here