Przeprowadzka za pracą do Francji. Kto może liczyć na zatrudnienie?

Emigracja zarobkowa kojarzy nam się przede wszystkim z krajami takimi jak Wielka Brytania, Niemcy, Holandia czy Norwegia. Atrakcyjnym kierunkiem może być również Francja. Kto może liczyć tam na szybkie zatrudnienie i wysoką płacę?

Rynek pracy we Francji może być atrakcyjny również dla Polaków. Nic więc dziwnego, że coraz więcej z nas sprawdza oferty pracy właśnie w tym kraju i decyduje się na wyjazd – zarówno sezonowo, jak również na dłużej, a nawet na stałe.

Podobnie jak w przypadku innych krajów Europy Zachodniej, zapotrzebowanie na pracowników jest wysokie. Dotyczy to zarówno tych wykwalifikowanych, jak i mających niższe kwalifikacje, a nawet osób bez doświadczenia, które również mogą liczyć na zatrudnienie.

Kogo poszukują francuscy pracodawcy?

Przede wszystkim na zatrudnienie mogą liczyć osoby, które znają się na swoim fachu. Bardzo dobre oferty pracy czekają przede wszystkim w branży IT oraz w branży budowlanej, instalacyjnej oraz wykończeniowej.

Na zatrudnienie niemalże od ręki mogą liczyć tam programiści, osoby pracujące jako stolarze, elektrycy, sprawcze, monterzy instalacji, pracownicy wykończenia wnętrz, na przykład zajmujący się kładzeniem gładzi, tapet, podłóg, kafelkowaniem. Zatrudnienie mogą znaleźć również operatorzy maszyn budowlanych. Zatem fachowcy mogą bez trudu znaleźć dla siebie zatrudnienie za godziwą płacę – nawet około 2-3 tysięcy euro miesięcznie.

Nie można zapominać również o innej popularnej branży, a mianowicie o opiece zdrowotnej. Do Francji emigruje wiele polskich lekarzy oraz pielęgniarek, a także na szybkie zatrudnienie mogą liczyć osoby z doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

Z kolei jeśli chodzi o sezonowe oferty pracy, zapraszają przede wszystkim gospodarstwa rolne, które co orku poszukują pracowników fizycznych do zbiorów. Zatrudnienie w okresie wakacyjnym znają również pracownicy w branży hotelarskiej oraz gastronomicznej, głównie w kurortach położonych na wybrzeżu oraz w innych miejscowościach turystycznych. Wówczas płace są nieco niższe, głównie około 1,5-2 tysięcy euro, ale na niektórych stanowiskach można liczyć na dodatkowe napiwki.

Jak znaleźć zatrudnienie we Francji?

Zasadniczo pracy można poszukiwać na dwa sposoby – samodzielnie albo za pośrednictwem agencji pracy.

Samodzielne zatrudnienie jest bardziej skomplikowane i możliwe jest głównie w przypadku wyższych stanowisk, gdzie pracownik może bezpośrednio skontaktować się z pracodawcą i uzgodnić szczegóły zatrudnienia. Prace na stanowiskach niższych poszukiwane są głównie przez agencje pracy, co ma również zastosowanie dla prac sezonowych. Warto wtedy wybrać taką agencję pracy, która posiada pozytywne opinie od swoich klientów.

Przeprowadzka do Francji – jak ją zorganizować?

Osoby chcące zatrudnić się we Francji na dłużej, często stają przed dylematem – jak przenieść się do tego kraju? W tym przypadku możemy liczyć również na pomoc ekspertów, czyli firm zajmujących się organizacją przeprowadzek międzynarodowych.

Firmą, która zajmuje się kompleksowymi przeprowadzkami do Francji, jest między innymi Jupiter Transport, która w branży działa już od wielu lat. Swoim klientom zapewnia pełne wsparcie, które obejmuje nie tylko dowóz wskazanego mienia do celu, ale też dodatkowe usługi, w tym pakowanie mienia, dostarczenie materiałów do pakowania, wynoszenie i wnoszenie mienia, jego utylizacja, magazynowanie i sprzątanie po przeprowadzkach.

Podsumowując, przeprowadzka za pracą do Francji również może być bardzo dobrym posunięciem – z aktualnymi ofertami pracy można zapoznać się nawet teraz przez internet. Dobrze płatne stanowiska czekają!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here