Sprzedaż online a podatek VAT

Każdy młody człowiek po ukończeniu szkoły zastanawia się nad tym, jaką pracę rozpocząć, aby czerpać z niej przyzwoite zyski. Niejednokrotnie zdarza się tak, że wyuczony podczas studiów zawód nie zapewni nam możliwości samodzielnego utrzymania się i konieczne staje się przebranżowienie. Wiele osób nie obserwując rynek pracy nie decyduje się na podjęcie zatrudnienia, tylko wybiera własną działalność gospodarczą.

Dzisiejsze czasy dają bardzo duże możliwość prowadzenia własnej firmy zarówno pod kątem profilu działalności, jak i rodzaju, w jaki firma jest prowadzona.

Aktualnie do prowadzenia firmy nie jest konieczne posiadanie lokalu, do którego będą mogli przychodzić klienci. Jest to jedynie wymagane pod kątem zarejestrowania firmy. Musi posiadać ona fizyczny adres, pod których jest ona zarejestrowana i pod którym właściciel będzie prowadzić rozliczenia. Natomiast do samego funkcjonowania firmy wystarczy świat wirtualny.

Firmy funkcjonujące w internecie niejednokrotnie radzą sobie lepiej na rynku od tych sklepów stacjonarnych. Dużym plusem dla właściciela takiej firmy jest brak kosztów związanych w utrzymaniem lokalu. Nie ma konieczności opłacania comiesięcznego czynszu, opłat za energię, wywóz śmieci i tym podobnych.

Dla klientów możliwość korzystania ze sklepu internetowego również jest na plus, z tego powodu, że bez wychodzenia z domu mogą w wygodny sposób dokonać zakupów. Nie tracą czasu na dojazd do sklepu i nie muszą udawać się do niego w godzinach pracy sprzedawców. Do zakupów wystarczy dostęp do internetu i wolny czas o dowolnej porze, nawet w godzinach nocnych. Towar dostarczany jest bardzo szybko, zazwyczaj w ciągu maksymalnie dwóch dni. Opłata za dowóz jest niewygórowana, często nawet nie jest pobierana, jeśli kwota zakupów przekroczy pewien próg.

Podatek VAT w sprzedaży internetowej

Pomimo tego, że przedsiębiorca prowadzi sprzedaż on-line nie jest on zwolniony z płacenia podatków. Podobnie jak sprzedawca sklepu stacjonarnego co miesiąc zobowiązany jest do opłacania składek.

Aby dowiedzieć się, jakie kwoty podatku będą wiązały się z prowadzeniem działalności gospodarczej warto udać się do odpowiedniego urzędu.

Na miejscu zostanie nam udzielona wyczerpująca informacja na temat sprzedaż online a podatek VAT, jak również jak wysoki jest podatek VAT przy sprzedaży online.

Aby zaoszczędzić czas, można takie informacje wyszukać w serwisie internetowym. Wtedy wizyta w urzędzie w celach informacyjnych nie będzie konieczna. Pomocna w tym celu jest strona https://taxology.co.

Źródła:

https://taxology.co/pl/podatek-vat-co-nalezy-wiedziec-przy-sprzedazy-online/

https://taxology.co/pl/jaki-vat-obowiazuje-w-austrii/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here