Studia podyplomowe dla nauczycieli. Jaki kierunek wybrać?

Studia podyplomowe są szansą rozwoju, możliwością całkowitego przekwalifikowania się lub uzyskania dodatkowej wiedzy i zawodu. Jak wybrać odpowiednie studia podyplomowe będąc nauczycielem? Sprawdź poniżej.

Studia podyplomowe to, od dłuższego już czasu, bardzo popularna forma dokształcania się. Ich zalety są niezaprzeczalne – to dobry sposób na rozwój swoich umiejętności, dobra okazja, by móc zmienić kierunek swojego fachu lub by nabyć dodatkowe kompetencje potrzebne w pracy zawodowej. Dość często przed takim wyzwaniem – koniecznością ukończenia studiów podyplomowych- stoją nauczyciele. Ta grupa zawodowa szczególnie bacznie przygląda se kwestii dokształcania – poszerza to zakres ich umiejętności i wiedzy, by móc zdobywać lepsze oferty pracy, by móc awansować. Na jakie kierunki powinni zwrócić uwagę nauczyciele przy wyborze studiów podyplomowych?

W związku z szeroko zakrojonymi przemianami i dynamicznie zmieniającymi się zasadami rządzącymi oświatą, najlepiej widziani na tym rynku pracy nauczyciele to osoby o całym wachlarzu kwalifikacji i specjalizacji. Mało który nauczyciel posiada jedynie uprawnienia do nauczania jednego przedmiotu – konkurencja rośnie w siłę i wielu nauczycieli z potrzeby czasów posiada kompetencje do nauczania kilku przedmiotów.

Monitorowanie rynku jest obecnie jedną z zasadniczych powinności nauczycieli chcących wdrożyć w swoje życie doszkalanie się. Warto bowiem celować w takie kierunki studiów, które zapewnią realną pracę i które są w danym momencie potrzebne. Nauczyciel , jako pracownik, powinien być zatem bardzo elastyczny i w miarę swoich możliwości dopasować się do kadrowych potrzeb w swojej placówce szkolnej. Studia podyplomowe dla nauczycieli są zatem ogromną szansą dla tych, którzy pracują na niepełny etat, którzy nie są zadowoleni z formy ich zatrudnienia i wymiaru godzin.

CKP – Łódź posiada bardzo bogata ofertę studiów podyplomowych skierowanych do grupy zawodowej nauczycieli. Mogą oni, korzystając z dwóch form prowadzenia studiów, zdobyć nowe uprawnienia, a nawet nowy zawód. Placówka posiada ofertę studiów zaocznych, prowadzonych weekendów oraz studia on-line – dedykowane osobom zapracowanym, a także tym, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach. Proponowane kierunki studiów są tworzone w oparciu o badania rynku i wynikają wprost z zapotrzebowania z tym zawodzie; nowością w obecnym roku akademickim są kierunki: surdopedagogika, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, szkolne doradztwo zawodowe, mechatronika, coaching w modelu kreatywnym, animacja czasu wolnego i wiele, wiele innych. 

Zainteresowane osoby chcące uzyskać szczegółowe informacje, chcące poczytać o szczegółach tego typu kształcenia, otrzymają wszelkie niezbędne informacje na stronie www.ckp-lodz.pl.

Studia podyplomowe zarzadzanie oświatą pozwolą Ci na pracę na stanowiskach zarzadczych w polskiej oświacie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here