Szkoła średnia to za mało, aby pewnie wejść na rynek pracy

Jak znaleźć pracę po maturze? Kwalifikacje zdobyte podczas nauki w szkole średniej to zwykle zbyt mało, żeby zdobyć ciekawą, perspektywiczną pracę. Warto zatem kontynuować edukację w jednej ze szkół policealnych. To palcówki, które umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności i rozpoczęcie pracy w zawodach, na które jest zapotrzebowanie na rynku.

Praca po maturze – tylko po szkole policealnej

Coraz więcej osób może poszczycić się dyplomem uczelni wyższej. Jednak, o ile jeszcze kilka lat temu absolwent uczelni mógł mieć pewność, że bez problemu znajdzie zatrudnienie, obecne realia są zgoła odmienne. Rynek pracy jest przesycony absolwentami z dyplomem na koncie, dlatego coraz trudniej znaleźć im pracę. Z drugiej strony, brakuje wykwalifikowanej kadry zawodowej, dlatego dobrze jest zdecydować się na naukę w szkole policealnej, która umożliwi zdobycie fachowych kwalifikacji i rozpoczęcie kariery w wybranym zawodzie. Wybierając placówkę, dobrze jest wziąć pod uwagę szkołę z wieloletnim doświadczeniem i dużym wyborem kierunków, na które jest zapotrzebowanie na rynku, na przykład Żak: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne.

Nauka po maturze – co wybrać?

Absolwenci szkół średnich, którzy zastanawiają się nad wejściem na rynek pracy, powinni wziąć pod uwagę dodatkową możliwość zdobycia wykształcenia. Młodzi ludzie mają do wyboru nie tylko uczelnie wyższe, ale też szkoły policealne, które dają szansę zdobycia praktycznego zawodu nawet tym, którzy nie zdali lub nie podeszli do matury. Zatem naukę w szkole policealnej mogą rozpocząć absolwenci liceów ogólnokształcących, techników czy liceów dla dorosłych. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu oraz w lutym, dzięki czemu osoby, które zdecydują się na naukę np. w listopadzie, nie muszą czekać cały rok, żeby zacząć się uczyć.

Szkoła policealna – ogromny wybór kierunków

Szkoła policealna daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu w rok lub dwa lata. W toku nauki, słuchacze zdobywają praktyczne umiejętności oraz wiedzę, które będą niezbędne w późniejszej pracy. Szkoła policealna Żak daje możliwość nauki na ponad 30 kierunkach, z których większość jest bezpłatna. To zatem idealny sposób na szybkie zdobycie dodatkowych kwalifikacji po maturze. Co ważne, Żak oferuje naukę na kierunkach, które umożliwią pracę w potrzebnych na rynku zawodach, m.in. opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych, fryzjer damski, manikiurzystka, rejestratorka medyczna, technik administracji, technik informatyk czy technik geodeta.

Szkoła policealna – jak zostać jej słuchaczem?

Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu nauki w szkole policealnej, pozostaje już tylko zapisać się do odpowiedniej placówki. Cały proces jest bardzo prosty. W przypadku Żaka, należy wypełnić online formularz rejestracji https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online, a następnie udać się do najbliższego sekretariatu z dowodem osobistym oraz świadectwem ukończenia szkoły średniej.

Szkoła policealna to miejsce, w którym można zdobyć praktyczny zawód. Nauka w tego rodzaju placówce zwykle odbywa się w systemie zaocznym, dlatego można ją bez problemu połączyć z codziennymi obowiązkami, np. obecną pracą. Co ważne, na większości kierunków, edukacja jest darmowa, dzięki czemu zdobywasz nowe kwalifikacje bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here