Szybkie odpowiedzi na trudne pytania. 5 przykładów, gdy warto szukać pomocy

Czasy jednego podręcznika i jednego zbioru zadań, od razu wyposażonego w klucz odpowiedzi, minęły. Dzisiaj nauczyciele dysponują ogromnym zasobem zadań, poleceń, a czasami i wręcz zagadek. Wiedzy nikt za nikogo nie nadrobi, ale w rozwiązaniu zadań może pomóc. Oto kilka ciekawych przykładów.

1. Język polski

2. Matematyka

3. Biologia

4. Geografia

5. Fizyka

Serwisy internetowe to pierwsza pomoc w przypadku trudnych lub niestandardowych zadań domowych.

Język polski

Pod względem zadań z języka polskiego serwis trudne.pl zachowuje sporą rozpiętość tematyczną: od szybkich pytań gramatycznych po pomoc w opracowaniu konspektu wypracowania. „Porównaj rycerską inicjację Tristana i Szwejka”, „Co się zdarzyło u Geista?”, „Na czym polega relatywizm moralny Machiavelliego?”… Trudne? Dla użytkowników serwisu trudne.pl niekoniecznie. Pytania tego typu szybko doczekują się prawidłowych odpowiedzi.

Matematyka

Pomoc matematyczna przez internet? Nic łatwiejszego. Niezależnie od tego, czy rozjaśnić trzeba sposób postępowania w przypadku konkretnego działania, czy rozwiązać zagadkę o dwóch pociągach wyruszających z dwóch stacji z różnymi prędkościami, internauci pomogą. Wydawać by się mogło, że tą drogą trudno przekazać wytyczne do narysowania trójkąta o konkretnych wymiarach, a jednak… Wszystko jest możliwe. „Grupa uczniów wyrusza na wycieczkę. Gdy ustawili się w pary, jedna osoba była bez pary. Podobnie, gdy ustawili się w trójki oraz czwórki. Dopiero po ustawieniu się w piątki nikt nie pozostawał sam. Ilu uczniów było w grupie?”. Wiesz? A użytkownicy serwisu trudne.pl wiedzą!

Biologia

Różnorodności biologiczne? Czynniki mutagenne? Katalityczne działanie enzymów? Dla ucznia klasy, w której omawiane są te zagadnienia, odpowiedź nie powinna nastręczać trudności. Gorzej, jeśli z różnych przyczyn wydaje się to być czarną magią, a rodzic nie dysponuje rozeznaniem w temacie. Wówczas z pomocą może przyjść tylko internet, a najlepiej ktoś, kto temat zna i jest w stanie odpowiedzieć na zagadnienia w sposób przystępny.

Geografia

Geografia to nauka, która mocno zmienia swoje własne ustalenia zgodnie z zachodzącymi na świecie przemianami. To głównie czynniki polityczne. Są jednak i tematy ponadczasowe. Trudno zachować orientację we wszystkich aspektach, szczególnie, że i podręczniki mocno dezaktualizują się. Na szczęście serwis trudne.pl ułatwia sprawę i gromadzi informacje w jednym miejscu jako odpowiedzi do zadawanych przez użytkowników pytań.

Fizyka

„Na lewe ramię dźwigni dwustronnej o dł. 25 cm działa siła o wartości 160 N. Jest ona w równowadze, gdy na prawym ramieniu jest ciało o masie 2 kg. Jaka jest długość prawego ramienia?” . Nic prostszego. Nawet, jeśli wiedza nie jest aktualna, rozwiązanie zadania wraz z wyjaśnieniem, jak to działa, pozwala poradzić sobie z zagadnieniem także w przyszłości.

Odrabianie zadań z tak wielu różnych dziedzin może być trudne. Warto zatem sięgać po sprawdzoną pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here