Jak szybko zbić gorączkę?

0
2604

Prawidłowa temperatura ciała wynosi 36,6oC. Jej wysokość powyżej tego wyniku oznacza gorączkę, która może być niebezpieczna dla zdrowia. Jak zatem szybko zbić gorączkę? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście. Zachęcamy do lektury!

Kiedy sięgnąć po leki?   

Jeżeli temperatura niewiele przekracza wartość 36,6oC to nie musimy panikować. Ze stanem podgorączkowym mamy do czynienia dopiero, kiedy osiągnie granicę 37,5oC. W takiej sytuacji gorączkę można zbić za pomocą domowych sposobów, na przykład zimnych okładów czy naparu z lipy i soku z malin.    

Jeżeli gorączka przekracza 37,5oC i rośnie to, powinniśmy odwiedzić lekarza. W przypadku gorączki 38,5oC musimy już koniecznie przyjąć lek. Powinien być to medykament zawierający paracetamol. Jego dawka to 15 mg na kilogram ciała. Po około 20 minutach powinniśmy poczuć ulgę.   

Jeżeli przyjmiemy leki i temperatura w końcu przestanie rosnąć to, powinniśmy przejść do dalszych kroków, które mają doprowadzić temperaturę naszego ciała do normalnej wartości. Polecana jest chłodna kąpiel, aczkolwiek woda powinna być chłodniejsza zaledwie o kilka stopni niż temperatura ciała. Inny sposób to okłady na kark, czoło i łydki oraz spożywanie zimnych płynów.

Jeżeli podjęte działania nie przynoszą efektów to, powinniśmy zażyć lek z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych, na przykład ibuprofen czy kwas acetylosalicylowy i nadal ochładzać organizm.   

Nie bagatelizujmy gorączki!   

Pamiętajmy, że gorączka nie tylko męczy, ale także osłabia organizm. Z tego względu nie można jej bagatelizować. Oczywiście, gdy gorączka się utrzymuje i nie możemy jej samodzielnie zbić, to konieczna jest wizyta u specjalisty.  

Finansowanie zbijania gorączki     

Sami mamy gorączkę, albo nasze dziecko lub partner borykają się z podwyższoną temperaturą. To oczywiście poważna sytuacja i wymaga reakcji. Nie należy panikować tylko podjąć odpowiednie działania. Zazwyczaj musimy przyjąć lek, który obniży temperaturę ciała.

Regeneracja

Po każdej dłuższej chorobie przyda się chwila relaksu. Ponieważ zimowa aura za oknem nie zachęca do aktywności, warto wybrać się chociaż na kilkudniowy wypoczynek. Może wycieczka last minute? Szybka pożyczka może pomóc w opłaceniu takiego wyjazdu dla całej rodziny. Szybka pożyczka może być często spłacana w ratach, dzięki czemu nie obciążymy mocno naszego budżetu, aby dowiedzieć się więcej przeczytaj wpis na blogu Profi Credit. Wakacje poprawią samopoczucie, złapiemy trochę promieni słońca, które wytworzą ważną witaminę D, a szybka pożyczka zostanie spłacona po powrocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here