Usługi bhp - jak wybrać profesjonalną firmę

Podobnie jak od doboru właściwych pracowników zależy to, jak wydajnie i efektywnie będą przebiegały prace realizowane w Twoim przedsiębiorstwie, tak od wyboru odpowiedniej firmy świadczącej usługi BHP będzie zależał faktyczny stan bezpieczeństwa w Twojej firmie. Czym się powinien charakteryzować godny zaufania i profesjonalny wykonawca usług BHP? Jak wybrać dobrze?

Profesjonalne usługi BHP – czyli jakie?

Co tak naprawdę oznaczają profesjonalne usługi BHP? Oczywiście trudno o jakąś spisaną definicję profesjonalizmu w odniesieniu do usług związanych z bezpieczeństwem pracy, jednak decydując się na skorzystanie z oferowanych przez jakąś firmę usług w tym zakresie, słusznie oczekujemy poważnego podejścia do tematu i wykonywania ich w taki sposób, by stan BHP w naszej firmie nie pozostawiał żadnych wątpliwości. Dlatego usługi BHP powinny być świadczone przez osoby mające odpowiednie kwalifikacje – będące co najmniej technikami lub specjalistami BHP, dysponujące doświadczeniem zawodowym i dbające o regularne uzupełnianie wiedzy. Przepisy, również te dotyczące BHP, ulegają niestety w naszym kraju bardzo częstym zmianom i nawet kilkumiesięczne „wypadnięcie” z tematu grozi kosztownymi błędami.

Profesjonalna firma świadcząca usługi BHP powinna oferować jak najbardziej kompleksowe usługi i być proaktywna w wyszukiwaniu sposobów, aby odciążyć pracodawców z licznych obowiązków. Jej pracownicy powinni więc dostrzegać i rozwiązywać pojawiające się zagrożenia dla bezpieczeństwa pracowników, oczywiście pozostawiając właścicielowi kontrolę nad podejmowanymi działaniami. Warta zaufania firma będzie świadczyła bardzo szeroką ofertę, dzięki czemu podpisując jedną umowę i płacąc jedną, z góry ustaloną comiesięczną opłatę możemy liczyć na pełen spokój w kwestiach BHP i ppoż. – nawet w razie kontroli z Inspekcji Pracy, wypadku przy pracy, zatrudnieniu nowego pracownika, czy innego nieplanowanego wydarzenia. Daje to poczucie pełnej kontroli nad sytuacją i pozwala skupiać się na rzeczach najważniejszych – walce o klienta i skutecznym konkurowaniu na coraz bardziej wymagającym rynku.

Współpraca z profesjonalistami się opłaca!

Choć może wydawać się, że zamiast sięgnąć po profesjonalne usługi BHP, opłacalniej jest skorzystać z pomocy nieco tańszych firm, które nie mogą wykazać się bogatym portfolio i dużym doświadczeniem na rynku, to w rzeczywistości oznacza to bardzo duże ryzyko dla pracodawcy. Należy bowiem pamiętać, że za stan BHP w firmie zawsze odpowiedzialność ponosi pracodawca – niezależnie, czy zatrudnia „behapowca” na etacie, czy korzysta z usług BHP świadczonych przez zewnętrzną firmę. Właśnie dlatego warto sięgać po tych najlepszych, gwarantujących swoją renomą, że wykonywane przez nich usługi będą na najwyższym poziomie, a poziom bezpieczeństwa w firmie nie będzie budził żadnych wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here