Wanna wychwytowa jako praktyczne wyposażenie do każdego magazynu i zakładu pracy

0
1531

Na wyposażeniu każdego magazynu – czy to tego małego, czy dużego, powinny znaleźć się odpowiednie narzędzia i akcesoria usprawniające jego pracę. Jednym z nich jest dostępna w sklepie internetowym Magazynuj.pl, we współpracy z którym powstał ten artykuł, wanna wychwytowa, której zapewnienie jest niekiedy wymagane ustawowo. Czym jest, kiedy trzeba i dlaczego warto w nią zainwestować? Oto odpowiedzi na te i inne pytania na ten temat.

Czym jest wanna wychwytowa i jakie pełni funkcje?

Wanna wychwytowa to nic innego jak podstawka wykorzystywana w różnego typu magazynach i fabrykach do przechwytywania wycieków płynów – zarówno tych niebezpiecznych i żrących, jak i neutralnych, pochodzących np. z produktów takich jak soki czy szampony, których opakowania uległy uszkodzeniu.

Wanny ociekowe wchodzą zazwyczaj w skład wyposażenia magazynów, w których używane, przechowywane lub utylizowane są substancje uznawane za niebezpieczne (magazynowane w specjalistycznych beczkach i kontenerach), ponieważ ich stosowanie jest wymagane prawnie.

Wanny wychwytowe przydają się jednak i w takich miejscach pracy, w których nie występują tego typu zagrożenia. Zapobiegają bowiem przed powstawaniem plam na podłodze, a tym samym groźnym wypadkom przy pracy, dzięki czemu ułatwiają zachowanie odpowiednich standardów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kiedy trzeba zainwestować w wanny wychwytowe?

Oferowane w sklepie internetowym Magazynuj.pl wanny ociekowe, muszą znaleźć się w każdym magazynie i zakładzie produkcyjnym, w którym składowane są substancje niebezpieczne, zagrażające zdrowiu i życiu lub środowisku.

Wyposażenie firmy w tego typu wanny jest obowiązkiem jej właściciela, co jest uregulowane prawnie. Oznacza to, że w wanny wychwytowe muszą inwestować wszyscy przedsiębiorcy wykorzystujący w swoich zakładach substancje wyszczególnione jako niebezpieczne – czy im się to podoba, czy nie.

Wanny wychwytowe stosowane w celach ochronnych, ze względu na wymogi ustawowe, muszą spełniać określone normy. Z tego względu, na rynku oferowane są przede wszystkim trwałe wanny stalowe oraz modele wykonywane z odpornych na działanie substancji niebezpiecznych tworzyw sztucznych.

Niezależnie od tego, czy w wanny ociekowe musisz, czy jedynie możesz – dla bezpieczeństwa i higieny pracy w Twojej firmie, zainwestować, najlepiej zrobisz, jeśli nabędziesz je w specjalistycznym sklepie internetowym z wyposażeniem dla magazynów, takim jak Magazynuj.pl. W serwisie znajdziesz różnego typu wanny wychwytowe ze stali nierdzewnej i tworzyw sztucznych, wolnostojące oraz mobilne (na kółkach). Tak szerokiego wyboru produktów nie ma w żadnym innym miejscu. Skorzystaj z oferty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here