Tak się składa, że kredyt gotówkowy jest najczęstszym źródłem finansowania różnorodnych potrzeb. Korzystamy z niego ty chętniej, że jest to najbardziej dostępny ze wszystkich produktów bankowych (no może poza kontami bankowymi). Szybkość i łatwość pozyskania sprawia, że często korzystamy z niego wręcz intuicyjnie, nie zastanawiając się nad innymi rozwiązaniami. Przede wszystkim nawet nie analizujemy czy tak naprawdę go potrzebujemy. Kiedy czegoś pragniemy, chcemy to mieć jak najszybciej i tylko to się liczy na ten moment. W takich sytuacjach nie analizujemy czy warto wziąć kredyt gotówkowy. Czy cel, który nam przyświeca, jest wart tego, by później ponosić wyrzeczenia w związku z koniecznością pokrycia rat.

Przede wszystkim nie warto brać kredytu na tak zwane przejedzenie. To największy błąd, jaki popełniamy. Pieniądze mają to do siebie, że wydają się niezwykle szybko, natomiast konsekwencje w postaci raty czujemy dość długo. Dlatego warto by kredyt miał cel taki jak choćby wakacje. W tym przypadku wydamy pieniądze, ale chociaż coś zobaczymy i pozostaną po tym miłe wspomnienia.

Najlepiej jednak wykorzystywać kredyt gotówkowy na to, by dzięki niemu zarobić. Zawsze może się trafić bardzo okazyjny zakup za ułamek ceny rynkowej i w tym przypadku zdecydowanie warto wziąć kredyt gotówkowy. Tanio kupioną rzecz możemy zawsze sprzedać, z uzyskanych środków spłacić kredyt, a nadwyżka zostanie nam w kieszeni.

Więcej porad finansowych znajdziesz tu mediaboss.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here